Margaux.no AS
Org.nr 825850562
Om Margaux.no AS
Margaux.no AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med sukker, sjokolade og sukkervarer. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Georg Lund er styrets leder. I 2025 hadde Margaux.no AS en omsetning på 945 596 kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 43 100 kr. Egenkapitalen var 332 728 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er G Lund Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 70 i Norge innen engroshandel med sukker, sjokolade og sukkervarer. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Import og salg av fransk sjokolade.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 945 596 kr | −40 739 kr | −43 100 kr | 489 651 kr | 332 728 kr | 156 923 kr |
| 2024 | 1,01 mill kr | 8 993 kr | 5 877 kr | 477 586 kr | 375 828 kr | 101 758 kr |
| 2023 | 1,15 mill kr | −32 219 kr | −27 610 kr | 459 841 kr | 170 001 kr | 289 840 kr |
| 2022 | 758 402 kr | −9 044 kr | −21 169 kr | 327 136 kr | 170 001 kr | 157 135 kr |
| 2021 | 688 010 kr | −68 828 kr | −72 207 kr | 236 243 kr | 122 223 kr | 114 020 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 95 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 26.02.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Oven Invest AS50 %
- G Lund Invest AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| G Lund Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 |
| Oven Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Margaux.no AS | BEDR | Engroshandel med sukker, sjokolade og sukkervarer | Fredrikstad | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2021 | Kapital ↗ |
| 3.3.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 3.3.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 68,0 % | 36,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,12 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | -13,0 % | 19,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Margaux.no AS
Hvor stor er bransjen Margaux.no AS tilhører?
Margaux.no AS er ett av 70 selskaper i Norge innen engroshandel med sukker, sjokolade og sukkervarer.
Hvor lenge har Margaux.no AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Margaux.no AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 17 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Margaux.no AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Margaux.no AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Margaux.no AS?
Organisasjonsformen til Margaux.no AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Margaux.no AS?
Største aksjonær i Margaux.no AS er G Lund Invest AS med 50 % av aksjene, fulgt av Oven Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Margaux.no AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 945 596 kr, ned 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 332 728 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Margaux.no AS?
Driftsresultatet for 2025 var −40 739 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Margaux.no AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Margaux.no AS?
Organisasjonsnummeret til Margaux.no AS er 825 850 562. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 03.11.2020.
Hvilken regnskapsfører bruker Margaux.no AS?
I Enhetsregisteret er Margaux.no AS registrert med regnskapsfører Plankebyen Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.