Tatak AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +9,1 %
- Resultat
- 807 931
- 4 års regnskap
Om Tatak AS
Tatak AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestvågøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Ole Ante Strømsvåg er daglig leder, og Ole Ante Strømsvåg er styreleder. I 2025 hadde Tatak AS en omsetning på 2,85 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 807 931 kr. Egenkapitalen var 968 195 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Oa Strømsvåg Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 84 innen oppføring av bygninger i Vestvågøy, og ett av 24 637 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 426 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Snekring, oppføring og vedlikehold av bygninger, samt det som naturlig faller inn under dette. Herunder deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/828764772
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828764772" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828764772",
"name": "TATAK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTVÅGØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "828764772" })Spør AI-assistenten
Når ble Tatak AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vestvågøy holder Tatak AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tatak AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +9,1 % fra 2024 · +139,4 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,85 mill kr | 1,16 mill kr | 807 931 kr | 4,12 mill kr | 968 195 kr | 3,15 mill kr |
| 2024 | 2,61 mill kr | 75 239 kr | −41 878 kr | 2,96 mill kr | 160 264 kr | 2,80 mill kr |
| 2023 | 2,01 mill kr | 137 668 kr | 78 592 kr | 2,65 mill kr | 202 142 kr | 2,45 mill kr |
| 2022 | 1,19 mill kr | 125 579 kr | 99 120 kr | 1,15 mill kr | 123 550 kr | 1,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,1 mill kr (52 % av balansen)
API og MCPGET /company/828764772/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828764772/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828764772",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2851497,
"operating_profit": 1161547,
"net_profit": 807931,
"equity": 968195,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2614411, "operating_profit": 75239, "net_profit": -41878, "equity": 160264, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "828764772" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tatak AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tatak AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tatak AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 18.02.2022Styre
1Sist endret 18.02.2022Regnskapsfører
1Sist endret 18.02.2022API og MCPGET /company/828764772/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828764772/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828764772",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "828764772" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tatak AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tatak AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tatak AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Oa Strømsvåg Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/828764772/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828764772/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828764772",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "OA STRØMSVÅG INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "828764772" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tatak AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tatak AS eier Oa Strømsvåg Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tatak AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Oa Strømsvåg Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/828764772/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828764772/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828764772",
"chain": [
{ "org_no": "928617696", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "828764772", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "828764772" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Tatak AS?
Hvem eier Tatak AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tatak AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Vestvågøy | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/828764772/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828764772/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828764772",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "828764772" })Spør AI-assistenten
Når ble Tatak AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tatak AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tatak AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 16,5 % av driftsinntektene — 31,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 40,7 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 28,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 3,26 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 83,4 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,1 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 16,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 29,1 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 9,2 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 4,5 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/828764772/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828764772/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828764772",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 2851497, "percentile": 0.5815 },
"operating_margin": { "value": 0.4073, "percentile": 0.9303 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "828764772" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tatak AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tatak AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Tatak AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tatak AS
Hvor stor er bransjen Tatak AS tilhører?
Tatak AS er ett av 84 selskaper innen oppføring av bygninger i Vestvågøy, og ett av 24 637 på landsbasis.
Hvor lenge har Tatak AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tatak AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Tatak AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. Tatak AS lå på 40,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Tatak AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tatak AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tatak AS?
Ole Ante Strømsvåg er registrert som daglig leder i Tatak AS.
Hvem er største aksjonær i Tatak AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Oa Strømsvåg Invest AS største eier i Tatak AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Tatak AS for i 2025?
I 2025 omsatte Tatak AS for 2,85 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 807 931 kr.
Hvilken regnskapsfører bruker Tatak AS?
I Enhetsregisteret er Tatak AS registrert med regnskapsfører Økoråd Øksnes AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.