Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Montreux Film & Fjernsyn AS

Org.nr 824549362
Omsetning
23,2 mill
+153,8 %
Resultat
4,1 mill
+1 095 %
Mer

Om Montreux Film & Fjernsyn AS

Montreux Film & Fjernsyn AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Pr og kommunikasjonstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jørgen Høst er daglig leder, og Erik Solbakken er styreleder. I 2025 hadde Montreux Film & Fjernsyn AS en omsetning på 23,16 mill kr, en økning på 154 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,06 mill kr. Egenkapitalen var 1,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gullreka AS med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 812 innen pr og kommunikasjonstjenester i Oslo, og ett av 2 084 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Kreativ virksomhet innen kommunikasjon, underholdning og media, og dertil tilhørende virksomhet.

API og MCPGET /company/824549362

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/824549362" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "824549362",
  "name": "MONTREUX FILM & FJERNSYN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "73.300",
  "nace_desc": "Pr og kommunikasjonstjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "824549362" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Montreux Film & Fjernsyn AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Montreux Film & Fjernsyn AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Montreux Film & Fjernsyn AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +153,8 % fra 2024 · +111,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202523,16 mill kr5,21 mill kr4,06 mill kr15,48 mill kr1,09 mill kr14,39 mill kr
20249,13 mill kr437 088 kr340 123 kr8,78 mill kr2,03 mill kr6,75 mill kr
202313,14 mill kr66 719 kr27 550 kr3,71 mill kr1,69 mill kr2,02 mill kr
202212,23 mill kr681 764 kr507 708 kr3,01 mill kr1,66 mill kr1,35 mill kr
202110,95 mill kr−734 976 kr−577 256 kr7,81 mill kr1,15 mill kr6,66 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler15,48 mill kr
Anleggsmidler1 %85 638 krOmløpsmidler99 %15,40 mill kr
Egenkapital og gjeld15,48 mill kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 krOpptjent egenkapital7 %1,06 mill krKortsiktig gjeld93 %14,39 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader17,94 mill kr
Finansinntekter43 085 kr
Finanskostnader15 178 kr
Netto finans27 907 kr
Ordinært resultat før skatt5,24 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 59 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/824549362/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/824549362/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "824549362",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 23155773,
      "operating_profit": 5211158,
      "net_profit": 4064635,
      "equity": 1094008,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 9125363,
      "operating_profit": 437088,
      "net_profit": 340123,
      "equity": 2029373,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "824549362" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Montreux Film & Fjernsyn AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Montreux Film & Fjernsyn AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Montreux Film & Fjernsyn AS per år.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 05.02.2020
Jørgen Høst(f. 1980)
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 05.02.2020
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Jørgen Høst(f. 1980)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 27.04.2024
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 05.02.2020
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/824549362/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/824549362/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "824549362",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "824549362" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Montreux Film & Fjernsyn AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Montreux Film & Fjernsyn AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Montreux Film & Fjernsyn AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Gullreka ASSelskapOrdinære aksjer40,0 %120
Je Suis Jørgen ASSelskapOrdinære aksjer40,0 %120
The Oslo Company ASSelskapOrdinære aksjer20,0 %60

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/824549362/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/824549362/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "824549362",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "GULLREKA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "JE SUIS JØRGEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "824549362" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Montreux Film & Fjernsyn AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Montreux Film & Fjernsyn AS eier Gullreka AS, og hvem eier resten?
  • Er Montreux Film & Fjernsyn AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Montreux Film & Fjernsyn ASBEDRPr og kommunikasjonstjenesterOslo−

Kunngjøringer7

API og MCPGET /company/824549362/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/824549362/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "824549362",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "824549362" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Montreux Film & Fjernsyn AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Montreux Film & Fjernsyn AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Montreux Film & Fjernsyn AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:10→-
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→10
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:13→8
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 68,4 % av driftsinntektene — 52,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin22,5 %6,0 %
Resultatmargin17,6 %6,0 %
Egenkapitalandel7,1 %47,2 %
Likviditetsgrad1,071,68
Gjeldsgrad13,150,74
Egenkapitalrentabilitet371,5 %12,6 %
Omsetningsvekst (siste år)+153,8 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad68,4 %16,2 %
Lønnskostnad6,1 %47,4 %
Annen driftskostnad2,9 %15,6 %
Avskrivninger0,1 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/824549362/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/824549362/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "824549362",
  "nace_code": "73.300",
  "industry_count": 612,
  "revenue": { "value": 23155773, "percentile": 0.9637 },
  "operating_margin": { "value": 0.225, "percentile": 0.7072 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "824549362" })

Spør AI-assistenten

  • Er Montreux Film & Fjernsyn AS blant de største selskapene innen pr og kommunikasjonstjenester?
  • Hvor solid er Montreux Film & Fjernsyn AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Montreux Film & Fjernsyn AS på i bransjen?

Immaterielle rettigheter

Montreux Film & Fjernsyn AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
NATION´S DUMBEST ↗202411050334595Registrert4.10.2034
NORGES DUMMESTE ↗202411051334507Registrert4.10.2034
Quizmester ↗202007084−Henlagt−

Kilde: Patentstyret

Investeringer

MONTREUX FILM & FJERNSYN AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Montreux Forlag ASOslo20,0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Montreux Film & Fjernsyn AS

Hvor stor er bransjen Montreux Film & Fjernsyn AS tilhører?

Montreux Film & Fjernsyn AS er ett av 812 selskaper innen pr og kommunikasjonstjenester i Oslo, og ett av 2 084 på landsbasis.

Hvor lenge har Montreux Film & Fjernsyn AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Montreux Film & Fjernsyn AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Montreux Film & Fjernsyn AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for pr og kommunikasjonstjenester er en driftsmargin på 6 %. Montreux Film & Fjernsyn AS lå på 22,5 % i siste tilgjengelige regnskap.

Er Montreux Film & Fjernsyn AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Montreux Film & Fjernsyn AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Montreux Film & Fjernsyn AS?

Jørgen Høst er registrert som daglig leder i Montreux Film & Fjernsyn AS.

Hvilke eiere står bak Montreux Film & Fjernsyn AS?

Største aksjonær i Montreux Film & Fjernsyn AS er Gullreka AS med 40 % av aksjene, fulgt av Je Suis Jørgen AS (40 %) og The Oslo Company AS (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Montreux Film & Fjernsyn AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 23,16 mill kr, opp 154 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,09 mill kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Montreux Film & Fjernsyn AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Montreux Film & Fjernsyn AS en egenkapital på 1,09 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 7,1 %.

Hvor solid er økonomien i Montreux Film & Fjernsyn AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Montreux Film & Fjernsyn AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Montreux Film & Fjernsyn AS?

I Enhetsregisteret er Montreux Film & Fjernsyn AS registrert med regnskapsfører Aider AS og revisor Bdo AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner