Jernbaneveien 1 AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- −6,7 %
- Resultat
- 340 087
- −54,2 %
Om Jernbaneveien 1 AS
Jernbaneveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Rune Johannesen er daglig leder, og Lars Marienborg er styreleder. I 2025 hadde Jernbaneveien 1 AS en omsetning på 2,16 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 340 087 kr. Egenkapitalen var 3,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jernbaneveien 1a AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Forvalte eiendommen Jernbaneveien 1, 0667 Oslo, gnr.144 og bnr.24 i Oslo kommune, samt kjøp, salg, leie og drift av fast eiendom og for øvrig alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/827177342
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827177342" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827177342",
"name": "JERNBANEVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "827177342" })Spør AI-assistenten
Er Jernbaneveien 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Jernbaneveien 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Jernbaneveien 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,7 % fra 2024 · +9,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,16 mill kr | 721 624 kr | 340 087 kr | 15,42 mill kr | 3,64 mill kr | 11,79 mill kr |
| 2024 | 2,32 mill kr | 1,24 mill kr | 743 119 kr | 13,68 mill kr | 3,30 mill kr | 10,38 mill kr |
| 2023 | 2,39 mill kr | 1,43 mill kr | 870 565 kr | 15,01 mill kr | 2,55 mill kr | 12,46 mill kr |
| 2022 | 2,00 mill kr | 1,07 mill kr | 610 522 kr | 11,43 mill kr | 1,84 mill kr | 9,59 mill kr |
| 2021 | 1,98 mill kr | 1,06 mill kr | 1,21 mill kr | 10,07 mill kr | 1,23 mill kr | 8,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,5 mill kr (16 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 10 mill kr (65 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 290 000 kr
API og MCPGET /company/827177342/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827177342/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827177342",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2161773,
"operating_profit": 721624,
"net_profit": 340087,
"equity": 3635911,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2318000,
"operating_profit": 1244580,
"net_profit": 743119,
"equity": 3295824,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "827177342" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Jernbaneveien 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Jernbaneveien 1 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Jernbaneveien 1 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 09.06.2021Styre
2Sist endret 09.06.2021Regnskapsfører
1Sist endret 09.06.2021API og MCPGET /company/827177342/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827177342/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827177342",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "827177342" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Jernbaneveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Jernbaneveien 1 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Jernbaneveien 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Jernbaneveien 1b AShadde 50 %
- Jernbaneveien 1a AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jernbaneveien 1a AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/827177342/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827177342/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827177342",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JERNBANEVEIEN 1A AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "827177342" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Jernbaneveien 1 AS eier Jernbaneveien 1a AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Jernbaneveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Jernbaneveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/827177342/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827177342/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827177342",
"chain": [
{ "org_no": "988312509", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914329132", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "827177342", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "827177342" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Jernbaneveien 1 AS?
Hvem eier Jernbaneveien 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jernbaneveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.1.2022 | Omgjøring av fusjon ↗ |
| 28.10.2021 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 9.6.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/827177342/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827177342/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827177342",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827177342" })Spør AI-assistenten
Når leverte Jernbaneveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Jernbaneveien 1 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Jernbaneveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 36,6 % av driftsinntektene — 17,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 15,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,24 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 36,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 30,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/827177342/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827177342/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827177342",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 2161773, "percentile": 0.751 },
"operating_margin": { "value": 0.3338, "percentile": 0.4199 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "827177342" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Jernbaneveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Jernbaneveien 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Jernbaneveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Godt å vite om Jernbaneveien 1 AS
Hvor stor er bransjen Jernbaneveien 1 AS tilhører?
Jernbaneveien 1 AS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 547 på landsbasis.
Hvor lenge har Jernbaneveien 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jernbaneveien 1 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 20 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Jernbaneveien 1 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jernbaneveien 1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Jernbaneveien 1 AS?
Rune Johannesen er registrert som daglig leder i Jernbaneveien 1 AS.
Hvem eier Jernbaneveien 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jernbaneveien 1a AS største eier i Jernbaneveien 1 AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Jernbaneveien 1 AS for i 2025?
Jernbaneveien 1 AS hadde i 2025 en omsetning på 2,16 mill kr og et overskudd på 340 087 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Jernbaneveien 1 AS til?
Jernbaneveien 1 AS holder til i Jernbaneveien 1, 0667, OSLO, i Oslo kommune.
Er Jernbaneveien 1 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.