Tannlegekompaniet AS
- Omsetning
- 16,1 mill
- −7,7 %
- Resultat
- 679 541
- +69,7 %
- Ansatte
- 8
Om Tannlegekompaniet AS
Tannlegekompaniet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Håvard Mandt er daglig leder, og Håvard Mandt er styreleder. I 2025 hadde Tannlegekompaniet AS en omsetning på 16,13 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 679 541 kr. Egenkapitalen var 1,63 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mandt Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 40 innen tannlegetjenester i Ringerike, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 259 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Tannlegevirksomhet, investering og drift av fast eiendom samt andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.
API og MCPGET /company/823696132
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823696132" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823696132",
"name": "TANNLEGEKOMPANIET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "RINGERIKE", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "823696132" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tannlegekompaniet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tannlegekompaniet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ringerike holder Tannlegekompaniet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,7 % fra 2024 · +19 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,13 mill kr | 809 615 kr | 679 541 kr | 3,61 mill kr | 1,63 mill kr | 1,97 mill kr |
| 2024 | 17,48 mill kr | 591 176 kr | 400 398 kr | 4,04 mill kr | 952 993 kr | 3,09 mill kr |
| 2023 | 14,99 mill kr | 202 835 kr | 160 719 kr | 2,86 mill kr | 1,30 mill kr | 1,56 mill kr |
| 2022 | 15,04 mill kr | 1,27 mill kr | 971 724 kr | 3,41 mill kr | 1,14 mill kr | 2,26 mill kr |
| 2021 | 13,55 mill kr | 1,09 mill kr | 846 065 kr | 2,60 mill kr | 1,52 mill kr | 1,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 300 000 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/823696132/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823696132/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823696132",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16132728,
"operating_profit": 809615,
"net_profit": 679541,
"equity": 1632534,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17480179,
"operating_profit": 591176,
"net_profit": 400398,
"equity": 952993,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "823696132" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Tannlegekompaniet AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlegekompaniet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlegekompaniet AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 25.10.2019Styre
3Sist endret 04.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 05.11.2025Revisor
1Sist endret 16.06.2022API og MCPGET /company/823696132/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823696132/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823696132",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "823696132" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tannlegekompaniet AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlegekompaniet AS?
List alle roller i Tannlegekompaniet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Tannlege Moen AS33,3 %
- Tannlege Tingleff AS33,3 %
- Mandt Holding AS100 % → 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mandt Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 200 |
| Tannlege Moen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 200 |
| Tannlege Tingleff AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 200 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/823696132/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823696132/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823696132",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MANDT HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TANNLEGE MOEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "823696132" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tannlegekompaniet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlegekompaniet AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tannlegekompaniet AS eier Mandt Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlegekompaniet AS | BEDR | Tannlegetjenester | Ringerike | 8 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2022 | Revisor ↗ |
| 16.8.2021 | Signatur ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/823696132/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823696132/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823696132",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "823696132" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tannlegekompaniet AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Tannlegekompaniet AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Tannlegekompaniet AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 49,5 % av driftsinntektene — 32,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,0 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 45,3 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,93 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 1,21 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,6 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,7 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,02 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,5 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 16,3 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 26,9 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/823696132/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823696132/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823696132",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 16132728, "percentile": 0.9503 },
"operating_margin": { "value": 0.0502, "percentile": 0.3385 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "823696132" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tannlegekompaniet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tannlegekompaniet AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Tannlegekompaniet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+41 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Tannlegekompaniet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tannlegekompaniet AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 40 i Ringerike.
Er Tannlegekompaniet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 259 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Tannlegekompaniet AS et aktivt selskap?
Tannlegekompaniet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Tannlegekompaniet AS?
Daglig leder i Tannlegekompaniet AS er Håvard Mandt, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Tannlegekompaniet AS?
Håvard Mandt er registrert som styreleder i Tannlegekompaniet AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Tannlegekompaniet AS?
Største aksjonær i Tannlegekompaniet AS er Mandt Holding AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Tannlege Moen AS (33,3 %) og Tannlege Tingleff AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Tannlegekompaniet AS?
Tannlegekompaniet AS hadde i 2025 en omsetning på 16,13 mill kr og et overskudd på 679 541 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Tannlegekompaniet AS?
Egenkapitalen i Tannlegekompaniet AS var 1,63 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 45,3 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Tannlegekompaniet AS?
Tannlegekompaniet AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 600 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.