Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Rudsvegen AS

Org.nr 827175552

Om Rudsvegen AS

Rudsvegen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Våler, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Ola Sørlundsengen er daglig leder, og Georg Olastuen er styreleder. I 2025 hadde Rudsvegen AS en omsetning på 696,79K kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 29,86K kr. Egenkapitalen var 662,04K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Søve Samdrift DA med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 108 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Våler, og ett av 75 984 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 167 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Eie, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, finansielle investeringer og deltagelse i andre selskaper. Annen virksomhet som faller naturlig inn under dette.

Formål

Eie, kjøp/salg og utleie av fast eiendom, finansielle investeringer, deltagelse i andre selskaper. Samt annen virksomhet som faller naturlig inn under dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler4,90 mill kr
Anleggsmidler95 %4,64 mill krOmløpsmidler5 %254,11K kr
Egenkapital og gjeld4,90 mill kr
Opptjent egenkapital14 %662,04K krLangsiktig gjeld71 %3,49 mill krKortsiktig gjeld15 %746,77K kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader452,64K kr
Finanskostnader281,67K kr
Netto finans−281,67K kr
Ordinært resultat før skatt−37,52K kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025696,79K kr244,15K kr−29,86K kr4,90 mill kr662,04K kr4,24 mill kr
2024675,96K kr245,78K kr−66,95K kr4,95 mill kr691,90K kr4,25 mill kr
2023601,50K kr236,13K kr−62,51K kr5,10 mill kr758,85K kr4,34 mill kr
2022541,90K kr41,62K kr−126,21K kr4,99 mill kr705,16K kr4,29 mill kr
2021231,50K kr−90,54K kr−168,63K kr4,92 mill kr831,37K kr4,09 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 26 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 03.06.2021
Daglig leder

Styre

4Sist endret 24.09.2024
Styrets leder
Styremedlem
Styremedlem
Styremedlem

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Søve Samdrift DASelskapOrdinære aksjer50.0 %50
Borgen Holding 1 ASSelskapOrdinære aksjer25.0 %25
Olastuen Invest ASSelskapOrdinære aksjer25.0 %25

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rudsvegen ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomVåler

Kunngjøringer7

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel13,5 %36,9 %
Likviditetsgrad0,341,76
Gjeldsgrad6,401,06
Egenkapitalrentabilitet-4,5 %5,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om Rudsvegen AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rudsvegen AS?

Det er registrert 75 984 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 108 i Våler.

Er Rudsvegen AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 20 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 167 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Rudsvegen AS i Enhetsregisteret?

Rudsvegen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Rudsvegen AS?

Daglig leder i Rudsvegen AS er Ola Sørlundsengen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Rudsvegen AS?

Georg Olastuen er registrert som styreleder i Rudsvegen AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak Rudsvegen AS?

Største aksjonær i Rudsvegen AS er Søve Samdrift DA med 50 % av aksjene, fulgt av Borgen Holding 1 AS (25 %) og Olastuen Invest AS (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Rudsvegen AS?

Rudsvegen AS hadde i 2025 en omsetning på 696,79K kr og et underskudd på 29,86K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Er Rudsvegen AS registrert i MVA-registeret?

Rudsvegen AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Alle kommuner i Innlandet