Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

M-Solution AS

Org.nr 825395172

Om M-Solution AS

M-Solution AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av maskiner. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Vegard Ønvik Stokke er styrets leder. I 2025 hadde M-Solution AS en omsetning på 3,14 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 129 254 kr. Egenkapitalen var 501 190 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vegard Ønvik Stokke med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Skien, og ett av 4 610 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Mekanisk arbeid, undervannsinspeksjon, bygging av mekaniske løsninger.

Formål

Inspeksjon, robotics, mekanisk arbeid.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler963 317 kr
Anleggsmidler43 %417 924 krOmløpsmidler57 %545 393 kr
Egenkapital og gjeld963 317 kr
Innskutt egenkapital3 %30 000 krOpptjent egenkapital49 %471 190 krKortsiktig gjeld20 %191 675 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,94 mill kr
Finansinntekter5 739 kr
Finanskostnader56 839 kr
Netto finans−51 100 kr
Ordinært resultat før skatt152 630 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,14 mill kr203 730 kr129 254 kr963 317 kr501 190 kr462 127 kr
20243,09 mill kr95 762 kr60 479 kr1,19 mill kr371 936 kr814 260 kr
20232,21 mill kr310 369 kr213 437 kr1,10 mill kr311 457 kr784 372 kr
2022607 236 kr105 966 kr85 231 kr642 033 kr98 021 kr544 012 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 69 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 52 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 27.07.2020
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 03.03.2026
Regnskapsfører
repr. VIKEN ACCOUNTING SOLUTIONS ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Vegard Ønvik StokkePersonOrdinære aksjer100.0 %1 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
M-Solution ASBEDRReparasjon og vedlikehold av maskinerSkien−

Kunngjøringer8

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Endring i roller og styre
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 68,5 % av driftsinntektene — 30,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin6,5 %5,5 %
Resultatmargin4,1 %4,3 %
Egenkapitalandel52,0 %44,2 %
Likviditetsgrad2,851,69
Gjeldsgrad0,920,96
Egenkapitalrentabilitet25,8 %15,6 %
Omsetningsvekst (siste år)+1,7 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad68,5 %38,5 %
Lønnskostnad1,5 %30,2 %
Annen driftskostnad18,4 %18,5 %
Avskrivninger5,1 %1,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om M-Solution AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som M-Solution AS?

Det er registrert 4 610 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av maskiner, hvorav 56 i Skien.

Er M-Solution AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 269 andre selskaper i bransjen etablert.

Er M-Solution AS et aktivt selskap?

M-Solution AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken bransje tilhører M-Solution AS?

M-Solution AS driver innen reparasjon og vedlikehold av maskiner, med NACE-kode 33.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Mekanisk arbeid, undervannsinspeksjon, bygging av mekaniske løsninger.

Hva slags selskap er M-Solution AS?

M-Solution AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem sitter i styret i M-Solution AS?

Vegard Ønvik Stokke er registrert som styreleder i M-Solution AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvilke eiere står bak M-Solution AS?

M-Solution AS eies i hovedsak av Vegard Ønvik Stokke (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med M-Solution AS?

M-Solution AS hadde i 2025 en omsetning på 3,14 mill kr og et overskudd på 129 254 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til M-Solution AS?

Egenkapitalen i M-Solution AS var 501 190 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 52 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i M-Solution AS?

M-Solution AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark