Embra AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- +175,4 %
- Resultat
- 165 mill
- +1 713,5 %
Om Embra AS
Embra AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Horten, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Svein Aarum er styrets leder. I 2025 hadde Embra AS en omsetning på 1,91 mill kr, en økning på 175 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 165,07 mill kr. Egenkapitalen var 14,75 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Aarum AS med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Horten, og ett av 2 047 i Norge. Det ble etablert samme år som 75 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Eie og forvalte aksjer og selskapsandeler i andre selskap, og annet som hører naturlig sammen med dette.
API og MCPGET /company/825657282
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825657282" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825657282",
"name": "EMBRA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.200",
"nace_desc": "Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HORTEN", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "825657282" })Spør AI-assistenten
Når ble Embra AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Horten holder Embra AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Embra AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +175,4 % fra 2024 · −48,1 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,91 mill kr | −619 617 kr | 165,07 mill kr | 57,19 mill kr | 14,75 mill kr | 42,44 mill kr |
| 2024 | 693 530 kr | −2,56 mill kr | 9,10 mill kr | 80,90 mill kr | 24,50 mill kr | 56,39 mill kr |
| 2023 | 3,68 mill kr | −7,94 mill kr | −8,96 mill kr | 61,14 mill kr | 15,40 mill kr | 45,73 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 60 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 17 mill kr (30 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 4,5 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5,3 mill kr
API og MCPGET /company/825657282/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825657282/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825657282",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1910276,
"operating_profit": -619617,
"net_profit": 165073995,
"equity": 14751203,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 693530,
"operating_profit": -2564136,
"net_profit": 9102722,
"equity": 24504666,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "825657282" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Embra AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Embra AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Embra AS per år.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 04.02.2022Regnskapsfører
1Sist endret 29.04.2024Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/825657282/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825657282/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825657282",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "825657282" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Embra AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Embra AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Embra AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye · 2 ute
- Aarum AS25 %
- Ceb Investment AS25 %
- Eskebekk AS25 %
- Volant Kapital AS25 %
- Aventus AShadde 50 %
- Malmar AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aarum AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 000 |
| Ceb Investment AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 000 |
| Eskebekk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 000 |
| Volant Kapital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 000 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/825657282/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825657282/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825657282",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AARUM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "CEB INVESTMENT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "825657282" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Embra AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Embra AS eier Aarum AS, og hvem eier resten?
Er Embra AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Embra AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/825657282/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825657282/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825657282",
"chain": [
{ "org_no": "825657282", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "825657282" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Embra AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Embra AS | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Oslo | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 17.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 2.9.2026 | Revisor ↗ |
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 9.12.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 25.10.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/825657282/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825657282/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825657282",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "825657282" })Spør AI-assistenten
Har Embra AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Embra AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Embra AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 31,1 % |
| Likviditetsgrad | 13,37 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 2,88 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1119,1 % | 2,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/825657282/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825657282/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825657282",
"nace_code": "55.200",
"industry_count": 905,
"revenue": { "value": 1910276, "percentile": 0.6848 },
"operating_margin": { "value": -0.3244, "percentile": 0.1559 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "825657282" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Embra AS på i bransjen?
Hvor ligger Embra AS blant de 905 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Embra AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
EMBRA AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Embra Bolig AS | Horten | 100,0 % | 2020 | 2025 | Slettet |
| Embra Omsorg AS | Horten | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Embra Eiendom AS | Horten | 100,0 % | 2020 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+24 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Embra AS
Hvor stor er bransjen Embra AS tilhører?
Embra AS er ett av 7 selskaper innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Horten, og ett av 2 047 på landsbasis.
Hvor lenge har Embra AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Embra AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Embra AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Embra AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Embra AS?
Styrets leder i Embra AS er Svein Aarum. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Embra AS?
Embra AS eies i hovedsak av Aarum AS (25 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Embra AS for i 2025?
Embra AS hadde i 2025 en omsetning på 1,91 mill kr og et overskudd på 165,07 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Embra AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Embra AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Embra AS til?
Embra AS holder til i Langmyra 2, 3185, SKOPPUM, i Horten kommune i Vestfold.
Er Embra AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.