Sjåheia Vestre Borettslag
- Omsetning
- 3,6 mill
- +1,3 %
- Resultat
- 829 987
- +5 %
Om Sjåheia Vestre Borettslag
Sjåheia Vestre Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Fauske, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Hilde Louise Holtan er styrets leder. I 2025 hadde Sjåheia Vestre Borettslag en omsetning på 3,55 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 829 987 kr. Egenkapitalen var −9,25 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 106 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Fauske, og ett av 47 218 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/853389102
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853389102" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853389102",
"name": "SJÅHEIA VESTRE BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FAUSKE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "853389102" })Spør AI-assistenten
Når ble Sjåheia Vestre Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Fauske holder Sjåheia Vestre Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sjåheia Vestre Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +1,3 % fra 2024 · +1,4 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,55 mill kr | 2,00 mill kr | 829 987 kr | 18,31 mill kr | −9,25 mill kr | 27,55 mill kr |
| 2024 | 3,51 mill kr | 2,06 mill kr | 790 512 kr | 18,46 mill kr | −10,08 mill kr | 28,54 mill kr |
| 2023 | 3,50 mill kr | 2,16 mill kr | 726 472 kr | 18,16 mill kr | −11,84 mill kr | 29,99 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/853389102/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853389102/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853389102",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3553415,
"operating_profit": 2001962,
"net_profit": 829987,
"equity": -9247088,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3507515,
"operating_profit": 2062623,
"net_profit": 790512,
"equity": -10077075,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "853389102" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sjåheia Vestre Borettslag utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sjåheia Vestre Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sjåheia Vestre Borettslag fra 2024 til 2025?
Roller og styre12
Styre
9Sist endret 12.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.06.2026Revisor
1Sist endret 02.02.2026Forretningsfører
1Sist endret 05.08.2024API og MCPGET /company/853389102/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853389102/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853389102",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "853389102" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sjåheia Vestre Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sjåheia Vestre Borettslag?
Hvem er regnskapsfører for Sjåheia Vestre Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sjåheia Vestre Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Fauske | − |
Kunngjøringer59
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2026 | Styre ↗ |
| 2.2.2026 | Revisor ↗ |
| 2.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.4.2025 | Styre ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.10.2024 | Revisor ↗ |
| 5.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2024 | Forretningsfører ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/853389102/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853389102/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853389102",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-12", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "853389102" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sjåheia Vestre Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sjåheia Vestre Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sjåheia Vestre Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+BOLIGBYGGELAGET NOBL(Regnskapsfører)+Hege Merethe Fyrvik(Styremedlem)+Lasse Christian Karlsen(Varamedlem)−Hege Merethe Fyrvik(Varamedlem)−Janne Bjørnbakk(Styremedlem)−Tonje Hoem-Lundli(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 41,1 % av driftsinntektene — 27,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 56,3 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 23,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -50,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 12,09 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,3 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,2 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 41,1 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/853389102/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853389102/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853389102",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 3553415, "percentile": 0.8188 },
"operating_margin": { "value": 0.5634, "percentile": 0.8896 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "853389102" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sjåheia Vestre Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sjåheia Vestre Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Sjåheia Vestre Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Fauske
1 000+ til i Fauske →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sjåheia Vestre Borettslag
Hvor stor er bransjen Sjåheia Vestre Borettslag tilhører?
Sjåheia Vestre Borettslag er ett av 106 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Fauske, og ett av 47 218 på landsbasis.
Hvor lenge har Sjåheia Vestre Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Sjåheia Vestre Borettslag ble etablert i 1976 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Sjåheia Vestre Borettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Sjåheia Vestre Borettslag lå på 56,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Sjåheia Vestre Borettslag?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sjåheia Vestre Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva omsatte Sjåheia Vestre Borettslag for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,55 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var −9,25 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Sjåheia Vestre Borettslag?
Driftsresultatet for 2025 var 2,00 mill kr (driftsmargin 56,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sjåheia Vestre Borettslag?
Ved utgangen av 2025 hadde Sjåheia Vestre Borettslag en egenkapital på −9,25 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −50,5 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.