Haverslia Borettslag
- Omsetning
- 2,4 mill
- +7 %
- Resultat
- 176 297
- 6 års regnskap
Om Haverslia Borettslag
Haverslia Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Tynset, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1978 og har vært i drift i 48 år. Anne Marit Stensli er styrets leder. I 2025 hadde Haverslia Borettslag en omsetning på 2,39 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 176 297 kr. Egenkapitalen var 22,70 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 60 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tynset, og ett av 47 206 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/847979062
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/847979062" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "847979062",
"name": "HAVERSLIA BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TYNSET", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "847979062" })Spør AI-assistenten
Hva driver Haverslia Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Haverslia Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Haverslia Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7 % fra 2024 · −2,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,39 mill kr | 187 588 kr | 176 297 kr | 31,48 mill kr | 22,70 mill kr | 8,77 mill kr |
| 2024 | 2,23 mill kr | −407 590 kr | −410 962 kr | 31,58 mill kr | 22,53 mill kr | 9,05 mill kr |
| 2023 | 2,18 mill kr | −256 791 kr | −259 151 kr | 31,59 mill kr | 22,94 mill kr | 8,65 mill kr |
| 2022 | 2,09 mill kr | 284 956 kr | 282 067 kr | 31,84 mill kr | 23,20 mill kr | 8,65 mill kr |
| 2021 | 2,45 mill kr | 346 286 kr | 342 380 kr | 31,58 mill kr | 22,92 mill kr | 8,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/847979062/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/847979062/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "847979062",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2385555,
"operating_profit": 187588,
"net_profit": 176297,
"equity": 22703553,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2229446,
"operating_profit": -407590,
"net_profit": -410962,
"equity": 22527256,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "847979062" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Haverslia Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Haverslia Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Haverslia Borettslag fra 2024 til 2025?
Roller og styre11
Styre
8Sist endret 20.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.12.2011Revisor
1Sist endret 14.02.1990Forretningsfører
1Sist endret 03.02.2026API og MCPGET /company/847979062/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/847979062/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "847979062",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "847979062" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Haverslia Borettslag?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Haverslia Borettslag?
List alle roller i Haverslia Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haverslia Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Tynset | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Styre ↗ |
| 11.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.2.2026 | Forretningsfører ↗ |
| 4.8.2025 | Styre ↗ |
| 13.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2024 | Styre ↗ |
| 28.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/847979062/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/847979062/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "847979062",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-02-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "847979062" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Haverslia Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Haverslia Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Haverslia Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Anne Marit Stensli(Styrets leder)+Embret Oddvar Holann(Styremedlem)+Geir Jensen(Varamedlem)−Anne Marit Stensli(Styremedlem)−Anne Mette Normann(Varamedlem)−Eldbjørg Ryen(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 88,8 % av driftsinntektene — 20,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,9 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 72,1 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,47 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,39 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,8 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,0 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 3,3 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 88,8 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/847979062/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/847979062/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "847979062",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 2385555, "percentile": 0.7104 },
"operating_margin": { "value": 0.0786, "percentile": 0.3445 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "847979062" })Spør AI-assistenten
Er Haverslia Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Haverslia Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Haverslia Borettslag på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Haverslia Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Haverslia Borettslag?
Det er registrert 47 206 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 60 i Tynset.
Er Haverslia Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1978, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 213 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Haverslia Borettslag?
Haverslia Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Haverslia Borettslag?
Haverslia Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva er omsetningen til Haverslia Borettslag?
Haverslia Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 2,39 mill kr og et overskudd på 176 297 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Haverslia Borettslag?
I 2025 hadde Haverslia Borettslag et driftsresultat på 187 588 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 7,9 %.
Hvor solid er balansen til Haverslia Borettslag?
Egenkapitalen i Haverslia Borettslag var 22,70 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 72,1 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Haverslia Borettslag?
Haverslia Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.