Rb Montasje AS
- Omsetning
- 1,2 mill
- −6,2 %
- Resultat
- 56 276
- −44,5 %
Om Rb Montasje AS
Rb Montasje AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Rune Brøndsløkken er styrets leder. I 2025 hadde Rb Montasje AS en omsetning på 1,20 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 56 276 kr. Egenkapitalen var 85 480 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rune Brøndsløkken med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen takarbeid i Ringsaker, og ett av 1 592 i Norge. Det ble etablert samme år som 64 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Blikkenslagervirksomhet.
Formål
Montering av stål fasader, dører, vinduer og ventilasjonsanlegg, samt hva som hører naturlig innunder. Annen bygningsmessig aktivitet og eierskap i andre selskaper og eiendom.
API og MCPGET /company/823581262
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823581262" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823581262",
"name": "RB MONTASJE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "823581262" })Spør AI-assistenten
Er Rb Montasje AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rb Montasje AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rb Montasje AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,2 % fra 2024 · +39 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,20 mill kr | 112 489 kr | 56 276 kr | 984 048 kr | 85 480 kr | 898 568 kr |
| 2024 | 1,28 mill kr | 174 201 kr | 101 438 kr | 1,08 mill kr | 129 204 kr | 953 167 kr |
| 2023 | 981 214 kr | 23 113 kr | 18 276 kr | 1,15 mill kr | 127 766 kr | 1,02 mill kr |
| 2022 | 927 808 kr | 46 458 kr | 36 357 kr | 310 913 kr | 159 490 kr | 151 423 kr |
| 2021 | 863 961 kr | 49 643 kr | 38 845 kr | 310 485 kr | 123 133 kr | 187 352 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/823581262/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823581262/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823581262",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1200620, "operating_profit": 112489, "net_profit": 56276, "equity": 85480, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1279778,
"operating_profit": 174201,
"net_profit": 101438,
"equity": 129204,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "823581262" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rb Montasje AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rb Montasje AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rb Montasje AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 09.10.2019Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2023API og MCPGET /company/823581262/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823581262/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823581262",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "823581262" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rb Montasje AS?
List alle roller i Rb Montasje AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rb Montasje AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Brøndsløkken | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/823581262/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823581262/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823581262",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "823581262" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rb Montasje AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Rb Montasje AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rb Montasje AS | BEDR | Takarbeid | Ringsaker | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.10.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/823581262/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823581262/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823581262",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "823581262" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rb Montasje AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rb Montasje AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rb Montasje AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 8,7 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 10,51 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 65,8 % | 16,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/823581262/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823581262/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823581262",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 1200620, "percentile": 0.3247 },
"operating_margin": { "value": 0.0937, "percentile": 0.6611 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "823581262" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rb Montasje AS på i bransjen?
Hvor ligger Rb Montasje AS blant de 930 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rb Montasje AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Ringsaker
1 000+ til i Ringsaker →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Rb Montasje AS
Hvor stor er bransjen Rb Montasje AS tilhører?
Rb Montasje AS er ett av 20 selskaper innen takarbeid i Ringsaker, og ett av 1 592 på landsbasis.
Hvor lenge har Rb Montasje AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rb Montasje AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Rb Montasje AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rb Montasje AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Rb Montasje AS?
Rb Montasje AS er registrert i bransjen Takarbeid (næringskode 43.410). Registrert aktivitet: Blikkenslagervirksomhet.
Hvilken selskapsform har Rb Montasje AS?
Organisasjonsformen til Rb Montasje AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Rb Montasje AS?
Største aksjonær i Rb Montasje AS er Rune Brøndsløkken med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Rb Montasje AS med overskudd?
Rb Montasje AS hadde i 2025 en omsetning på 1,20 mill kr og et overskudd på 56 276 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Rb Montasje AS?
Driftsresultatet for 2025 var 112 489 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Rb Montasje AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Rb Montasje AS en egenkapital på 85 480 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 8,7 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Rb Montasje AS?
I Enhetsregisteret er Rb Montasje AS registrert med regnskapsfører Aider AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.