A-Sign AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- +14,1 %
- Resultat
- 39 140
- +492 %
Om A-Sign AS
A-Sign AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Ferdiggjøring før trykking og publisering. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Harald Roalsø er daglig leder, og Harald Roalsø er styreleder. I 2025 hadde A-Sign AS en omsetning på 3,85 mill kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 39 140 kr. Egenkapitalen var 1,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Einar Roalsø AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen ferdiggjøring før trykking og publisering i Stavanger, og ett av 283 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Grafisk produksjonsbyrå.
Formål
Selskapets formål er å være et grafisk produksjonsbyrå samt salg av dertil naturlig tilhørende produkter.
API og MCPGET /company/866339902
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866339902" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866339902",
"name": "A-SIGN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "18.130",
"nace_desc": "Ferdiggjøring før trykking og publisering",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "866339902" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder A-Sign AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er A-Sign AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver A-Sign AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +14,1 % fra 2024 · +40,9 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,85 mill kr | 42 824 kr | 39 140 kr | 3,34 mill kr | 1,06 mill kr | 2,28 mill kr |
| 2024 | 3,37 mill kr | 6 825 kr | 6 612 kr | 3,29 mill kr | 2,80 mill kr | 488 748 kr |
| 2023 | 2,88 mill kr | −458 487 kr | −354 010 kr | 3,25 mill kr | 2,80 mill kr | 447 808 kr |
| 2020 | 2,43 mill kr | −80 341 kr | 129 816 kr | 2,67 mill kr | 2,25 mill kr | 411 825 kr |
| 2019 | 2,73 mill kr | −108 933 kr | 215 114 kr | 2,85 mill kr | 1,39 mill kr | 1,46 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,8 mill kr (53 % av balansen)
API og MCPGET /company/866339902/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866339902/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866339902",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3850620, "operating_profit": 42824, "net_profit": 39140, "equity": 1057064, … },
{ "year": 2024, "revenue": 3374978, "operating_profit": 6825, "net_profit": 6612, "equity": 2804094, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "866339902" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til A-Sign AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til A-Sign AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for A-Sign AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 18.08.2016Styre
1Sist endret 18.08.2016Revisor
1Sist endret 20.01.2026API og MCPGET /company/866339902/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866339902/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866339902",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "866339902" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer A-Sign AS?
List alle roller i A-Sign AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i A-Sign AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Einar Roalsø AS100 %
- Rekpro AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Einar Roalsø AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/866339902/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866339902/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866339902",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EINAR ROALSØ AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "866339902" })Spør AI-assistenten
Hvem eier A-Sign AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av A-Sign AS eier Einar Roalsø AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har A-Sign AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Einar Roalsø AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/866339902/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866339902/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866339902",
"chain": [
{ "org_no": "989926055", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "866339902", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "866339902" })Spør AI-assistenten
Hvem eier A-Sign AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som A-Sign AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| A-Sign AS | BEDR | Ferdiggjøring før trykking og publisering | Stavanger | − |
Kunngjøringer63
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2026 | Revisor ↗ |
| 11.10.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 11.10.2025 | Revisor ↗ |
| 7.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/866339902/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866339902/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866339902",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "866339902" })Spør AI-assistenten
Når ble A-Sign AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte A-Sign AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i A-Sign AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,3 % av driftsinntektene — 9,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 31,6 % | 55,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,88 |
| Gjeldsgrad | 2,16 | 0,70 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,7 % | 1,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +14,1 % | -1,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,8 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 46,5 % | 37,6 % |
| Annen driftskostnad | 7,3 % | 16,5 % |
| Avskrivninger | 3,3 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/866339902/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866339902/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866339902",
"nace_code": "18.130",
"industry_count": 87,
"revenue": { "value": 3850620, "percentile": 0.7093 },
"operating_margin": { "value": 0.0111, "percentile": 0.5775 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "866339902" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til A-Sign AS på i bransjen?
Hvor ligger A-Sign AS blant de 87 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til A-Sign AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+30 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om A-Sign AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som A-Sign AS?
Det er registrert 283 selskaper i Norge innen ferdiggjøring før trykking og publisering, hvorav 8 i Stavanger.
Er A-Sign AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1993, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har A-Sign AS i Enhetsregisteret?
A-Sign AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør A-Sign AS?
A-Sign AS driver innen ferdiggjøring før trykking og publisering, med NACE-kode 18.130 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Grafisk produksjonsbyrå.
Hvem er daglig leder i A-Sign AS?
Daglig leder i A-Sign AS er Harald Roalsø, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak A-Sign AS?
A-Sign AS eies i hovedsak av Einar Roalsø AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med A-Sign AS?
I 2025 omsatte A-Sign AS for 3,85 mill kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 39 140 kr.
Hva er driftsresultatet til A-Sign AS?
I 2025 hadde A-Sign AS et driftsresultat på 42 824 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,1 %.
Er A-Sign AS registrert i MVA-registeret?
A-Sign AS er registrert i MVA-registeret (siden 2004) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.