Juta AS
- Omsetning
- 3,0 mill
- +15,9 %
- Resultat
- −85 446
- −680,8 %
Om Juta AS
Juta AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Andre post- og budtjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Justas Gendrolius er styrets leder. I 2025 hadde Juta AS en omsetning på 3,03 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 85 446 kr. Egenkapitalen var 169 131 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Justas Gendrolius med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 80 innen andre post- og budtjenester i Sandnes, og ett av 7 114 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Gods- og varetransport. Varer som møbler, blomster og hvitevarer f.eks. Varer skal leveres enten til avtalt sted eller hjem til privatepersoner. Både business-to-business og business-to-customer levering.
Formål
Transport og logistikk.
API og MCPGET /company/825976582
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825976582" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825976582",
"name": "JUTA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "53.200",
"nace_desc": "Andre post- og budtjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "825976582" })Spør AI-assistenten
Hva driver Juta AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Juta AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Juta AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,9 % fra 2024 · +191,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,03 mill kr | −68 590 kr | −85 446 kr | 1,73 mill kr | 169 131 kr | 1,56 mill kr |
| 2024 | 2,61 mill kr | 24 459 kr | 14 713 kr | 1,74 mill kr | 254 577 kr | 1,49 mill kr |
| 2023 | 2,37 mill kr | −122 540 kr | −116 314 kr | 1,35 mill kr | 239 864 kr | 1,11 mill kr |
| 2022 | 2,35 mill kr | 19 126 kr | 15 722 kr | 879 557 kr | 356 178 kr | 523 379 kr |
| 2021 | 1,04 mill kr | 367 754 kr | 286 848 kr | 555 725 kr | 340 456 kr | 215 269 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 56 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/825976582/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825976582/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825976582",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3026573,
"operating_profit": -68590,
"net_profit": -85446,
"equity": 169131,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2610455, "operating_profit": 24459, "net_profit": 14713, "equity": 254577, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "825976582" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Juta AS per år.
Hvordan har omsetningen til Juta AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Juta AS i 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 17.11.2020API og MCPGET /company/825976582/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825976582/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825976582",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "825976582" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Juta AS?
List alle roller i Juta AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Justas Gendrolius | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/825976582/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825976582/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825976582",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "825976582" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Juta AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Juta AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Juta AS | BEDR | Andre post- og budtjenester | Sandnes | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.11.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/825976582/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825976582/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825976582",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "825976582" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Juta AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Juta AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Juta AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 31,4 % av driftsinntektene — 24,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | -2,8 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 17,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,03 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 9,23 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | -50,5 % | 20,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,9 % | +0,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,4 % | 7,3 % |
| Lønnskostnad | 49,0 % | 45,9 % |
| Annen driftskostnad | 18,2 % | 29,0 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 2,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/825976582/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825976582/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825976582",
"nace_code": "53.200",
"industry_count": 433,
"revenue": { "value": 3026573, "percentile": 0.6381 },
"operating_margin": { "value": -0.0227, "percentile": 0.2699 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "825976582" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Juta AS blant de 433 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Juta AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Juta AS blant de største selskapene innen andre post- og budtjenester?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Juta AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Juta AS?
Det er registrert 7 114 selskaper i Norge innen andre post- og budtjenester, hvorav 80 i Sandnes.
Er Juta AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 529 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Juta AS bedre enn andre i bransjen?
Juta AS hadde en driftsmargin på −2,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,6 % for andre post- og budtjenester.
Er Juta AS et aktivt selskap?
Juta AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Juta AS?
Største aksjonær i Juta AS er Justas Gendrolius med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Juta AS?
I 2025 omsatte Juta AS for 3,03 mill kr, opp 16 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 85 446 kr.
Hva er driftsresultatet til Juta AS?
I 2025 hadde Juta AS et driftsresultat på −68 590 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −2,3 %.
Hvor solid er balansen til Juta AS?
Egenkapitalen i Juta AS var 169 131 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 9,8 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Juta AS?
Organisasjonsnummeret til Juta AS er 825 976 582. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 17.11.2020.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.