Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Tannregulering Flotte 28 AS

Org.nr 827506702
Omsetning
5,0 mill
+13,4 %
Resultat
1,7 mill
+55,4 %

Om Tannregulering Flotte 28 AS

Tannregulering Flotte 28 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Careen Springmann er daglig leder, og Reiner Reinhold Franke er styreleder. I 2025 hadde Tannregulering Flotte 28 AS en omsetning på 5,03 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,71 mill kr. Egenkapitalen var 4,77 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Careen Springmann med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen tannlegetjenester i Nord-Aurdal, og ett av 5 989 i Norge. Det ble etablert samme år som 384 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Kjeveortopedisk virksomhet.

API og MCPGET /company/827506702

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827506702" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827506702",
  "name": "TANNREGULERING FLOTTE 28 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.230",
  "nace_desc": "Tannlegetjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "827506702" })

Spør AI-assistenten

  • Er Tannregulering Flotte 28 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Tannregulering Flotte 28 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Tannregulering Flotte 28 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +13,4 % fra 2024 · +10 005,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,03 mill kr2,06 mill kr1,71 mill kr5,60 mill kr4,77 mill kr826 843 kr
20244,44 mill kr1,43 mill kr1,10 mill kr4,04 mill kr3,10 mill kr933 689 kr
20234,26 mill kr1,43 mill kr1,10 mill kr2,93 mill kr2,00 mill kr926 329 kr
20223,01 mill kr1,36 mill kr1,05 mill kr1,33 mill kr897 627 kr427 675 kr
202149 821 kr−213 572 kr−162 496 kr972 932 kr−151 793 kr1,12 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler5,60 mill kr
Anleggsmidler9 %487 190 krOmløpsmidler91 %5,11 mill kr
Egenkapital og gjeld5,60 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital85 %4,74 mill krKortsiktig gjeld15 %826 843 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,97 mill kr
Finansinntekter137 564 kr
Finanskostnader837 kr
Netto finans136 727 kr
Ordinært resultat før skatt2,20 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 86 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Gjeld til konsernselskaper
62 000 kr (1 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
48 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/827506702/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827506702/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827506702",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5034487,
      "operating_profit": 2059701,
      "net_profit": 1713213,
      "equity": 4769700,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 4439782,
      "operating_profit": 1430720,
      "net_profit": 1102595,
      "equity": 3104806,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "827506702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Tannregulering Flotte 28 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Tannregulering Flotte 28 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Tannregulering Flotte 28 AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 11.10.2021
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 12.10.2021
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 26.10.2026
Regnskapsfører
repr. ADMENTO ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/827506702/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827506702/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827506702",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "827506702" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Tannregulering Flotte 28 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Tannregulering Flotte 28 AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Tannregulering Flotte 28 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Careen SpringmannPersonOrdinære aksjer50,0 %15
Reiner Reinhold FrankePersonOrdinære aksjer50,0 %15

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/827506702/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827506702/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827506702",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "827506702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Tannregulering Flotte 28 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Tannregulering Flotte 28 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Tannregulering Flotte 28 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tannregulering Flotte 28 ASBEDRTannlegetjenesterNord-Aurdal−

Kunngjøringer9

API og MCPGET /company/827506702/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827506702/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827506702",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827506702" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Tannregulering Flotte 28 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Tannregulering Flotte 28 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Tannregulering Flotte 28 AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ADMENTO AS(Regnskapsfører)−KANTALL AS(Regnskapsfører)
  2. Endring i roller og styre
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 1,4 % av driftsinntektene — 15,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin40,9 %12,0 %
Resultatmargin34,0 %11,0 %
Egenkapitalandel85,2 %49,8 %
Likviditetsgrad6,181,74
Gjeldsgrad0,170,73
Egenkapitalrentabilitet35,9 %28,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+13,4 %+3,2 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad1,4 %16,6 %
Lønnskostnad36,1 %36,0 %
Annen driftskostnad20,0 %20,8 %
Avskrivninger1,6 %1,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/827506702/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827506702/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827506702",
  "nace_code": "86.230",
  "industry_count": 2221,
  "revenue": { "value": 5034487, "percentile": 0.6774 },
  "operating_margin": { "value": 0.4091, "percentile": 0.8764 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "827506702" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Tannregulering Flotte 28 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Tannregulering Flotte 28 AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
  • Hvor solid er Tannregulering Flotte 28 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Investeringer

TANNREGULERING FLOTTE 28 AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Compania ASNord-Aurdal100,0 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Tannregulering Flotte 28 AS

Hvor stor er bransjen Tannregulering Flotte 28 AS tilhører?

Tannregulering Flotte 28 AS er ett av 7 selskaper innen tannlegetjenester i Nord-Aurdal, og ett av 5 989 på landsbasis.

Hvor lenge har Tannregulering Flotte 28 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Tannregulering Flotte 28 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.

Er Tannregulering Flotte 28 AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannregulering Flotte 28 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Tannregulering Flotte 28 AS?

Careen Springmann er registrert som daglig leder i Tannregulering Flotte 28 AS.

Hvem er største aksjonær i Tannregulering Flotte 28 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Careen Springmann største eier i Tannregulering Flotte 28 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Reiner Reinhold Franke med 50 %.

Eier Tannregulering Flotte 28 AS andre selskaper?

Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Tannregulering Flotte 28 AS 1 selskap, deriblant Compania AS.

Hva omsatte Tannregulering Flotte 28 AS for i 2025?

Tannregulering Flotte 28 AS hadde i 2025 en omsetning på 5,03 mill kr og et overskudd på 1,71 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Tannregulering Flotte 28 AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Tannregulering Flotte 28 AS en egenkapital på 4,77 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 85,2 %.

Hvor solid er økonomien i Tannregulering Flotte 28 AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Tannregulering Flotte 28 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilken regnskapsfører bruker Tannregulering Flotte 28 AS?

I Enhetsregisteret er Tannregulering Flotte 28 AS registrert med regnskapsfører Admento AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet