Rita Medier Og Produksjon AS
Org.nr 826310952
Om Rita Medier Og Produksjon AS
Rita Medier Og Produksjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haram, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Radiokringkasting og distribuering av musikk og andre lydmedier. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Håkon Bleken er styrets leder. I 2025 hadde Rita Medier Og Produksjon AS en omsetning på 2,95 mill kr, en økning på 111 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 170 939 kr. Egenkapitalen var −128 739 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erika Eva Nes med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 226 i Norge innen radiokringkasting og distribuering av musikk og andre lydmedier. Det ble etablert samme år som 9 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Drift av nettradio og produksjon av medieinnhold.
Formål
Selskapet er et ideelt aksjeselskap hvor det ikke-økonomiske formålet skal bidra til katolsk evangelisering i Norge gjennom ulike medier. Organisasjonens virksomhet skal være forankret i Den romersk-katolske kirkes tro. Alle handlinger og aktiviteter skal være i harmoni med Kirkens offisielle lære og vedtatte doktriner.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,95 mill kr | −153 441 kr | −170 939 kr | 357 638 kr | −128 739 kr | 486 376 kr |
| 2024 | 1,40 mill kr | −581 648 kr | −592 012 kr | 397 811 kr | 42 201 kr | 355 610 kr |
| 2023 | 1,80 mill kr | 321 002 kr | 315 241 kr | 725 306 kr | 634 212 kr | 91 094 kr |
| 2022 | 361 485 kr | 158 403 kr | 145 327 kr | 334 642 kr | 318 971 kr | 15 671 kr |
| 2021 | 449 963 kr | 149 829 kr | 149 214 kr | 178 074 kr | 173 644 kr | 4 430 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 22.07.2026Regnskapsfører
2Sist endret 26.07.2022Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Erika Eva Nes100 %
- Rita Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erika Eva Nes | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rita Medier Og Produksjon AS | BEDR | Radiokringkasting og distribuering av musikk og andre lydmedier | Haram | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Styre ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.11.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 1.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Erika Eva Nes(Styremedlem)+Håkon Bleken(Styrets leder)+Pål Johannes Nes(Styremedlem)−Pål Johannes Nes(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 54,4 % av driftsinntektene — 23,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,2 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | -5,8 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandel | -36,0 % | 37,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,19 | 1,24 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,1 % | 19,1 % |
| Lønnskostnad | 54,4 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 32,6 % | 37,4 % |
| Avskrivninger | 4,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rita Medier Og Produksjon AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rita Medier Og Produksjon AS?
Det er registrert 226 selskaper i Norge innen radiokringkasting og distribuering av musikk og andre lydmedier.
Er Rita Medier Og Produksjon AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 9 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rita Medier Og Produksjon AS et aktivt selskap?
Rita Medier Og Produksjon AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Rita Medier Og Produksjon AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Rita Medier Og Produksjon AS?
Håkon Bleken er registrert som styreleder i Rita Medier Og Produksjon AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Rita Medier Og Produksjon AS?
Største aksjonær i Rita Medier Og Produksjon AS er Erika Eva Nes med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Rita Medier Og Produksjon AS?
I 2025 omsatte Rita Medier Og Produksjon AS for 2,95 mill kr, opp 111 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 170 939 kr.
Hva er driftsresultatet til Rita Medier Og Produksjon AS?
I 2025 hadde Rita Medier Og Produksjon AS et driftsresultat på −153 441 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −5,2 %.
Hvor solid er balansen til Rita Medier Og Produksjon AS?
Egenkapitalen i Rita Medier Og Produksjon AS var −128 739 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −36 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.