Stålverksvegen 63 AS
- Omsetning
- 1,8 mill
- −0,4 %
- Resultat
- 535 527
- +13,5 %
Om Stålverksvegen 63 AS
Stålverksvegen 63 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Strand, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Petter Frøiland er styrets leder. I 2025 hadde Stålverksvegen 63 AS en omsetning på 1,77 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 535 527 kr. Egenkapitalen var 1,03 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jeas Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 211 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Strand, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av egen fast eiendom.
Formål
Utleie av fast eiendom samt hva som herved står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/826409592
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826409592" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826409592",
"name": "STÅLVERKSVEGEN 63 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STRAND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "826409592" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stålverksvegen 63 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stålverksvegen 63 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stålverksvegen 63 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,4 % fra 2024 · +12,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,77 mill kr | 1,24 mill kr | 535 527 kr | 10,18 mill kr | 1,03 mill kr | 9,14 mill kr |
| 2024 | 1,78 mill kr | 1,20 mill kr | 471 655 kr | 10,43 mill kr | 997 794 kr | 9,44 mill kr |
| 2023 | 1,69 mill kr | 1,07 mill kr | 394 760 kr | 10,77 mill kr | 926 139 kr | 9,84 mill kr |
| 2022 | 1,59 mill kr | 1,01 mill kr | 478 758 kr | 11,08 mill kr | 931 379 kr | 10,15 mill kr |
| 2021 | 1,57 mill kr | 1,04 mill kr | 722 621 kr | 11,09 mill kr | 752 621 kr | 10,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/826409592/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826409592/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826409592",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1770130,
"operating_profit": 1244480,
"net_profit": 535527,
"equity": 1033321,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1777368,
"operating_profit": 1203738,
"net_profit": 471655,
"equity": 997794,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "826409592" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stålverksvegen 63 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stålverksvegen 63 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stålverksvegen 63 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 15.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 19.01.2021API og MCPGET /company/826409592/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826409592/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826409592",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "826409592" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stålverksvegen 63 AS?
Hvem er regnskapsfører for Stålverksvegen 63 AS?
List alle roller i Stålverksvegen 63 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jeas Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/826409592/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826409592/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826409592",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JEAS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "826409592" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stålverksvegen 63 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stålverksvegen 63 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stålverksvegen 63 AS eier Jeas Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Jeas Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/826409592/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826409592/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826409592",
"chain": [
{ "org_no": "923842705", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "826409592", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "826409592" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stålverksvegen 63 AS?
Hvem eier Stålverksvegen 63 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stålverksvegen 63 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Strand | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 15.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.9.2021 | Signatur ↗ |
| 15.9.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/826409592/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826409592/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826409592",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "826409592" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Stålverksvegen 63 AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Stålverksvegen 63 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Stålverksvegen 63 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,41 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 8,85 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,8 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/826409592/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826409592/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826409592",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 1770130, "percentile": 0.7169 },
"operating_margin": { "value": 0.703, "percentile": 0.8234 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "826409592" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stålverksvegen 63 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stålverksvegen 63 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stålverksvegen 63 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
STÅLVERKSVEGEN 63 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Jørpeland Handelsforening AS | Strand | 1,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stålverksvegen 63 AS
Hvor stor er bransjen Stålverksvegen 63 AS tilhører?
Stålverksvegen 63 AS er ett av 211 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Strand, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Stålverksvegen 63 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stålverksvegen 63 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stålverksvegen 63 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stålverksvegen 63 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Stålverksvegen 63 AS?
Organisasjonsformen til Stålverksvegen 63 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Stålverksvegen 63 AS?
Styrets leder i Stålverksvegen 63 AS er Petter Frøiland. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Stålverksvegen 63 AS?
Største aksjonær i Stålverksvegen 63 AS er Jeas Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stålverksvegen 63 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stålverksvegen 63 AS for 1,77 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 535 527 kr.
Hvor solid er økonomien i Stålverksvegen 63 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stålverksvegen 63 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Stålverksvegen 63 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.