Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mg II AS

Org.nr 834426722
Omsetning
0
2025
Resultat
−12 490
2 års regnskap
Mer

Om Mg II AS

Mg II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Jan Gustav Thrane-Steen er styrets leder. I 2025 hadde Mg II AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 12 490 kr. Egenkapitalen var 99 510 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Motor Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 423 innen detaljhandel med motorvogner i Oslo, og ett av 5 308 i Norge. Det ble etablert samme år som 422 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).

Aktivitet

Investering i aksjer og verdipapirer.

Formål

Eie aksjer i andre selskaper, samt annen investeringsvirksomhet.

API og MCPGET /company/834426722

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/834426722" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "834426722",
  "name": "MG II AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.810",
  "nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "834426722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Mg II AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Mg II AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Mg II AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2024–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−16 941 kr−12 490 kr99 637 kr99 510 kr127 kr
20240 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler99 637 kr
Omløpsmidler100 %99 637 kr
Egenkapital og gjeld99 637 kr
Innskutt egenkapital112 %112 000 krOpptjent egenkapital-13 %−12 490 krKortsiktig gjeld0 %127 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader16 941 kr
Finansinntekter4 578 kr
Netto finans4 578 kr
Ordinært resultat før skatt−12 363 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 100 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/834426722/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/834426722/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "834426722",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -16941, "net_profit": -12490, "equity": 99510, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "834426722" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mg II AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mg II AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Mg II AS utviklet seg fra 2024 til 2025?

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 28.11.2024
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/834426722/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/834426722/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "834426722",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "834426722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Mg II AS?
  • List alle roller i Mg II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Motor Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/834426722/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/834426722/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "834426722",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "MOTOR GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "834426722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Mg II AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Mg II AS eier Motor Gruppen AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Mg II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Kari Mølsæther Thrane-Steen
14,0 %
4,8 %
4,8 %
4,8 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mg II ASBEDRDetaljhandel med motorvognerOslo−

Kunngjøringer2

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/834426722/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/834426722/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "834426722",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2024-11-28", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "834426722" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Mg II AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Mg II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Mg II AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:00.000 Uoppgitt→47.810 Detaljhandel med motorvogner
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel99,9 %34,0 %
Likviditetsgrad784,541,79
Gjeldsgrad0,001,09
Egenkapitalrentabilitet-12,6 %9,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/834426722/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/834426722/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "834426722",
  "nace_code": "47.810",
  "industry_count": 3317,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0003 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "834426722" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Mg II AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Mg II AS blant de største selskapene innen detaljhandel med motorvogner?
  • Hvor solid er Mg II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Mg II AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mg II AS?

Det er registrert 5 308 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 423 i Oslo.

Er Mg II AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 20 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 422 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Mg II AS i Enhetsregisteret?

Mg II AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken bransje tilhører Mg II AS?

Mg II AS driver innen detaljhandel med motorvogner, med NACE-kode 47.810 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering i aksjer og verdipapirer.

Hvem eier Mg II AS?

Mg II AS eies i hovedsak av Motor Gruppen AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Er Mg II AS en del av et konsern?

Mg II AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Motor Gruppen AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Thrane-Steen Gruppen AS.

Hvordan går det økonomisk med Mg II AS?

I 2025 omsatte Mg II AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 12 490 kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mg II AS?

Mg II AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner