Stavanger Glød AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- +6,4 %
- Resultat
- 26 551
- +710,7 %
Om Stavanger Glød AS
Stavanger Glød AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Claus Sigurd Petersen er styrets leder. I 2025 hadde Stavanger Glød AS en omsetning på 3,94 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 26 551 kr. Egenkapitalen var 85 221 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 68 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Stavanger, og ett av 2 731 i Norge. Det ble etablert samme år som 189 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Utvikling og gjennomføring av arrangementer.
Formål
Utvikle og gjennomføre en årlig lysfestival i Stavanger sentrum, samt delta i utvikling og gjennomføring av beslektede arrangementer i Stavanger sentrum. Overskudd i selskapet kan ikke i noen form utdeles til eierne, men skal brukes i selskapet til å fremme dets formål og visjon.
API og MCPGET /company/831239492
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831239492" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831239492",
"name": "STAVANGER GLØD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "79.121",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "831239492" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stavanger Glød AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stavanger Glød AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stavanger Glød AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +6,4 % fra 2024 · +96,1 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,94 mill kr | 3 265 kr | 26 551 kr | 721 402 kr | 85 221 kr | 636 181 kr |
| 2024 | 3,70 mill kr | −11 181 kr | 3 275 kr | 444 548 kr | 58 669 kr | 385 878 kr |
| 2023 | 2,01 mill kr | 37 336 kr | 30 964 kr | 1,57 mill kr | 55 394 kr | 1,51 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 98 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/831239492/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831239492/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831239492",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3940285, "operating_profit": 3265, "net_profit": 26551, "equity": 85221, … },
{ "year": 2024, "revenue": 3704699, "operating_profit": -11181, "net_profit": 3275, "equity": 58669, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "831239492" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavanger Glød AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stavanger Glød AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stavanger Glød AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 20.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2023Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/831239492/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831239492/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831239492",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "831239492" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavanger Glød AS?
Hvem er regnskapsfører for Stavanger Glød AS?
List alle roller i Stavanger Glød AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavanger Glød AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Stavanger | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 20.7.2026 | Styre ↗ |
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 30.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Styre ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.6.2023 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/831239492/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831239492/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831239492",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "831239492" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stavanger Glød AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stavanger Glød AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavanger Glød AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−Ole Petter Søllesvik(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 64,6 % av driftsinntektene — 38,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 11,8 % | 32,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 7,47 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,2 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,4 % | +4,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 35,1 % | 22,9 % |
| Annen driftskostnad | 64,6 % | 25,8 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/831239492/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/831239492/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "831239492",
"nace_code": "79.121",
"industry_count": 1106,
"revenue": { "value": 3940285, "percentile": 0.8168 },
"operating_margin": { "value": 0.0008, "percentile": 0.4185 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "831239492" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavanger Glød AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavanger Glød AS blant de 1106 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavanger Glød AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+42 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stavanger Glød AS
Hvor stor er bransjen Stavanger Glød AS tilhører?
Stavanger Glød AS er ett av 68 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Stavanger, og ett av 2 731 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavanger Glød AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavanger Glød AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 24 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stavanger Glød AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavanger Glød AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Stavanger Glød AS?
Stavanger Glød AS er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører (næringskode 79.121). Registrert aktivitet: Utvikling og gjennomføring av arrangementer.
Går Stavanger Glød AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stavanger Glød AS for 3,94 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 26 551 kr.
Hvor stor aksjekapital har Stavanger Glød AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stavanger Glød AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Stavanger Glød AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stavanger Glød AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Stavanger Glød AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Stavanger Glød AS?
Stavanger Glød AS har org.nr 831 239 492 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.