- Omsetning
- 13,8 mill
- −2,2 %
- Resultat
- 50 901
- −74,8 %
Om Harstadtekker1 AS
Harstadtekker1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Håvard Kildal er daglig leder, og Håvard Kildal er styreleder. I 2025 hadde Harstadtekker1 AS en omsetning på 13,77 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 50 901 kr. Egenkapitalen var 878 130 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hm1 Holding AS med 74,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen takarbeid i Harstad, og ett av 1 592 i Norge. Det ble etablert samme år som 81 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Taktekking.
Formål
Taktekking og lignende arbeider. Samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/828426362
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828426362" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828426362",
"name": "HARSTADTEKKER1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "828426362" })Spør AI-assistenten
Er Harstadtekker1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Harstadtekker1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Harstadtekker1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,77 mill kr | 139 237 kr | 50 901 kr | 3,85 mill kr | 878 130 kr | 2,98 mill kr |
| 2024 | 14,07 mill kr | 303 683 kr | 202 263 kr | 4,56 mill kr | 827 229 kr | 3,73 mill kr |
| 2023 | 7,20 mill kr | 552 479 kr | 429 397 kr | 2,93 mill kr | 624 966 kr | 2,30 mill kr |
| 2022 | 2,69 mill kr | 170 549 kr | 134 138 kr | 450 434 kr | 195 568 kr | 254 866 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 50 000 kr | 44 430 kr | 5 570 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 47 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/828426362/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828426362/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828426362",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13766495,
"operating_profit": 139237,
"net_profit": 50901,
"equity": 878130,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14071640,
"operating_profit": 303683,
"net_profit": 202263,
"equity": 827229,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "828426362" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Harstadtekker1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Harstadtekker1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Harstadtekker1 AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.10.2023Styre
2Sist endret 14.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2021Revisor
1Sist endret 05.07.2024API og MCPGET /company/828426362/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828426362/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828426362",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "828426362" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Harstadtekker1 AS?
Hvem er regnskapsfører for Harstadtekker1 AS?
List alle roller i Harstadtekker1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Johnny Strand14,9 %
- Ole Mathias Bygdnes10,5 %
- Hm1 Holding AS100 % → 74,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hm1 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 74,6 % | 500 |
| Johnny Strand | Person | Ordinære aksjer | 14,9 % | 100 |
| Ole Mathias Bygdnes | Person | Ordinære aksjer | 10,5 % | 70 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/828426362/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828426362/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828426362",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HM1 HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 74.63, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "828426362" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Harstadtekker1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Harstadtekker1 AS eier Hm1 Holding AS, og hvem eier resten?
Er Harstadtekker1 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Hm1 Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/828426362/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828426362/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828426362",
"chain": [
{ "org_no": "988440582", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922217440", "owner_pct": 70, … },
{ "org_no": "828426362", "owner_pct": 74.63, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "828426362" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Harstadtekker1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Harstadtekker1 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Harstadtekker1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Harstadtekker1 AS | BEDR | Takarbeid | Harstad | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2026 | Styre ↗ |
| 19.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.7.2024 | Signatur ↗ |
| 5.7.2024 | Revisor ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/828426362/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828426362/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828426362",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-17", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "828426362" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Harstadtekker1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Harstadtekker1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Harstadtekker1 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Johnny Strand(Styremedlem)−Mathias André Kildal(Styremedlem)−Ole Mathias Bygdnes(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→-
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 48,3 % av driftsinntektene — 13,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,0 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 22,8 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 3,39 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,8 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,2 % | +0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,3 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 39,6 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 10,9 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/828426362/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828426362/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828426362",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 13766495, "percentile": 0.8058 },
"operating_margin": { "value": 0.0101, "percentile": 0.3287 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "828426362" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Harstadtekker1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Harstadtekker1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Harstadtekker1 AS blant de 930 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Harstadtekker1 AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av glasskonstruksjoner og fasadekledning | 1 |
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 2 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Harstadtekker1 AS
Hvor stor er bransjen Harstadtekker1 AS tilhører?
Harstadtekker1 AS er ett av 10 selskaper innen takarbeid i Harstad, og ett av 1 592 på landsbasis.
Hvor lenge har Harstadtekker1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Harstadtekker1 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Harstadtekker1 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Harstadtekker1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Harstadtekker1 AS?
Organisasjonsformen til Harstadtekker1 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Harstadtekker1 AS?
Håvard Kildal er registrert som daglig leder i Harstadtekker1 AS.
Hvilke eiere står bak Harstadtekker1 AS?
Største aksjonær i Harstadtekker1 AS er Hm1 Holding AS med 74,6 % av aksjene, fulgt av Johnny Strand (14,9 %) og Ole Mathias Bygdnes (10,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Harstadtekker1 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 13,77 mill kr, ned 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 878 130 kr ved årsslutt.
Har Harstadtekker1 AS sentral godkjenning?
Harstadtekker1 AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
Er Harstadtekker1 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.