Telemark Massemottak AS
- Omsetning
- 4,8 mill
- −1,4 %
- Resultat
- 306 301
- −71,6 %
Om Telemark Massemottak AS
Telemark Massemottak AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av deponi og permanent lagring av avfall. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Jørgen Bøhle er daglig leder, og Ivar Søtvedt er styreleder. I 2025 hadde Telemark Massemottak AS en omsetning på 4,81 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 306 301 kr. Egenkapitalen var 487 685 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rolf Grohs AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 i Norge innen drift av deponi og permanent lagring av avfall. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Tilrettelegge områder for mottak av masser, samt i så stor grad som mulig gjenvinne massere for bruk i lokalmiljøet.
Formål
Å eie eller leie og driv godkjente massemottak etter de til enhver tid gjeldende kommunal og offentlige bestemmelser for slik virksomhet. Selskapets formål er videre å gjenvinne i så stor grad som mulig de mottatte masser for gjenbruk i lokalmiljøet.
API og MCPGET /company/822718302
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822718302" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822718302",
"name": "TELEMARK MASSEMOTTAK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "38.320",
"nace_desc": "Drift av deponi og permanent lagring av avfall",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "822718302" })Spør AI-assistenten
Er Telemark Massemottak AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Telemark Massemottak AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Telemark Massemottak AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,4 % fra 2024 · +62,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,81 mill kr | 371 180 kr | 306 301 kr | 2,66 mill kr | 487 685 kr | 2,17 mill kr |
| 2024 | 4,88 mill kr | 1,38 mill kr | 1,08 mill kr | 3,30 mill kr | 781 384 kr | 2,52 mill kr |
| 2023 | 2,77 mill kr | 197 816 kr | 186 597 kr | 982 665 kr | 453 583 kr | 529 081 kr |
| 2022 | 2,52 mill kr | −160 196 kr | −159 140 kr | 1,02 mill kr | 266 987 kr | 750 727 kr |
| 2021 | 2,96 mill kr | 133 046 kr | 103 123 kr | 2,09 mill kr | 426 126 kr | 1,66 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 51 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/822718302/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822718302/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822718302",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4813283,
"operating_profit": 371180,
"net_profit": 306301,
"equity": 487685,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4880236,
"operating_profit": 1381461,
"net_profit": 1077800,
"equity": 781384,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "822718302" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Telemark Massemottak AS per år.
Hvordan har omsetningen til Telemark Massemottak AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Telemark Massemottak AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 08.05.2019Styre
3Sist endret 08.05.2019Regnskapsfører
1Sist endret 31.03.2025API og MCPGET /company/822718302/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822718302/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822718302",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "822718302" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Telemark Massemottak AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Telemark Massemottak AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Telemark Massemottak AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rolf Grohs AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 75 |
| Skien Containerservice AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 75 |
| Søtvedt Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 75 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/822718302/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822718302/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822718302",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ROLF GROHS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "SKIEN CONTAINERSERVICE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "822718302" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Telemark Massemottak AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Telemark Massemottak AS eier Rolf Grohs AS, og hvem eier resten?
Er Telemark Massemottak AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Telemark Massemottak AS | BEDR | Drift av deponi og permanent lagring av avfall | Skien | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/822718302/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822718302/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822718302",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "822718302" })Spør AI-assistenten
Når ble Telemark Massemottak AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Telemark Massemottak AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Telemark Massemottak AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,4 % av driftsinntektene — 44,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 7,7 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 18,4 % | 35,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 4,45 | 1,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 62,8 % | 5,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,4 % | +4,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,4 % | 19,0 % |
| Annen driftskostnad | 28,2 % | 32,9 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 4,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/822718302/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822718302/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822718302",
"nace_code": "38.320",
"industry_count": 22,
"revenue": { "value": 4813283, "percentile": 0.3333 },
"operating_margin": { "value": 0.0771, "percentile": 0.5 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "822718302" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Telemark Massemottak AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Telemark Massemottak AS blant de største selskapene innen drift av deponi og permanent lagring av avfall?
Hvor solid er Telemark Massemottak AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Godt å vite om Telemark Massemottak AS
Hvor stor er bransjen Telemark Massemottak AS tilhører?
Telemark Massemottak AS er ett av 27 selskaper i Norge innen drift av deponi og permanent lagring av avfall.
Hvor lenge har Telemark Massemottak AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Telemark Massemottak AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 27 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Telemark Massemottak AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av deponi og permanent lagring av avfall er en driftsmargin på 7,7 %. Telemark Massemottak AS lå på 7,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Telemark Massemottak AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Telemark Massemottak AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Telemark Massemottak AS?
Jørgen Bøhle er registrert som daglig leder i Telemark Massemottak AS.
Hvilke eiere står bak Telemark Massemottak AS?
Største aksjonær i Telemark Massemottak AS er Rolf Grohs AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Skien Containerservice AS (33,3 %) og Søtvedt Holding AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Telemark Massemottak AS for i 2025?
I 2025 omsatte Telemark Massemottak AS for 4,81 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 306 301 kr.
Hvor mye egenkapital har Telemark Massemottak AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Telemark Massemottak AS en egenkapital på 487 685 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 18,4 %.
Hvor solid er økonomien i Telemark Massemottak AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Telemark Massemottak AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.