Flendalen Sameieskog ANS
- Omsetning
- 5,9 mill
- +65,4 %
- Resultat
- 1,7 mill
- +1 027,4 %
Om Flendalen Sameieskog ANS
Flendalen Sameieskog ANS er registrert som ansvarlig selskap med solidarisk ansvar med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Avvirkning. Virksomheten ble stiftet i 1942 og har vært i drift i 84 år. Ståle Nordgaard er daglig leder, og Frank Robert Lund er styreleder. I 2025 hadde Flendalen Sameieskog ANS en omsetning på 5,88 mill kr, en økning på 65 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,70 mill kr. Egenkapitalen var 9,59 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 210 innen avvirkning i Trysil, og ett av 15 369 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Skogsdrift. Hytteutbygging.
Formål
Sikre at ressursene i Flendalen Sameieskog utnyttes til næringsvirksomhet til fremme av eiernes økonomiske interesser. Dette skal baseres på prinsippene om en samfunnsmessig, sosial og økologisk bærekraftig ressursforvaltning.
API og MCPGET /company/869900362
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/869900362" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "869900362",
"name": "FLENDALEN SAMEIESKOG ANS",
"org_form": "ANS",
"nace_code": "02.200",
"nace_desc": "Avvirkning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRYSIL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "869900362" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Flendalen Sameieskog ANS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Flendalen Sameieskog ANS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Flendalen Sameieskog ANS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +65,4 % fra 2024 · +8 169,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,88 mill kr | 1,11 mill kr | 1,70 mill kr | 10,52 mill kr | 9,59 mill kr | 928 187 kr |
| 2024 | 3,56 mill kr | −291 292 kr | 150 842 kr | 10,46 mill kr | 10,03 mill kr | 432 265 kr |
| 2023 | 2,25 mill kr | −650 966 kr | −281 953 kr | 11,30 mill kr | 11,09 mill kr | 210 754 kr |
| 2022 | 4,03 mill kr | −131 129 kr | – | 12,68 mill kr | 11,42 mill kr | 1,26 mill kr |
| 2021 | 71 114 kr | 904 836 kr | – | 15,00 mill kr | 12,92 mill kr | 2,08 mill kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/869900362/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/869900362/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "869900362",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5881055,
"operating_profit": 1107705,
"net_profit": 1700625,
"equity": 9587533,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3555934,
"operating_profit": -291292,
"net_profit": 150842,
"equity": 10030109,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "869900362" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Flendalen Sameieskog ANS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Flendalen Sameieskog ANS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Flendalen Sameieskog ANS de siste årene.
Roller og styre24
Daglig leder
1Sist endret 20.01.2022Styre
6Sist endret 31.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 14.02.2006Deltakere
16Sist endret 30.06.2025API og MCPGET /company/869900362/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/869900362/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "869900362",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Deltaker med fullt ansvar", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "869900362" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Flendalen Sameieskog ANS?
List alle roller i Flendalen Sameieskog ANS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Flendalen Sameieskog ANS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Flendalen Sameieskog ANS | BEDR | Avvirkning | Trysil | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2026 | Revisor ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.6.2025 | Styre ↗ |
| 30.6.2025 | Deltakere ↗ |
| 10.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.12.2024 | Styre ↗ |
| 10.12.2024 | Deltakere ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/869900362/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/869900362/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "869900362",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "869900362" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Flendalen Sameieskog ANS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Flendalen Sameieskog ANS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Flendalen Sameieskog ANS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−TOM RUSTEN ØSTLI(Revisor)
- Immateriell rettighetVaremerke:Villroa(Registrering opphørt)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 1,4 % av driftsinntektene — 18,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,8 % | 12,8 % |
| Resultatmargin | 28,9 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | 91,2 % | 69,4 % |
| Likviditetsgrad | 5,78 | 2,64 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,7 % | 9,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +65,4 % | +5,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 23,0 % | 18,3 % |
| Lønnskostnad | 1,4 % | 19,8 % |
| Annen driftskostnad | 55,9 % | 39,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 3,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/869900362/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/869900362/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "869900362",
"nace_code": "02.200",
"industry_count": 412,
"revenue": { "value": 5881055, "percentile": 0.7286 },
"operating_margin": { "value": 0.1884, "percentile": 0.5943 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "869900362" })Spør AI-assistenten
Er Flendalen Sameieskog ANS blant de største selskapene innen avvirkning?
Hvor solid er Flendalen Sameieskog ANS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Flendalen Sameieskog ANS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Flendalen Sameieskog ANS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Villroa ↗ | 201604555 | 288969 | Registrering opphørt | 7.4.2026 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
FLENDALEN SAMEIESKOG ANS eier aksjer i 7 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Industriskinn AS | Trysil | 30,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Hafjell Helse- Og Handelsbygg AS | Oslo | 3,8 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Vestlandet Kommunebygg AS | Oslo | 1,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Global Private Equity I AS | Oslo | 0,4 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Lillehammer Etatbygg AS | Oslo | 0,3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Kjeller Eiendomsinvest AS | Oslo | 0,2 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Global Infrastruktur I AS | Oslo | 0,2 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Flendalen Sameieskog ANS
Hvor stor er bransjen Flendalen Sameieskog ANS tilhører?
Flendalen Sameieskog ANS er ett av 210 selskaper innen avvirkning i Trysil, og ett av 15 369 på landsbasis.
Hvor lenge har Flendalen Sameieskog ANS eksistert sammenlignet med bransjen?
Flendalen Sameieskog ANS ble etablert i 1942 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Flendalen Sameieskog ANS sammenlignet med bransjen?
Medianen for avvirkning er en driftsmargin på 12,8 %. Flendalen Sameieskog ANS lå på 18,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Flendalen Sameieskog ANS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Flendalen Sameieskog ANS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Flendalen Sameieskog ANS?
Ståle Nordgaard er registrert som daglig leder i Flendalen Sameieskog ANS.
Hvem er styreleder i Flendalen Sameieskog ANS?
Styrets leder i Flendalen Sameieskog ANS er Frank Robert Lund. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Går Flendalen Sameieskog ANS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,88 mill kr, opp 65 % fra 2024. Egenkapitalen var 9,59 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Flendalen Sameieskog ANS?
Ved utgangen av 2025 hadde Flendalen Sameieskog ANS en egenkapital på 9,59 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 91,2 %.
Eier Flendalen Sameieskog ANS patenter eller varemerker?
Flendalen Sameieskog ANS har 1 varemerke registrert hos Patentstyret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.