Gma Fargeteam AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- 2025
- Resultat
- 147 119
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Gma Fargeteam AS
Gma Fargeteam AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gausdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Geir Johan Svendsen er daglig leder, og Marius Toliusis er styreleder. Selskapet er ett av 10 innen maler- og glassarbeid i Gausdal, og ett av 4 956 i Norge. Det ble etablert samme år som 450 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Malertjenester.
Formål
Tilby malertjenester, inkludert, men ikke begrenset til, innvendig og utvendig malerarbeid, tapetsering, og annen overflatebehandling på bygninger og strukturer.
AI-sammendrag
Nystartet i 2025 leverer dette malerforetaket i Gausdal allerede over bransjesnitt på omsetning og driftsmargin med kun fem ansatte – et lovende tegn på effektiv drift i tidlig fase. Egenkapitalandelen er imidlertid lav sammenlignet med bransjen, med en gjeldsgrad som tilsier at veksten er finansiert med fremmedkapital, noe som gir begrenset buffer ved svingninger i oppdragsmengden. Delt eierskap mellom Marius Toliusis (50 %) og øvrige aksjonærer, kombinert med daglig leders signaturrett alene, gir handlekraft men kan skape utfordringer ved uenighet på eiersiden.
API og MCPGET /company/835910032
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/835910032" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "835910032",
"name": "GMA FARGETEAM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "GAUSDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "835910032" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gma Fargeteam AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gma Fargeteam AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gma Fargeteam AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,79 mill kr | 189 874 kr | 147 119 kr | 732 502 kr | 177 119 kr | 555 383 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/835910032/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/835910032/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "835910032",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2792371,
"operating_profit": 189874,
"net_profit": 147119,
"equity": 177119,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "835910032" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gma Fargeteam AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gma Fargeteam AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gma Fargeteam AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 01.08.2025Styre
1Sist endret 01.08.2025API og MCPGET /company/835910032/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/835910032/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "835910032",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "835910032" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gma Fargeteam AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gma Fargeteam AS?
List alle roller i Gma Fargeteam AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Geir Johan Svendsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Marius Toliusis | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/835910032/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/835910032/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "835910032",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "835910032" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gma Fargeteam AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gma Fargeteam AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Gma Fargeteam AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gma Fargeteam AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Gausdal | 5 |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/835910032/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/835910032/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "835910032",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-01", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "835910032" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gma Fargeteam AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gma Fargeteam AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gma Fargeteam AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 63,6 % av driftsinntektene — 15,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,8 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 24,2 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 3,14 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 83,1 % | 18,4 % |
| Omsetning per ansatt | 558 474,2 kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 22,9 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 63,6 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 6,7 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/835910032/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/835910032/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "835910032",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 2792371, "percentile": 0.5766 },
"operating_margin": { "value": 0.068, "percentile": 0.6144 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "835910032" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gma Fargeteam AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gma Fargeteam AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gma Fargeteam AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså i Gausdal
1 000+ til i Gausdal →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Gma Fargeteam AS
Hvor stor er bransjen Gma Fargeteam AS tilhører?
Gma Fargeteam AS er ett av 10 selskaper innen maler- og glassarbeid i Gausdal, og ett av 4 956 på landsbasis.
Hvor lenge har Gma Fargeteam AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gma Fargeteam AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 12 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Gma Fargeteam AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gma Fargeteam AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Gma Fargeteam AS?
Geir Johan Svendsen er registrert som daglig leder i Gma Fargeteam AS.
Hvem er største aksjonær i Gma Fargeteam AS?
Største aksjonær i Gma Fargeteam AS er Geir Johan Svendsen med 50 % av aksjene, fulgt av Marius Toliusis (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Gma Fargeteam AS for i 2025?
Gma Fargeteam AS hadde i 2025 en omsetning på 2,79 mill kr og et overskudd på 147 119 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Gma Fargeteam AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Gma Fargeteam AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Gma Fargeteam AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Gma Fargeteam AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Gma Fargeteam AS til?
Gma Fargeteam AS holder til i Prestgardslykkja 7, 2653, VESTRE GAUSDAL, i Gausdal kommune i Innlandet.
Er Gma Fargeteam AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.