Fåvang Ysteri AS
- Omsetning
- 2,6 mill
- +5,4 %
- Resultat
- −330 609
- 6 års regnskap
Om Fåvang Ysteri AS
Fåvang Ysteri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringebu, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Åge Stenumgård er daglig leder, og Per Tore Teksum er styreleder. I 2025 hadde Fåvang Ysteri AS en omsetning på 2,56 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 330 609 kr. Egenkapitalen var −875 548 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Åge Stenumgård Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 96 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ringebu, og ett av 76 522 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Erverv og utvikling av fast eiendom, eie aksjer i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.
Formål
Ervervelse og utvikling av tomter, bolig- og næringseiendommer, herunder å ha eierinteresser i tilsvarende selskaper.
API og MCPGET /company/866163782
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866163782" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866163782",
"name": "FÅVANG YSTERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGEBU", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "866163782" })Spør AI-assistenten
Når ble Fåvang Ysteri AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ringebu holder Fåvang Ysteri AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fåvang Ysteri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,4 % fra 2024 · +29,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,56 mill kr | 514 358 kr | −330 609 kr | 17,44 mill kr | −875 548 kr | 18,32 mill kr |
| 2024 | 2,43 mill kr | 393 620 kr | −543 989 kr | 18,41 mill kr | −544 938 kr | 18,96 mill kr |
| 2023 | 2,53 mill kr | 479 027 kr | −359 947 kr | 18,41 mill kr | −949 kr | 18,41 mill kr |
| 2022 | 2,27 mill kr | 165 905 kr | −450 079 kr | 18,83 mill kr | 358 998 kr | 18,47 mill kr |
| 2021 | 1,99 mill kr | 457 543 kr | 58 572 kr | 19,03 mill kr | 809 078 kr | 18,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/866163782/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866163782/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866163782",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2564979,
"operating_profit": 514358,
"net_profit": -330609,
"equity": -875548,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2432938,
"operating_profit": 393620,
"net_profit": -543989,
"equity": -544938,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "866163782" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Fåvang Ysteri AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Fåvang Ysteri AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fåvang Ysteri AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.06.2018Styre
3Sist endret 27.01.2021Regnskapsfører
1Sist endret 16.03.2016API og MCPGET /company/866163782/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866163782/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866163782",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "866163782" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Fåvang Ysteri AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fåvang Ysteri AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Fåvang Ysteri AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 3 endret eierandel
- Per Kristian Fossmohadde 20 %
- Andrè Stenumgård Holding AS26,7 % → 33,3 %
- Åge Stenumgård Holding AS26,7 % → 33,3 %
- Skarpsno AS26,7 % → 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Åge Stenumgård Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
| Andrè Stenumgård Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
| Skarpsno AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/866163782/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866163782/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866163782",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ÅGE STENUMGÅRD HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "ANDRÈ STENUMGÅRD HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "866163782" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fåvang Ysteri AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fåvang Ysteri AS eier Åge Stenumgård Holding AS, og hvem eier resten?
Er Fåvang Ysteri AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fåvang Ysteri AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Ringebu | − |
Kunngjøringer65
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 29.6.2026 | Revisor ↗ |
| 3.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/866163782/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866163782/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866163782",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "866163782" })Spør AI-assistenten
Når ble Fåvang Ysteri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fåvang Ysteri AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fåvang Ysteri AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 51,5 % av driftsinntektene — 32,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -12,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | -5,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 51,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 28,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/866163782/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/866163782/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "866163782",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 2564979, "percentile": 0.7782 },
"operating_margin": { "value": 0.2005, "percentile": 0.3268 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "866163782" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Fåvang Ysteri AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fåvang Ysteri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Fåvang Ysteri AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Fåvang Ysteri AS
Hvor stor er bransjen Fåvang Ysteri AS tilhører?
Fåvang Ysteri AS er ett av 96 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ringebu, og ett av 76 522 på landsbasis.
Hvor lenge har Fåvang Ysteri AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fåvang Ysteri AS ble etablert i 1993 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Hva er statusen til Fåvang Ysteri AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fåvang Ysteri AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Fåvang Ysteri AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Fåvang Ysteri AS?
Åge Stenumgård er registrert som daglig leder i Fåvang Ysteri AS.
Hvilke eiere står bak Fåvang Ysteri AS?
Fåvang Ysteri AS eies i hovedsak av Åge Stenumgård Holding AS (33,3 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Fåvang Ysteri AS for i 2025?
Fåvang Ysteri AS hadde i 2025 en omsetning på 2,56 mill kr og et underskudd på 330 609 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Fåvang Ysteri AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Fåvang Ysteri AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Fåvang Ysteri AS til?
Fåvang Ysteri AS holder til i Ysterivegen 2, 2634, FÅVANG, i Ringebu kommune i Innlandet.
Hvilken regnskapsfører bruker Fåvang Ysteri AS?
I Enhetsregisteret er Fåvang Ysteri AS registrert med regnskapsfører Fron Regnskapskontor SA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.