Morenefaret 1 AS
- Omsetning
- 7,9 mill
- +6,3 %
- Resultat
- 880 028
- +190,9 %
Om Morenefaret 1 AS
Morenefaret 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Nils Underhaug er daglig leder, og Rune Underhaug er styreleder. I 2025 hadde Morenefaret 1 AS en omsetning på 7,86 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 880 028 kr. Egenkapitalen var 15,46 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Inverto AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 995 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
investering i eiendom samt investering i aksjer og andre selskap og hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/828825682
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828825682" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828825682",
"name": "MORENEFARET 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "828825682" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Morenefaret 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Morenefaret 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Morenefaret 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,86 mill kr | 4,36 mill kr | 880 028 kr | 78,14 mill kr | 15,46 mill kr | 62,68 mill kr |
| 2024 | 7,40 mill kr | 3,77 mill kr | 302 541 kr | 79,49 mill kr | 16,42 mill kr | 63,07 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −493 671 kr | −65 978 kr | 43,52 mill kr | 19,18 mill kr | 24,34 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −37 194 kr | −187 485 kr | 42,32 mill kr | 19,24 mill kr | 23,08 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 29 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2 mill kr (3 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,8 mill kr
API og MCPGET /company/828825682/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828825682/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828825682",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7858297,
"operating_profit": 4356837,
"net_profit": 880028,
"equity": 15463684,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7395176,
"operating_profit": 3772425,
"net_profit": 302541,
"equity": 16419039,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "828825682" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Morenefaret 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Morenefaret 1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Morenefaret 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2022Styre
2Sist endret 25.02.2022Regnskapsfører
1Sist endret 15.03.2022Revisor
1Sist endret 03.02.2023API og MCPGET /company/828825682/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828825682/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828825682",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "828825682" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Morenefaret 1 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Morenefaret 1 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Morenefaret 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Storeknut AShadde 51 %
- Inverto AS49 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Inverto AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 6 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/828825682/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828825682/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828825682",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INVERTO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "828825682" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Morenefaret 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Morenefaret 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Morenefaret 1 AS eier Inverto AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Inverto AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/828825682/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828825682/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828825682",
"chain": [
{ "org_no": "958639139", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "828825682", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "828825682" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Morenefaret 1 AS?
Hvem eier Morenefaret 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Morenefaret 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sandnes | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 19.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.3.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 19.3.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 7.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2023 | Revisor ↗ |
| 11.4.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/828825682/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828825682/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828825682",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "828825682" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Morenefaret 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Morenefaret 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Morenefaret 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 29,4 % av driftsinntektene — 14,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 55,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 11,2 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,05 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 29,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/828825682/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828825682/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828825682",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 7858297, "percentile": 0.9126 },
"operating_margin": { "value": 0.5544, "percentile": 0.6472 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "828825682" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Morenefaret 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Morenefaret 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Morenefaret 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Morenefaret 1 AS
Hvor stor er bransjen Morenefaret 1 AS tilhører?
Morenefaret 1 AS er ett av 995 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 547 på landsbasis.
Hvor lenge har Morenefaret 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Morenefaret 1 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 16 % av selskapene i bransjen.
Er Morenefaret 1 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Morenefaret 1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Morenefaret 1 AS?
Nils Underhaug er registrert som daglig leder i Morenefaret 1 AS.
Hvilke eiere står bak Morenefaret 1 AS?
Største aksjonær i Morenefaret 1 AS er Inverto AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Morenefaret 1 AS med overskudd?
Morenefaret 1 AS hadde i 2025 en omsetning på 7,86 mill kr og et overskudd på 880 028 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Morenefaret 1 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 4,36 mill kr (driftsmargin 55,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har Morenefaret 1 AS?
Morenefaret 1 AS har org.nr 828 825 682 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Morenefaret 1 AS?
I Enhetsregisteret er Morenefaret 1 AS registrert med regnskapsfører Kjell Haver Regnskapsservice AS og revisor Orstad Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.