U&m Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −16 770
- 5 års regnskap
Om U&m Holding AS
U&m Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Frank Urke er styrets leder. I 2025 hadde U&m Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 16 770 kr. Egenkapitalen var 472 165 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Frank Urke Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 47 innen maler- og glassarbeid i Ålesund, og ett av 4 954 i Norge. Det ble etablert samme år som 302 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Investeringer i verdipapirer, fast eiendom, samt annet som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/827857882
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827857882" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827857882",
"name": "U&M HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅLESUND", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "827857882" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over U&m Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er U&m Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble U&m Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −21 500 kr | −16 770 kr | 767 569 kr | 472 165 kr | 295 404 kr |
| 2024 | 0 kr | −24 442 kr | −19 065 kr | 764 339 kr | 488 935 kr | 275 404 kr |
| 2023 | 0 kr | −20 452 kr | 1,02 mill kr | 1,58 mill kr | 508 000 kr | 1,08 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −12 500 kr | 1,01 mill kr | 1,13 mill kr | 169 318 kr | 959 154 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 599 868 kr | 690 298 kr | 55 298 kr | 635 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 210 000 kr (27 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 130 000 kr (17 % av balansen)
API og MCPGET /company/827857882/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827857882/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827857882",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -21500, "net_profit": -16770, "equity": 472165, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -24442, "net_profit": -19065, "equity": 488935, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "827857882" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til U&m Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til U&m Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde U&m Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 02.10.2021Revisor
1Sist endret 09.11.2022API og MCPGET /company/827857882/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827857882/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827857882",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "827857882" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i U&m Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer U&m Holding AS?
List alle roller i U&m Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- U&m Mormor AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Frank Urke Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 250 |
| Pe Madsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 250 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/827857882/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827857882/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827857882",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "FRANK URKE HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "PE MADSEN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "827857882" })Spør AI-assistenten
Er U&m Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har U&m Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier U&m Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av U&m Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/827857882/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827857882/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827857882",
"chain": [
{ "org_no": "827857882", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "827857882" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har U&m Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.11.2022 | Revisor ↗ |
| 7.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/827857882/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827857882/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827857882",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827857882" })Spør AI-assistenten
Når leverte U&m Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for U&m Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble U&m Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 61,5 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,75 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,6 % | 18,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/827857882/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827857882/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827857882",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "827857882" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger U&m Holding AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til U&m Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er U&m Holding AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Investeringer
U&M HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| U&m Eiendom AS | Ålesund | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Urke & Madsen AS | Ålesund | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Nordvest Eiendom AS | Ålesund | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om U&m Holding AS
Hvor stor er bransjen U&m Holding AS tilhører?
U&m Holding AS er ett av 47 selskaper innen maler- og glassarbeid i Ålesund, og ett av 4 954 på landsbasis.
Hvor lenge har U&m Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
U&m Holding AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har U&m Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for U&m Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til U&m Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier U&m Holding AS?
U&m Holding AS eies i hovedsak av Frank Urke Holding AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går U&m Holding AS med overskudd?
U&m Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 16 770 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har U&m Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i U&m Holding AS er 60 000 kr (500 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i U&m Holding AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har U&m Holding AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket revisjonsselskap bruker U&m Holding AS?
I Enhetsregisteret er U&m Holding AS registrert med revisor Moa Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.