Byggsafe AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- +65 %
- Resultat
- 374 611
- +50,8 %
Om Byggsafe AS
Byggsafe AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Holtålen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Bjørn Magnar Vik-Vårhus er daglig leder, og Bjørn Magnar Vik-Vårhus er styreleder. I 2025 hadde Byggsafe AS en omsetning på 2,20 mill kr, en økning på 65 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 374 611 kr. Egenkapitalen var 449 414 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vikern Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Holtålen, og ett av 6 808 i Norge. Det ble etablert samme år som 422 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Administrasjon av selskaper innen bygg og anlegg, investeringer i fast eiendom og aksjer, samt beslektet virksomhet.
Formål
Bygg og anleggsvirksomhet, investeringer i fast eiendom og aksjer, samt beslektet virksomhet.
API og MCPGET /company/826456922
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826456922" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826456922",
"name": "BYGGSAFE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HOLTÅLEN", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "826456922" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Byggsafe AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Byggsafe AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Holtålen holder Byggsafe AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +65 % fra 2024 · +1 006,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,20 mill kr | 514 742 kr | 374 611 kr | 1,78 mill kr | 449 414 kr | 1,33 mill kr |
| 2024 | 1,34 mill kr | 365 649 kr | 248 449 kr | 441 743 kr | 74 803 kr | 366 940 kr |
| 2023 | 438 737 kr | 386 580 kr | 264 618 kr | 288 429 kr | −173 645 kr | 462 075 kr |
| 2022 | 423 506 kr | −796 kr | 278 561 kr | 430 686 kr | −438 263 kr | 868 949 kr |
| 2021 | 199 240 kr | −1,42 mill kr | −3,41 mill kr | 122 245 kr | −1,92 mill kr | 2,04 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/826456922/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826456922/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826456922",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2204214,
"operating_profit": 514742,
"net_profit": 374611,
"equity": 449414,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 1336054, "operating_profit": 365649, "net_profit": 248449, "equity": 74803, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "826456922" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Byggsafe AS per år.
Hvordan har omsetningen til Byggsafe AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Byggsafe AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 09.02.2023Styre
1Sist endret 09.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2022API og MCPGET /company/826456922/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826456922/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826456922",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "826456922" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Byggsafe AS?
List alle roller i Byggsafe AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Byggsafe AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Eckermann Eiendom AShadde 24,1 %
- Borgos Holding AShadde 22,2 %
- Vikern Holding AS53,7 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vikern Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 700 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/826456922/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826456922/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826456922",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VIKERN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "826456922" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Byggsafe AS eier Vikern Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Byggsafe AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Byggsafe AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vikern Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/826456922/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826456922/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826456922",
"chain": [
{ "org_no": "915158307", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "826456922", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "826456922" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Byggsafe AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Byggsafe AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Byggsafe AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Holtålen | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2023 | Signatur ↗ |
| 9.2.2023 | Styre ↗ |
| 9.2.2023 | Daglig leder ↗ |
| 12.10.2022 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 12.10.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.10.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/826456922/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826456922/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826456922",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "826456922" })Spør AI-assistenten
Når leverte Byggsafe AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Byggsafe AS sist endret?
Har Byggsafe AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ØKORÅD OS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−VEKSTRA OS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 66,7 % av driftsinntektene — 56,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,4 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 17,0 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 25,3 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,32 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 2,96 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 83,4 % | 12,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 66,7 % | 10,7 % |
| Annen driftskostnad | 8,7 % | 15,5 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/826456922/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826456922/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826456922",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3756,
"revenue": { "value": 2204214, "percentile": 0.7219 },
"operating_margin": { "value": 0.2335, "percentile": 0.7048 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "826456922" })Spør AI-assistenten
Er Byggsafe AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Byggsafe AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Byggsafe AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Byggsafe AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Byggsafe AS?
Det er registrert 6 808 selskaper i Norge innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, hvorav 3 i Holtålen.
Er Byggsafe AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 41 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 422 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Byggsafe AS i Enhetsregisteret?
Byggsafe AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Byggsafe AS?
Daglig leder i Byggsafe AS er Bjørn Magnar Vik-Vårhus, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Byggsafe AS?
Største aksjonær i Byggsafe AS er Vikern Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Byggsafe AS?
Byggsafe AS hadde i 2025 en omsetning på 2,20 mill kr og et overskudd på 374 611 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Byggsafe AS?
Forretningsadressen til Byggsafe AS er c/o Bjørn Magnar Vik Hessdalsvegen 985, 7380, ÅLEN i Holtålen kommune.
Hvem fører regnskapet til Byggsafe AS?
Økoråd Os Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Byggsafe AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.