Hubroveiens Borettslag
- Omsetning
- 9,3 mill
- +3,1 %
- Resultat
- 377 990
- −55,2 %
Om Hubroveiens Borettslag
Hubroveiens Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1957 og har vært i drift i 69 år. Kjell Severin Velde er styrets leder. I 2025 hadde Hubroveiens Borettslag en omsetning på 9,27 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 377 990 kr. Egenkapitalen var 11,88 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 291 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 216 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/848739812
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/848739812" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "848739812",
"name": "HUBROVEIENS BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "848739812" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Hubroveiens Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hubroveiens Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hubroveiens Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,1 % fra 2024 · +36,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,27 mill kr | 742 710 kr | 377 990 kr | 20,18 mill kr | 11,88 mill kr | 8,30 mill kr |
| 2024 | 8,99 mill kr | 1,23 mill kr | 843 032 kr | 20,01 mill kr | 11,50 mill kr | 8,51 mill kr |
| 2023 | 7,47 mill kr | 1,41 mill kr | 1,15 mill kr | 19,35 mill kr | 10,66 mill kr | 8,69 mill kr |
| 2022 | 7,23 mill kr | 1,36 mill kr | 1,33 mill kr | 18,57 mill kr | 9,50 mill kr | 9,07 mill kr |
| 2021 | 6,77 mill kr | 251 019 kr | 197 796 kr | 10,28 mill kr | 8,17 mill kr | 2,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 79 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/848739812/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/848739812/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "848739812",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9265279,
"operating_profit": 742710,
"net_profit": 377990,
"equity": 11878075,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8985675,
"operating_profit": 1230057,
"net_profit": 843032,
"equity": 11500085,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "848739812" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hubroveiens Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hubroveiens Borettslag fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hubroveiens Borettslag de siste årene.
Roller og styre10
Styre
7Sist endret 30.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 01.07.2026Revisor
1Sist endret 04.07.2015Forretningsfører
1Sist endret 29.03.2022API og MCPGET /company/848739812/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/848739812/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "848739812",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "848739812" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hubroveiens Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hubroveiens Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hubroveiens Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hubroveiens Borettslag V/a Sveaas | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer61
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2026 | Styre ↗ |
| 24.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2023 | Styre ↗ |
| 3.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2022 | Styre ↗ |
| 29.3.2022 | Forretningsfører ↗ |
| 6.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/848739812/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/848739812/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "848739812",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "848739812" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Hubroveiens Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Hubroveiens Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hubroveiens Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+NORDBERG EIENDOMSFORVALTNING AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Ibarrlynn Beaceline Reyna Limoico(Varamedlem)+Josue Antony Pereyra-Paz(Varamedlem)−Bente Rita Larsplass(Varamedlem)−Per Emil Ørmen(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 79,4 % av driftsinntektene — 11,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,0 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 58,9 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,70 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,2 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,1 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 12,6 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 79,4 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/848739812/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/848739812/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "848739812",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 9265279, "percentile": 0.9528 },
"operating_margin": { "value": 0.0802, "percentile": 0.3466 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "848739812" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hubroveiens Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hubroveiens Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Hubroveiens Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Hubroveiens Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hubroveiens Borettslag?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 9 291 i Oslo.
Er Hubroveiens Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1957, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 106 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hubroveiens Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Hubroveiens Borettslag hadde en driftsmargin på 8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hva er statusen til Hubroveiens Borettslag?
Hubroveiens Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Hubroveiens Borettslag?
Hubroveiens Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvem sitter i styret i Hubroveiens Borettslag?
Kjell Severin Velde er registrert som styreleder i Hubroveiens Borettslag, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Hubroveiens Borettslag?
Hubroveiens Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 9,27 mill kr og et overskudd på 377 990 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Hubroveiens Borettslag?
I 2025 hadde Hubroveiens Borettslag et driftsresultat på 742 710 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 8 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Hubroveiens Borettslag?
Hubroveiens Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Hubroveiens Borettslag?
Forretningsadressen til Hubroveiens Borettslag er v/Nordberg Eiendomsforvaltning AS Erich Mogensøns vei 12, 0594, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.