Sem Sikkerhet AS
- Omsetning
- 23,0 mill
- +8 %
- Resultat
- 726 361
- −0,5 %
- Ansatte
- 34
- −3 siden mars
Om Sem Sikkerhet AS
Sem Sikkerhet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Teknisk prøving og analyse. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Eirik Kvittingen er daglig leder, og Ove Einar Lunde er styreleder. Selskapet er ett av 33 innen teknisk prøving og analyse i Bergen, og ett av 928 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Kontroll av stillas. Saksbehandling mot offentlige myndigheter. Opplæring stillas. Utleie av sperremateriell.
Formål
Drive opplæring innen stillasbyggerfaget. Det skal utføre kontroll og oppmåling av monterte stillaser i henhold til offentlige forskrifter og måleregler. Selskapet skal også drive forberedende saksbehandling overfor offentlige skilt- og veimyndigheter, samt utleie av utstyr og personell som står i forbindelse med arbeid på eller langs vei.
AI-sammendrag
Til tross for et beskjedent driftsresultat under bransjesnittet leverer stillaskontrollselskapet solid vekst på 8% og en egenkapitalandel over gjennomsnittet i sin niche, noe som gir god finansiell buffer. Eierskapet gjennom STS-ISONOR AS (39,1%) knytter selskapet til et bredere fagmiljø innen sertifisering og kontroll, som trolig styrker markedsposisjonen i Bergen-regionen.
API og MCPGET /company/850252882
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850252882" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850252882",
"name": "SEM SIKKERHET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.200",
"nace_desc": "Teknisk prøving og analyse",
"employees": 34,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "850252882" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Sem Sikkerhet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sem Sikkerhet AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sem Sikkerhet AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8 % fra 2024 · +168,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,02 mill kr | 969 312 kr | 726 361 kr | 10,20 mill kr | 5,82 mill kr | 4,38 mill kr |
| 2024 | 21,30 mill kr | 919 124 kr | 729 744 kr | 8,47 mill kr | 5,10 mill kr | 3,38 mill kr |
| 2023 | 11,88 mill kr | 422 799 kr | 362 664 kr | 6,52 mill kr | 4,37 mill kr | 2,16 mill kr |
| 2022 | 9,22 mill kr | 320 224 kr | 264 787 kr | 5,32 mill kr | 4,00 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2021 | 8,58 mill kr | 530 202 kr | 414 408 kr | 5,20 mill kr | 3,74 mill kr | 1,46 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 54 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/850252882/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850252882/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850252882",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 23016986,
"operating_profit": 969312,
"net_profit": 726361,
"equity": 5821641,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21302322,
"operating_profit": 919124,
"net_profit": 729744,
"equity": 5095280,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "850252882" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sem Sikkerhet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sem Sikkerhet AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sem Sikkerhet AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 04.01.2016Styre
3Sist endret 20.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 07.01.2022Revisor
1Sist endret 30.09.2009API og MCPGET /company/850252882/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850252882/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850252882",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "850252882" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sem Sikkerhet AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sem Sikkerhet AS?
Hvem er regnskapsfører for Sem Sikkerhet AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Eirik Kvittingen10,3 %
- Svein Brunvatnehadde 10,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sts-Isonor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 39,1 % | 34 |
| Mercurius Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19,5 % | 17 |
| Pilar Bergen Stillas AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19,5 % | 17 |
| Algeco Norway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,5 % | 10 |
| Eirik Kvittingen | Person | Ordinære aksjer | 10,3 % | 9 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/850252882/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850252882/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850252882",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STS-ISONOR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 39.08, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "MERCURIUS INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 19.54,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "850252882" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Sem Sikkerhet AS?
Er Sem Sikkerhet AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Sem Sikkerhet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sem Sikkerhet AS | BEDR | Teknisk prøving og analyse | Bergen | 34 |
Kunngjøringer47
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2026 | Styre ↗ |
| 21.7.2025 | Styre ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 27.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.6.2024 | Styre ↗ |
| 27.6.2024 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/850252882/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850252882/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850252882",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "850252882" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sem Sikkerhet AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sem Sikkerhet AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sem Sikkerhet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Eirik Kvittingen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→36
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 67,6 % av driftsinntektene — 22,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,2 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | 57,1 % | 55,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,98 | 1,73 |
| Gjeldsgrad | 0,75 | 0,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,5 % | 12,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,0 % | +3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 676 970,176 kr | 1,77 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,7 % | 15,5 % |
| Lønnskostnad | 67,6 % | 45,3 % |
| Annen driftskostnad | 24,0 % | 23,4 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/850252882/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850252882/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850252882",
"nace_code": "71.200",
"industry_count": 445,
"revenue": { "value": 23016986, "percentile": 0.8529 },
"operating_margin": { "value": 0.0421, "percentile": 0.438 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "850252882" })Spør AI-assistenten
Er Sem Sikkerhet AS blant de største selskapene innen teknisk prøving og analyse?
Hvor solid er Sem Sikkerhet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sem Sikkerhet AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sem Sikkerhet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sem Sikkerhet AS?
Det er registrert 928 selskaper i Norge innen teknisk prøving og analyse, hvorav 33 i Bergen.
Er Sem Sikkerhet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1988, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 8 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Sem Sikkerhet AS et aktivt selskap?
Sem Sikkerhet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Sem Sikkerhet AS?
Sem Sikkerhet AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Sem Sikkerhet AS?
Daglig leder i Sem Sikkerhet AS er Eirik Kvittingen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Sem Sikkerhet AS?
Største aksjonær i Sem Sikkerhet AS er Sts-Isonor AS med 39,1 % av aksjene, fulgt av Mercurius Invest AS (19,5 %) og Pilar Bergen Stillas AS (19,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Sem Sikkerhet AS?
Sem Sikkerhet AS hadde i 2025 en omsetning på 23,02 mill kr og et overskudd på 726 361 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange ansatte har Sem Sikkerhet AS?
Sem Sikkerhet AS har 34 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.