Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Hanserudveien 11 AS

Org.nr 825702482
Omsetning
6,2 mill
−17,5 %
Resultat
−950 000
7 års regnskap
Mer

Om Hanserudveien 11 AS

Hanserudveien 11 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Daliborka Pekic er daglig leder, og Jarle Gjerde er styreleder. I 2025 hadde Hanserudveien 11 AS en omsetning på 6,15 mill kr, en nedgang på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 950 000 kr. Egenkapitalen var 39,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bama Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/825702482

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825702482" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825702482",
  "name": "HANSERUDVEIEN 11 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "825702482" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Hanserudveien 11 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Hanserudveien 11 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Hanserudveien 11 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −17,5 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,15 mill kr1,22 mill kr−950 000 kr76,38 mill kr39,42 mill kr36,96 mill kr
20247,46 mill kr876 000 kr−3,09 mill kr84,66 mill kr39,55 mill kr45,10 mill kr
20236,47 mill kr984 000 kr−2,95 mill kr88,55 mill kr2,95 mill kr85,59 mill kr
20221,94 mill kr109 000 kr−1,69 mill kr94,57 mill kr2,65 mill kr91,91 mill kr
20210 kr−447 000 kr−407 000 kr30,70 mill kr30 000 kr30,67 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler76,38 mill kr
Anleggsmidler99 %75,30 mill krOmløpsmidler1 %1,08 mill kr
Egenkapital og gjeld76,38 mill kr
Innskutt egenkapital52 %39,55 mill krOpptjent egenkapital0 %−133 000 krLangsiktig gjeld1 %815 000 krKortsiktig gjeld47 %36,15 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,94 mill kr
Finansinntekter9 000 kr
Finanskostnader2,44 mill kr
Netto finans−2,43 mill kr
Ordinært resultat før skatt−1,22 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
1 mill kr (1 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
36 mill kr (47 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/825702482/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825702482/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825702482",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6152000,
      "operating_profit": 1216000,
      "net_profit": -950000,
      "equity": 39420000,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7457000,
      "operating_profit": 876000,
      "net_profit": -3092000,
      "equity": 39553000,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "825702482" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stort underskudd hadde Hanserudveien 11 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hanserudveien 11 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hanserudveien 11 AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 12.06.2025
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 07.12.2020
Jarle Gjerde(f. 1971)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 07.12.2020
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/825702482/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825702482/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825702482",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "825702482" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Hanserudveien 11 AS?
  • List alle roller i Hanserudveien 11 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Hanserudveien 11 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Bama Eiendom ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/825702482/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825702482/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825702482",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "BAMA EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "825702482" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Hanserudveien 11 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Hanserudveien 11 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Hanserudveien 11 AS eier Bama Eiendom AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Spredt eierskap i Norgesgruppen ASA (501+ aksjonærer)Spredt
46,0 %
18,2 %
Vis 5 flere eiere ↓

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Hanserudveien 11 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer18

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/825702482/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825702482/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825702482",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "825702482" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Hanserudveien 11 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Hanserudveien 11 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Hanserudveien 11 AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Konsernendring
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i aksjekapital
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 67,1 % av driftsinntektene — 52,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin19,8 %42,3 %
Resultatmargin-15,4 %17,1 %
Egenkapitalandel51,6 %37,0 %
Likviditetsgrad0,031,76
Gjeldsgrad0,941,06
Egenkapitalrentabilitet-2,4 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)-17,5 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad13,1 %19,2 %
Avskrivninger67,1 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/825702482/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/825702482/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "825702482",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 6152000, "percentile": 0.8906 },
  "operating_margin": { "value": 0.1977, "percentile": 0.3249 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "825702482" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Hanserudveien 11 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Hanserudveien 11 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Hanserudveien 11 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Folk spør om Hanserudveien 11 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hanserudveien 11 AS?

Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.

Er Hanserudveien 11 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 24 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 603 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Hanserudveien 11 AS bedre enn andre i bransjen?

Hanserudveien 11 AS hadde en driftsmargin på 19,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.

Hvilken status har Hanserudveien 11 AS i Enhetsregisteret?

Hanserudveien 11 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken bransje tilhører Hanserudveien 11 AS?

Hanserudveien 11 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

Hvem er daglig leder i Hanserudveien 11 AS?

Daglig leder i Hanserudveien 11 AS er Daliborka Pekic, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Hanserudveien 11 AS?

Største aksjonær i Hanserudveien 11 AS er Bama Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Hanserudveien 11 AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,15 mill kr, ned 18 % fra 2024. Egenkapitalen var 39,42 mill kr ved årsslutt.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner