Meldalshagen Borettslag
Org.nr 825785302
Om Meldalshagen Borettslag
Meldalshagen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Torill Marie Houtman er styrets leder. I 2025 hadde Meldalshagen Borettslag en omsetning på 831 574 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 47 202 kr. Egenkapitalen var 147 519 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 680 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn, og ett av 47 145 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 344 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 831 574 kr | 573 697 kr | 47 202 kr | 21,17 mill kr | 147 519 kr | 21,02 mill kr |
| 2024 | 833 858 kr | 568 467 kr | −4 215 kr | 21,12 mill kr | 100 317 kr | 21,02 mill kr |
| 2023 | 810 376 kr | 585 786 kr | 3 106 kr | 21,11 mill kr | 104 532 kr | 21,00 mill kr |
| 2022 | 487 253 kr | 308 686 kr | −1 189 kr | 21,15 mill kr | 101 426 kr | 21,05 mill kr |
| 2021 | 438 732 kr | 271 695 kr | 61 846 kr | 21,20 mill kr | 102 615 kr | 21,09 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 25.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.10.2020Revisor
1Sist endret 14.10.2020Forretningsfører
1Sist endret 14.10.2020Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Meldalshagen Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2025 | Styre ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2024 | Styre ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Styre ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 0,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 4,52 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 142,50 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,0 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+637 til på samme adresse →Ofte spurt om Meldalshagen Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Meldalshagen Borettslag?
Det er registrert 47 145 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 680 i Porsgrunn.
Er Meldalshagen Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 17 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 344 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Meldalshagen Borettslag i Enhetsregisteret?
Meldalshagen Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Meldalshagen Borettslag?
Meldalshagen Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvem sitter i styret i Meldalshagen Borettslag?
Torill Marie Houtman er registrert som styreleder i Meldalshagen Borettslag, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Meldalshagen Borettslag?
I 2025 omsatte Meldalshagen Borettslag for 831 574 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 47 202 kr.
Hvor solid er balansen til Meldalshagen Borettslag?
Egenkapitalen i Meldalshagen Borettslag var 147 519 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 0,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Meldalshagen Borettslag?
Meldalshagen Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Meldalshagen Borettslag?
Forretningsadressen til Meldalshagen Borettslag er Jernbanegata 25, 3916, PORSGRUNN i Porsgrunn kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Meldalshagen Borettslag?
Meldalshagen Borettslag har org.nr 825 785 302 og er registrert som Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.