Hårsans AS
- Omsetning
- 3,6 mill
- +6,5 %
- Resultat
- 408 097
- −17,6 %
Om Hårsans AS
Hårsans AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestre Toten, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Kristine Grøndalen er daglig leder, og Rune Werner Hilsen er styreleder. I 2025 hadde Hårsans AS en omsetning på 3,58 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 408 097 kr. Egenkapitalen var 1,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kristine Grøndalen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 28 innen frisering og barbering i Vestre Toten, og ett av 8 811 i Norge. Det ble etablert samme år som 435 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Frisering og frisørtjenester. Salg av relaterte produkter innen hår og velvære.
Formål
Frisering og annen skjønnhetspleie, produkter, tjenester som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/825072462
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825072462" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825072462",
"name": "HÅRSANS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTRE TOTEN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "825072462" })Spør AI-assistenten
Hva driver Hårsans AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hårsans AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hårsans AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,5 % fra 2024 · +17,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,58 mill kr | 519 687 kr | 408 097 kr | 2,51 mill kr | 1,81 mill kr | 700 082 kr |
| 2024 | 3,36 mill kr | 634 825 kr | 495 031 kr | 2,06 mill kr | 1,40 mill kr | 659 693 kr |
| 2023 | 2,97 mill kr | 449 401 kr | 350 089 kr | 1,85 mill kr | 1,31 mill kr | 546 754 kr |
| 2022 | 3,23 mill kr | 632 581 kr | 492 529 kr | 1,60 mill kr | 957 654 kr | 638 579 kr |
| 2021 | 3,04 mill kr | 653 230 kr | 504 390 kr | 1,38 mill kr | 592 625 kr | 783 875 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/825072462/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825072462/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825072462",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3576115,
"operating_profit": 519687,
"net_profit": 408097,
"equity": 1810871,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3358407,
"operating_profit": 634825,
"net_profit": 495031,
"equity": 1402774,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "825072462" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hårsans AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hårsans AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hårsans AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 14.05.2020Styre
2Sist endret 14.05.2020Regnskapsfører
1Sist endret 24.05.2024API og MCPGET /company/825072462/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825072462/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825072462",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "825072462" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hårsans AS?
List alle roller i Hårsans AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hårsans AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kristine Grøndalen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Rune Werner Hilsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/825072462/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825072462/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825072462",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "825072462" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hårsans AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hårsans AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Hårsans AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hårsans AS | BEDR | Frisering og barbering | Vestre Toten | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/825072462/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825072462/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825072462",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "825072462" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hårsans AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hårsans AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hårsans AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 11,7 % av driftsinntektene — 7,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 11,4 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 72,1 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,55 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,39 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,5 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,5 % | +3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 8,8 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 63,8 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 11,7 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/825072462/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/825072462/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "825072462",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3132,
"revenue": { "value": 3576115, "percentile": 0.7727 },
"operating_margin": { "value": 0.1453, "percentile": 0.8706 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "825072462" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Hårsans AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hårsans AS på i bransjen?
Hvor ligger Hårsans AS blant de 3132 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hårsans AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hårsans AS?
Det er registrert 8 811 selskaper i Norge innen frisering og barbering, hvorav 28 i Vestre Toten.
Er Hårsans AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 435 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hårsans AS?
Hårsans AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hårsans AS?
Daglig leder i Hårsans AS er Kristine Grøndalen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Hårsans AS?
Rune Werner Hilsen er registrert som styreleder i Hårsans AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Hårsans AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kristine Grøndalen største eier i Hårsans AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Rune Werner Hilsen med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Hårsans AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,58 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,81 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Hårsans AS?
Forretningsadressen til Hårsans AS er Storgata 34, 2830, RAUFOSS i Vestre Toten kommune.
Er Hårsans AS registrert i MVA-registeret?
Hårsans AS er registrert i MVA-registeret (siden 2020) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Hårsans AS?
Hårsans AS har organisasjonsnummer 825 072 462. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.