Rørlegger Diesen AS
Org.nr 829568292
Om Rørlegger Diesen AS
Rørlegger Diesen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nes, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Petter Vesteng Diesen er styrets leder. I 2025 hadde Rørlegger Diesen AS en omsetning på 2,53 mill kr, en nedgang på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 465 030 kr. Egenkapitalen var −237 682 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Petter Vesteng Diesen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen rørleggerarbeid i Nes, og ett av 4 970 i Norge. Det ble etablert samme år som 284 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Rørleggervirksomhet og dertil alt som står i forbindelse med sådan virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,53 mill kr | −400 020 kr | −465 030 kr | 1,17 mill kr | −237 682 kr | 1,41 mill kr |
| 2024 | 3,34 mill kr | 39 922 kr | 23 362 kr | 1,25 mill kr | 227 348 kr | 1,03 mill kr |
| 2023 | 2,44 mill kr | 141 281 kr | 108 650 kr | 778 820 kr | 203 986 kr | 574 833 kr |
| 2022 | 541 308 kr | 89 928 kr | 70 906 kr | 257 727 kr | 95 336 kr | 162 390 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 29.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 11.09.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Petter Vesteng Diesen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørlegger Diesen AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Nes | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Godkjenning trukketFjernet fra registeret · Sentral godkjenning
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 35,9 % av driftsinntektene — 21,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -15,8 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | -18,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | -20,3 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,81 | 1,63 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -24,3 % | +1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,5 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 38,7 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 35,9 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 9,7 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Nes
1 000+ til i Nes →Godt å vite om Rørlegger Diesen AS
Hvor stor er bransjen Rørlegger Diesen AS tilhører?
Rørlegger Diesen AS er ett av 27 selskaper innen rørleggerarbeid i Nes, og ett av 4 970 på landsbasis.
Hvor lenge har Rørlegger Diesen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rørlegger Diesen AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Er Rørlegger Diesen AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rørlegger Diesen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Rørlegger Diesen AS?
Organisasjonsformen til Rørlegger Diesen AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Rørlegger Diesen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Petter Vesteng Diesen største eier i Rørlegger Diesen AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Rørlegger Diesen AS for i 2025?
I 2025 omsatte Rørlegger Diesen AS for 2,53 mill kr, ned 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 465 030 kr.
Hvor mye egenkapital har Rørlegger Diesen AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Rørlegger Diesen AS en egenkapital på −237 682 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −20,3 %.
Hvor stor aksjekapital har Rørlegger Diesen AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Rørlegger Diesen AS er 30 000 kr (300 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Rørlegger Diesen AS til?
Rørlegger Diesen AS holder til i c/o Petter Diesen Heimdal 45, 2164, SKOGBYGDA, i Nes kommune i Akershus.
Er Rørlegger Diesen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.