Craving Nutrition AS
Org.nr 827111252
Om Craving Nutrition AS
Craving Nutrition AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Irene Ellingsen Lotsberg er daglig leder, og Irene Ellingsen Lotsberg er styreleder. I 2025 hadde Craving Nutrition AS en omsetning på 1,71 mill kr, en økning på 48 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 305 542 kr. Egenkapitalen var −48 256 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Irene Ellingsen Lotsberg med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 52 innen drift av barer i Bergen, og ett av 863 i Norge. Det ble etablert samme år som 45 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet
Selge varer og tjenester innen helse og velvære som smoothie/shakes + diverse mat laget med Herbalife sine ernæringsprodukter som base - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Formål
Selge varer og tjenester innen helse og velvære - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/827111252
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827111252" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827111252",
"name": "CRAVING NUTRITION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.300",
"nace_desc": "Drift av barer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "827111252" })Spør AI-assistenten
Når ble Craving Nutrition AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Craving Nutrition AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Craving Nutrition AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,71 mill kr | 343 505 kr | 305 542 kr | 188 558 kr | −48 256 kr | 236 814 kr |
| 2024 | 1,15 mill kr | 43 086 kr | 43 086 kr | 36 300 kr | −313 215 kr | 349 515 kr |
| 2023 | 609 601 kr | −77 590 kr | −77 590 kr | 108 170 kr | −356 301 kr | 464 471 kr |
| 2022 | 473 478 kr | −100 796 kr | −100 796 kr | 83 937 kr | −278 712 kr | 362 648 kr |
| 2021 | 105 551 kr | −202 346 kr | −202 346 kr | −2 064 kr | −177 916 kr | −203 452 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/827111252/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827111252/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827111252",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1707904,
"operating_profit": 343505,
"net_profit": 305542,
"equity": -48256,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 1153166, "operating_profit": 43086, "net_profit": 43086, "equity": -313215, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "827111252" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Craving Nutrition AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Craving Nutrition AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Craving Nutrition AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.05.2021Styre
2Sist endret 15.05.2021API og MCPGET /company/827111252/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827111252/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827111252",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "827111252" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Craving Nutrition AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Craving Nutrition AS?
List alle roller i Craving Nutrition AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Irene Ellingsen Lotsberg | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/827111252/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827111252/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827111252",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "827111252" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Craving Nutrition AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Craving Nutrition AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Craving Nutrition AS | BEDR | Drift av barer | Bergen | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/827111252/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827111252/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827111252",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827111252" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Craving Nutrition AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Craving Nutrition AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Craving Nutrition AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -25,6 % | 16,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,80 | 1,03 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/827111252/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827111252/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827111252",
"nace_code": "56.300",
"industry_count": 654,
"revenue": { "value": 1707904, "percentile": 0.3579 },
"operating_margin": { "value": 0.2011, "percentile": 0.9028 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "827111252" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Craving Nutrition AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Craving Nutrition AS på i bransjen?
Hvor ligger Craving Nutrition AS blant de 654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Spørsmål og svar om Craving Nutrition AS
Hvor stor er bransjen Craving Nutrition AS tilhører?
Craving Nutrition AS er ett av 52 selskaper innen drift av barer i Bergen, og ett av 863 på landsbasis.
Hvor lenge har Craving Nutrition AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Craving Nutrition AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Craving Nutrition AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Craving Nutrition AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Craving Nutrition AS?
Irene Ellingsen Lotsberg er registrert som daglig leder i Craving Nutrition AS.
Hvem eier Craving Nutrition AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Irene Ellingsen Lotsberg største eier i Craving Nutrition AS med 100 % av aksjene.
Går Craving Nutrition AS med overskudd?
I 2025 omsatte Craving Nutrition AS for 1,71 mill kr, opp 48 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 305 542 kr.
Hvor lønnsom er driften i Craving Nutrition AS?
Driftsresultatet for 2025 var 343 505 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Craving Nutrition AS?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Craving Nutrition AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.