Rune Flaa Invest AS
- Omsetning
- 6,5 mill
- +5,8 %
- Resultat
- 1,2 mill
- +40,9 %
Om Rune Flaa Invest AS
Rune Flaa Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Rune Flaa er daglig leder, og Rune Flaa er styreleder. I 2025 hadde Rune Flaa Invest AS en omsetning på 6,48 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,18 mill kr. Egenkapitalen var 1,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rune Flaa med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 86 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Tromsø, og ett av 3 713 i Norge. Det ble etablert samme år som 205 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Investering i aksjer og verdipapirer.
Formål
Drive investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, andeler, verdipapirer og andre finansielle instrumenter, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper og virksomheter.
API og MCPGET /company/828010972
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828010972" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828010972",
"name": "RUNE FLAA INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "828010972" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Rune Flaa Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rune Flaa Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Rune Flaa Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,8 % fra 2024 · +1 549,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,48 mill kr | 1,58 mill kr | 1,18 mill kr | 2,29 mill kr | 1,09 mill kr | 1,20 mill kr |
| 2024 | 6,13 mill kr | 1,10 mill kr | 839 590 kr | 2,36 mill kr | 460 645 kr | 1,90 mill kr |
| 2023 | 5,45 mill kr | 495 583 kr | 383 964 kr | 2,38 mill kr | 371 056 kr | 2,01 mill kr |
| 2022 | 4,93 mill kr | 749 869 kr | 556 787 kr | 2,26 mill kr | 387 091 kr | 1,88 mill kr |
| 2021 | 393 024 kr | 14 302 kr | 304 kr | 1,89 mill kr | 30 304 kr | 1,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/828010972/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828010972/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828010972",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6484194,
"operating_profit": 1583958,
"net_profit": 1183185,
"equity": 1093830,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6130309,
"operating_profit": 1103575,
"net_profit": 839590,
"equity": 460645,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "828010972" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Rune Flaa Invest AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Rune Flaa Invest AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rune Flaa Invest AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 27.10.2021Styre
2Sist endret 27.10.2021Regnskapsfører
1Sist endret 27.10.2021API og MCPGET /company/828010972/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828010972/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828010972",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "828010972" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Rune Flaa Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Rune Flaa Invest AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Rune Flaa Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Flaa | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/828010972/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828010972/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828010972",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "828010972" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rune Flaa Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Rune Flaa Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Rune Flaa Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/828010972/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828010972/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828010972",
"chain": [
{ "org_no": "828010972", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "828010972" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Rune Flaa Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rune Flaa Invest AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Tromsø | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 8.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.11.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/828010972/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828010972/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828010972",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "828010972" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rune Flaa Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rune Flaa Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rune Flaa Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:00.000 Uoppgitt→86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:RUNE FLAA ØNH AS→RUNE FLAA INVEST ASBransje:86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester→00.000 UoppgittAdresse:Storgata 36→Hansmarkvegen 52Postnummer:8430→9013Poststed:MYRE→TROMSØ
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 54,8 % av driftsinntektene — 21,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,4 % | 28,0 % |
| Resultatmargin | 18,2 % | 23,8 % |
| Egenkapitalandel | 47,8 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 1,09 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 108,2 % | 36,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,8 % | +4,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,6 % | 4,6 % |
| Lønnskostnad | 54,8 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 14,1 % | 23,5 % |
| Avskrivninger | 6,0 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/828010972/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828010972/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828010972",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1287,
"revenue": { "value": 6484194, "percentile": 0.7136 },
"operating_margin": { "value": 0.2443, "percentile": 0.467 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "828010972" })Spør AI-assistenten
Er Rune Flaa Invest AS blant de største selskapene innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester?
Hvor solid er Rune Flaa Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rune Flaa Invest AS på i bransjen?
Investeringer
RUNE FLAA INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rune Flaa Ønh Tromsø AS | Tromsø | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Rune Flaa Invest AS
Hvor stor er bransjen Rune Flaa Invest AS tilhører?
Rune Flaa Invest AS er ett av 86 selskaper innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Tromsø, og ett av 3 713 på landsbasis.
Hvor lenge har Rune Flaa Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rune Flaa Invest AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Rune Flaa Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rune Flaa Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Rune Flaa Invest AS?
Organisasjonsformen til Rune Flaa Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Rune Flaa Invest AS?
Rune Flaa er registrert som daglig leder i Rune Flaa Invest AS.
Hvem eier Rune Flaa Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rune Flaa største eier i Rune Flaa Invest AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Rune Flaa Invest AS for i 2025?
I 2025 omsatte Rune Flaa Invest AS for 6,48 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,18 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Rune Flaa Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,58 mill kr (driftsmargin 24,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilken regnskapsfører bruker Rune Flaa Invest AS?
I Enhetsregisteret er Rune Flaa Invest AS registrert med regnskapsfører Bokholderiet AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.