Mari Staveland AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- +3,7 %
- Resultat
- 44 257
- +90,8 %
Om Mari Staveland AS
Mari Staveland AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Mari Rustad Staveland er daglig leder, og Mari Rustad Staveland er styreleder. I 2025 hadde Mari Staveland AS en omsetning på 2,17 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 44 257 kr. Egenkapitalen var 44 097 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mari Rustad Staveland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 135 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Haugesund, og ett av 31 936 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 773 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Hjelpe små til mellomstore bedrifter med sosiale medier. Konsulentvirksomhet innenfor boligstyling. Fotograferingstjenester knyttet til overnevnte.
Formål
Selge tjenester og varer innen konsulentvirksomhet - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/822433502
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822433502" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822433502",
"name": "MARI STAVELAND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "822433502" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Mari Staveland AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mari Staveland AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mari Staveland AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,7 % fra 2024 · +24 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,17 mill kr | 104 911 kr | 44 257 kr | 923 193 kr | 44 097 kr | 879 096 kr |
| 2024 | 2,10 mill kr | 107 529 kr | 23 200 kr | 938 374 kr | 64 840 kr | 873 534 kr |
| 2023 | 1,67 mill kr | 70 686 kr | 65 643 kr | 561 533 kr | 41 640 kr | 519 893 kr |
| 2022 | 1,64 mill kr | −192 313 kr | −182 290 kr | 301 243 kr | −24 003 kr | 325 245 kr |
| 2021 | 1,75 mill kr | 102 988 kr | 79 561 kr | 551 975 kr | 213 287 kr | 338 688 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 45 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/822433502/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822433502/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822433502",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2174045, "operating_profit": 104911, "net_profit": 44257, "equity": 44097, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2095925, "operating_profit": 107529, "net_profit": 23200, "equity": 64840, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "822433502" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Mari Staveland AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Mari Staveland AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mari Staveland AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 22.03.2019Styre
3Sist endret 13.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 04.09.2025API og MCPGET /company/822433502/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822433502/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822433502",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "822433502" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Mari Staveland AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mari Staveland AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mari Staveland AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mari Rustad Staveland | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/822433502/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822433502/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822433502",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "822433502" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mari Staveland AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Mari Staveland AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mari Staveland AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Haugesund | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2024 | Styre ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/822433502/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822433502/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822433502",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-12", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "822433502" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mari Staveland AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mari Staveland AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Mari Staveland AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 45,5 % av driftsinntektene — 30,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 4,8 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 19,94 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 100,4 % | 6,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,7 % | -1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 45,0 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 45,5 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 4,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/822433502/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822433502/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822433502",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16830,
"revenue": { "value": 2174045, "percentile": 0.8509 },
"operating_margin": { "value": 0.0483, "percentile": 0.4538 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "822433502" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mari Staveland AS blant de 16830 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mari Staveland AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mari Staveland AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Investeringer
MARI STAVELAND AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Møllerfabrikken Eiendom AS | Haugesund | 50,0 % | 2023 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Mari Staveland AS
Hvor stor er bransjen Mari Staveland AS tilhører?
Mari Staveland AS er ett av 135 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Haugesund, og ett av 31 936 på landsbasis.
Hvor lenge har Mari Staveland AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mari Staveland AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Mari Staveland AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mari Staveland AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Mari Staveland AS?
Mari Rustad Staveland er registrert som daglig leder i Mari Staveland AS.
Hvem eier Mari Staveland AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mari Rustad Staveland største eier i Mari Staveland AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Mari Staveland AS for i 2025?
I 2025 omsatte Mari Staveland AS for 2,17 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 44 257 kr.
Hvor lønnsom er driften i Mari Staveland AS?
Driftsresultatet for 2025 var 104 911 kr (driftsmargin 4,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Mari Staveland AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mari Staveland AS en egenkapital på 44 097 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 4,8 %.
Hvor stor aksjekapital har Mari Staveland AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Mari Staveland AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.