Klavenesveien AS
- Omsetning
- 45,7 mill
- +81,5 %
- Resultat
- 321 557
- +231 236 %
Om Klavenesveien AS
Klavenesveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Lennert Anton Kristoffersen er styrets leder. I 2025 hadde Klavenesveien AS en omsetning på 45,73 mill kr, en økning på 81 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 321 557 kr. Egenkapitalen var 413 542 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Modern House Holding AS med 27 % av aksjene. Selskapet er ett av 177 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Tønsberg, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 976 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av eiendom.
Formål
Utvikling, utbygging og salg av bolig- og næringseiendom samt det som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/829726742
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829726742" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829726742",
"name": "KLAVENESVEIEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "829726742" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Klavenesveien AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Klavenesveien AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Klavenesveien AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +81,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 45,73 mill kr | 1,74 mill kr | 321 557 kr | 1,02 mill kr | 413 542 kr | 610 727 kr |
| 2024 | 25,20 mill kr | 1,05 mill kr | 139 kr | 17,03 mill kr | 1,44 mill kr | 15,58 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 1 kr | 10,77 mill kr | 1,44 mill kr | 9,33 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −4 884 kr | −2 585 kr | 6,45 mill kr | 91 845 kr | 6,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 86 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/829726742/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829726742/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829726742",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 45726542,
"operating_profit": 1739824,
"net_profit": 321557,
"equity": 413542,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 25200358,
"operating_profit": 1048701,
"net_profit": 139,
"equity": 1441985,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "829726742" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Klavenesveien AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Klavenesveien AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Klavenesveien AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 29.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 14.12.2023Revisor
1Sist endret 21.07.2026API og MCPGET /company/829726742/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829726742/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829726742",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "829726742" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Klavenesveien AS?
Hvem er regnskapsfører for Klavenesveien AS?
List alle roller i Klavenesveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Modern House Holding AShadde 27 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Modern House Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 27,0 % | 27 000 |
| Bjørn Andersen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 20 000 |
| Westtor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 20 000 |
| Ceto Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,5 % | 16 500 |
| Nye Beck Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,5 % | 16 500 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/829726742/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829726742/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829726742",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MODERN HOUSE HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 27,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "BJØRN ANDERSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 20,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "829726742" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Klavenesveien AS eier Modern House Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Klavenesveien AS?
Er Klavenesveien AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 1 flere eiere ↓Vis færre ↑
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Revisor ↗ |
| 16.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.8.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/829726742/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829726742/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829726742",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-02-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "829726742" })Spør AI-assistenten
Når ble Klavenesveien AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Klavenesveien AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Klavenesveien AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISORKOLLEGIET AS(Revisor)−ODDBJØRN ROSO(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,2 % av driftsinntektene — 3,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 40,4 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,48 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 77,8 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +81,5 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 86,1 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 1,2 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/829726742/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829726742/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829726742",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 45726542, "percentile": 0.9718 },
"operating_margin": { "value": 0.038, "percentile": 0.4354 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "829726742" })Spør AI-assistenten
Er Klavenesveien AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Klavenesveien AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Klavenesveien AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Klavenesveien AS
Hvor stor er bransjen Klavenesveien AS tilhører?
Klavenesveien AS er ett av 177 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Tønsberg, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Klavenesveien AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Klavenesveien AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Klavenesveien AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,2 %. Klavenesveien AS lå på 3,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Klavenesveien AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Klavenesveien AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Klavenesveien AS?
Organisasjonsformen til Klavenesveien AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Klavenesveien AS?
Klavenesveien AS eies i hovedsak av Modern House Holding AS (27 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Klavenesveien AS med overskudd?
Klavenesveien AS hadde i 2025 en omsetning på 45,73 mill kr og et overskudd på 321 557 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Klavenesveien AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Klavenesveien AS en egenkapital på 413 542 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 40,4 %.
Hvor holder Klavenesveien AS til?
Klavenesveien AS holder til i Wirgenes vei 1, 3157, BARKÅKER, i Tønsberg kommune i Vestfold.
Hvilket org.nr har Klavenesveien AS?
Klavenesveien AS har org.nr 829 726 742 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.