- Omsetning
- 16,2 mill
- +2,1 %
- Resultat
- 479 498
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 7
- +1 siden mars
Om Stensnes Maskin AS
Stensnes Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Kim Kihle Stensnes er styrets leder. Selskapet er ett av 110 innen grunnarbeid i Tønsberg, og ett av 12 739 i Norge. Det ble etablert samme år som 689 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Maskinentreprenør.
Formål
Å påta seg arbeider som maskinentreprenør samt utleie maskiner og utstyr med personell. Dessuten andre aktiviteter som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Høy omsetning på 16 mill. kr med kun 7 ansatte tyder på effektiv maskinutnyttelse og kapitalintensiv drift, noe som er typisk for maskinentreprenører som leier ut utstyr med personell. Egenkapitalandelen er imidlertid lav sammenlignet med bransjesnittet, og med 2 mill. kr i gjeld mot 3 mill. kr i eiendeler er selskapet noe eksponert for renteendringer og svingninger i oppdragsmengden. Heleid av Stensnes Holding AS og med styreleder som eneste beslutningstaker, er selskapet tett kontrollert – noe som gir fleksibilitet, men også konsentrert risiko.
API og MCPGET /company/826560142
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826560142" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826560142",
"name": "STENSNES MASKIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "826560142" })Spør AI-assistenten
Hvor i Tønsberg holder Stensnes Maskin AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stensnes Maskin AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stensnes Maskin AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,1 % fra 2024 · +139,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,20 mill kr | 516 476 kr | 479 498 kr | 2,85 mill kr | 881 144 kr | 1,97 mill kr |
| 2024 | 15,86 mill kr | −334 302 kr | −382 713 kr | 2,73 mill kr | 401 647 kr | 2,33 mill kr |
| 2023 | 13,60 mill kr | −135 243 kr | −129 964 kr | 2,96 mill kr | 784 359 kr | 2,18 mill kr |
| 2022 | 11,20 mill kr | 208 555 kr | 162 524 kr | 2,79 mill kr | 914 323 kr | 1,87 mill kr |
| 2021 | 6,77 mill kr | 328 409 kr | 257 369 kr | 1,86 mill kr | 751 799 kr | 1,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 56 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 140 000 kr (5 % av balansen)
API og MCPGET /company/826560142/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826560142/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826560142",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16204289,
"operating_profit": 516476,
"net_profit": 479498,
"equity": 881144,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15863962,
"operating_profit": -334302,
"net_profit": -382713,
"equity": 401647,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "826560142" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stensnes Maskin AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stensnes Maskin AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stensnes Maskin AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 19.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 10.02.2021Revisor
1Sist endret 23.07.2022API og MCPGET /company/826560142/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826560142/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826560142",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "826560142" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stensnes Maskin AS?
List alle roller i Stensnes Maskin AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stensnes Maskin AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Joachim Sperre AShadde 20 %
- Stensnes Holding AS80 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stensnes Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/826560142/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826560142/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826560142",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STENSNES HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "826560142" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stensnes Maskin AS eier Stensnes Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stensnes Maskin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stensnes Maskin AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stensnes Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/826560142/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826560142/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826560142",
"chain": [
{ "org_no": "915673155", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "826560142", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "826560142" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stensnes Maskin AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stensnes Maskin AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stensnes Maskin AS | BEDR | Grunnarbeid | Tønsberg | 7 |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2026 | Styre ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Revisor ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.11.2021 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/826560142/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826560142/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826560142",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-19", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "826560142" })Spør AI-assistenten
Når ble Stensnes Maskin AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stensnes Maskin AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stensnes Maskin AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 42,7 % av driftsinntektene — 9,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 30,9 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,36 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 2,24 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,4 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,1 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 2,31 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 21,5 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 31,8 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 42,7 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/826560142/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826560142/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826560142",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5798,
"revenue": { "value": 16204289, "percentile": 0.8445 },
"operating_margin": { "value": 0.0319, "percentile": 0.4706 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "826560142" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stensnes Maskin AS på i bransjen?
Hvor ligger Stensnes Maskin AS blant de 5798 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stensnes Maskin AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Stensnes Maskin AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Landskapsutforming | 1 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stensnes Maskin AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stensnes Maskin AS?
Det er registrert 12 739 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 110 i Tønsberg.
Er Stensnes Maskin AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 689 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stensnes Maskin AS i Enhetsregisteret?
Stensnes Maskin AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Stensnes Maskin AS?
Stensnes Maskin AS driver innen grunnarbeid, med NACE-kode 43.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Maskinentreprenør.
Hvem sitter i styret i Stensnes Maskin AS?
Kim Kihle Stensnes er registrert som styreleder i Stensnes Maskin AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Stensnes Maskin AS?
Største aksjonær i Stensnes Maskin AS er Stensnes Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Stensnes Maskin AS?
Stensnes Maskin AS hadde i 2025 en omsetning på 16,20 mill kr og et overskudd på 479 498 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Stensnes Maskin AS?
Egenkapitalen i Stensnes Maskin AS var 881 144 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 30,9 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Stensnes Maskin AS?
Stensnes Maskin AS har en registrert aksjekapital på 500 000 kr, fordelt på 500 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stensnes Maskin AS?
Stensnes Maskin AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.