Montera Gruppen AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 2,1 mill
- +4 857,5 %
Om Montera Gruppen AS
Montera Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Askøy, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Tord Anders Evensen Fleime er styrets leder. I 2025 hadde Montera Gruppen AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,08 mill kr. Egenkapitalen var 77,61 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Investera AS med 97,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 51 innen snekkerarbeid i Askøy, og ett av 11 278 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Selskapets virksomhet er monteringstjenester, samt øvrige tømrertjenester
API og MCPGET /company/823166052
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823166052" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823166052",
"name": "MONTERA GRUPPEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKØY", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "823166052" })Spør AI-assistenten
Når ble Montera Gruppen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Askøy holder Montera Gruppen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Montera Gruppen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −16 307 kr | 2,08 mill kr | 90,15 mill kr | 77,61 mill kr | 12,54 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −31 940 kr | 42 018 kr | 88,16 mill kr | 77,68 mill kr | 10,48 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −21 459 kr | 1,72 mill kr | 87,99 mill kr | 77,48 mill kr | 10,51 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −24 081 kr | −1,25 mill kr | 88,19 mill kr | 75,75 mill kr | 12,44 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −59 395 kr | −2,22 mill kr | 89,00 mill kr | 77,00 mill kr | 12,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,3 mill kr (5 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 10 mill kr (12 % av balansen)
API og MCPGET /company/823166052/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823166052/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823166052",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -16307, "net_profit": 2083028, "equity": 77607813, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -31940, "net_profit": 42018, "equity": 77680254, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "823166052" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Montera Gruppen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Montera Gruppen AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Montera Gruppen AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 12.01.2023Revisor
1Sist endret 17.10.2019API og MCPGET /company/823166052/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823166052/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823166052",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "823166052" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Montera Gruppen AS?
List alle roller i Montera Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Montera Gruppen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Vægter Holding Apshadde 2,9 %
- Investera AS94,1 % → 97,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Investera AS | Selskap | Ordinære aksjer | 97,1 % | 89 137 |
| Fjæra Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,9 % | 2 700 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/823166052/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823166052/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823166052",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INVESTERA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 97.06, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FJÆRA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 2.94, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "823166052" })Spør AI-assistenten
Er Montera Gruppen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Montera Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Montera Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Investera AS
1 selskaperDatterselskaper av Montera Gruppen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/823166052/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823166052/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823166052",
"chain": [
{ "org_no": "991068953", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "823166052", "owner_pct": 97.06, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "823166052" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Montera Gruppen AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Montera Gruppen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Montera Gruppen AS?
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2023 | Styre ↗ |
| 13.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2020 | Kapital ↗ |
| 30.12.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.10.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/823166052/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823166052/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823166052",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "823166052" })Spør AI-assistenten
Når leverte Montera Gruppen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Montera Gruppen AS sist endret?
Har Montera Gruppen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 86,1 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,34 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 17,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/823166052/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/823166052/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "823166052",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2779,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0011 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "823166052" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Montera Gruppen AS blant de 2779 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Montera Gruppen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Montera Gruppen AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Investeringer
MONTERA GRUPPEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Montera AS | Askøy | 93,9 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Montera Gruppen AS
Hvor stor er bransjen Montera Gruppen AS tilhører?
Montera Gruppen AS er ett av 51 selskaper innen snekkerarbeid i Askøy, og ett av 11 278 på landsbasis.
Hvor lenge har Montera Gruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Montera Gruppen AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Montera Gruppen AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Montera Gruppen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Montera Gruppen AS?
Styrets leder i Montera Gruppen AS er Tord Anders Evensen Fleime. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Montera Gruppen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Investera AS største eier i Montera Gruppen AS med 97,1 % av aksjene. Nest størst er Fjæra Invest AS med 2,9 %.
Hvem er morselskapet til Montera Gruppen AS?
Selskapet er datterselskap av Investera AS (97,1 % eierandel).
Går Montera Gruppen AS med overskudd?
I 2025 omsatte Montera Gruppen AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 2,08 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Montera Gruppen AS?
Driftsresultatet for 2025 var −16 307 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Montera Gruppen AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Montera Gruppen AS en egenkapital på 77,61 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 86,1 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.