Gausta View Hospitality AS
- Omsetning
- 9,4 mill
- −11,2 %
- Resultat
- −1,8 mill
- 3 års regnskap
Om Gausta View Hospitality AS
Gausta View Hospitality AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tinn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Marcus Karl Ernst Fransson er styrets leder. I 2025 hadde Gausta View Hospitality AS en omsetning på 9,44 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,82 mill kr. Egenkapitalen var −5,85 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gausta View Ab med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Tinn, og ett av 2 047 i Norge. Det ble etablert samme år som 164 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Utleie av feriehus.
Formål
Drift og utvikling av eiendom, samt engasjement i selskaper relatert til dette.
API og MCPGET /company/831906162
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831906162" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831906162",
"name": "GAUSTA VIEW HOSPITALITY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.200",
"nace_desc": "Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TINN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "831906162" })Spør AI-assistenten
Hvor i Tinn holder Gausta View Hospitality AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gausta View Hospitality AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gausta View Hospitality AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −11,2 % fra 2024 · +676,6 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,44 mill kr | −1,53 mill kr | −1,82 mill kr | 747 657 kr | −5,85 mill kr | 6,60 mill kr |
| 2024 | 10,63 mill kr | −2,82 mill kr | −2,89 mill kr | 3,68 mill kr | −4,03 mill kr | 7,71 mill kr |
| 2023 | 1,22 mill kr | −1,24 mill kr | −1,23 mill kr | 4,40 mill kr | −1,13 mill kr | 5,54 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/831906162/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831906162/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831906162",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9439567,
"operating_profit": -1531620,
"net_profit": -1821567,
"equity": -5848368,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10625068,
"operating_profit": -2822585,
"net_profit": -2892638,
"equity": -4026801,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "831906162" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Gausta View Hospitality AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Gausta View Hospitality AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Gausta View Hospitality AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 29.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 31.08.2023Revisor
1Sist endret 07.09.2026API og MCPGET /company/831906162/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831906162/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831906162",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "831906162" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gausta View Hospitality AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gausta View Hospitality AS?
Hvem er regnskapsfører for Gausta View Hospitality AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gausta View Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/831906162/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831906162/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831906162",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GAUSTA VIEW AB", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "831906162" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gausta View Hospitality AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gausta View Hospitality AS eier Gausta View Ab, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gausta View Hospitality AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gausta View Hospitality AS | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Tinn | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.9.2026 | Revisor ↗ |
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.8.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/831906162/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831906162/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831906162",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-07", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "831906162" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gausta View Hospitality AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gausta View Hospitality AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gausta View Hospitality AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+PKF REVISJON AS(Revisor)−PKF NORGE AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+PKF NORGE AS(Revisor)−PKF REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 75,1 % av driftsinntektene — 59,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -16,2 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | -19,3 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | -782,2 % | 31,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,13 | 1,52 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,2 % | +6,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 75,1 % | 15,6 % |
| Annen driftskostnad | 40,5 % | 37,7 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 4,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/831906162/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831906162/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831906162",
"nace_code": "55.200",
"industry_count": 905,
"revenue": { "value": 9439567, "percentile": 0.9223 },
"operating_margin": { "value": -0.1623, "percentile": 0.2221 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "831906162" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gausta View Hospitality AS blant de 905 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gausta View Hospitality AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gausta View Hospitality AS blant de største selskapene innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Gausta View Hospitality AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gausta View Hospitality AS?
Det er registrert 2 047 selskaper i Norge innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, hvorav 14 i Tinn.
Er Gausta View Hospitality AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 164 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Gausta View Hospitality AS bedre enn andre i bransjen?
Gausta View Hospitality AS hadde en driftsmargin på −16,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 5,5 % for drift av vandrerhjem og ferieleiligheter.
Hvilken status har Gausta View Hospitality AS i Enhetsregisteret?
Gausta View Hospitality AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Gausta View Hospitality AS?
Gausta View Hospitality AS driver innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, med NACE-kode 55.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utleie av feriehus.
Hva slags selskap er Gausta View Hospitality AS?
Gausta View Hospitality AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Gausta View Hospitality AS?
Største aksjonær i Gausta View Hospitality AS er Gausta View Ab med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Gausta View Hospitality AS?
Gausta View Hospitality AS hadde i 2025 en omsetning på 9,44 mill kr og et underskudd på 1,82 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Gausta View Hospitality AS?
Forretningsadressen til Gausta View Hospitality AS er Myrestaulvegen 21, 3660, RJUKAN i Tinn kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.