Det Glutenfrie Verksted AS
- Omsetning
- 10,6 mill
- +12,3 %
- Resultat
- 225 617
- 7 års regnskap
Om Det Glutenfrie Verksted AS
Det Glutenfrie Verksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med innsatsvarer ellers. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Monica Jensen Hellmann er daglig leder, og Frode Hellmann er styreleder. I 2025 hadde Det Glutenfrie Verksted AS en omsetning på 10,57 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 225 617 kr. Egenkapitalen var 1,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nordic Refreshment Company AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 39 innen engroshandel med innsatsvarer ellers i Oslo, og ett av 289 i Norge. Det ble etablert samme år som 14 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Import av råvarer, produksjon av glutenfrie produkter.
Formål
Produksjon, import og salg av glutenfrie produkter.
API og MCPGET /company/822375952
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822375952" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822375952",
"name": "DET GLUTENFRIE VERKSTED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.860",
"nace_desc": "Engroshandel med innsatsvarer ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "822375952" })Spør AI-assistenten
Når ble Det Glutenfrie Verksted AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Det Glutenfrie Verksted AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Det Glutenfrie Verksted AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,3 % fra 2024 · +4,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,57 mill kr | 367 062 kr | 225 617 kr | 3,62 mill kr | 1,05 mill kr | 2,58 mill kr |
| 2024 | 9,42 mill kr | −208 446 kr | −229 264 kr | 3,49 mill kr | 820 557 kr | 2,67 mill kr |
| 2023 | 8,41 mill kr | 306 044 kr | 220 287 kr | 3,02 mill kr | 886 718 kr | 2,13 mill kr |
| 2022 | 8,03 mill kr | −248 363 kr | −238 679 kr | 2,23 mill kr | 591 631 kr | 1,64 mill kr |
| 2021 | 10,09 mill kr | 467 598 kr | 333 615 kr | 3,00 mill kr | 830 310 kr | 2,17 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 72 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,6 mill kr (43 % av balansen)
API og MCPGET /company/822375952/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822375952/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822375952",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10574863,
"operating_profit": 367062,
"net_profit": 225617,
"equity": 1046174,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9418591,
"operating_profit": -208446,
"net_profit": -229264,
"equity": 820557,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "822375952" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Det Glutenfrie Verksted AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Det Glutenfrie Verksted AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Det Glutenfrie Verksted AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.03.2019Styre
2Sist endret 21.03.2019Regnskapsfører
1Sist endret 14.08.2023Revisor
1Sist endret 06.11.2023API og MCPGET /company/822375952/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822375952/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822375952",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "822375952" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Det Glutenfrie Verksted AS?
List alle roller i Det Glutenfrie Verksted AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Det Glutenfrie Verksted AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nordic Refreshment Company AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/822375952/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822375952/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822375952",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NORDIC REFRESHMENT COMPANY AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "822375952" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Det Glutenfrie Verksted AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Det Glutenfrie Verksted AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Det Glutenfrie Verksted AS eier Nordic Refreshment Company AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Nordic Refreshment Company AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/822375952/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822375952/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822375952",
"chain": [
{ "org_no": "980416283", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "822375952", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "822375952" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Det Glutenfrie Verksted AS?
Hvem eier Det Glutenfrie Verksted AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Det Glutenfrie Verksted AS | BEDR | Engroshandel med innsatsvarer ellers | Oslo | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.11.2023 | Revisor ↗ |
| 6.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2021 | Revisor ↗ |
| 12.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/822375952/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822375952/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822375952",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "822375952" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Det Glutenfrie Verksted AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Det Glutenfrie Verksted AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Det Glutenfrie Verksted AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 10,7 % av driftsinntektene — 2,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 28,9 % | 44,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,16 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 2,46 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,6 % | 10,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,3 % | +6,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 72,4 % | 71,9 % |
| Lønnskostnad | 10,7 % | 12,7 % |
| Annen driftskostnad | 13,3 % | 12,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/822375952/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822375952/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822375952",
"nace_code": "46.860",
"industry_count": 198,
"revenue": { "value": 10574863, "percentile": 0.6959 },
"operating_margin": { "value": 0.0347, "percentile": 0.5101 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "822375952" })Spør AI-assistenten
Er Det Glutenfrie Verksted AS blant de største selskapene innen engroshandel med innsatsvarer ellers?
Hvor solid er Det Glutenfrie Verksted AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Det Glutenfrie Verksted AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Det Glutenfrie Verksted AS
Hvor stor er bransjen Det Glutenfrie Verksted AS tilhører?
Det Glutenfrie Verksted AS er ett av 39 selskaper innen engroshandel med innsatsvarer ellers i Oslo, og ett av 289 på landsbasis.
Hvor lenge har Det Glutenfrie Verksted AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Det Glutenfrie Verksted AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Det Glutenfrie Verksted AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Det Glutenfrie Verksted AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Det Glutenfrie Verksted AS?
Monica Jensen Hellmann er registrert som daglig leder i Det Glutenfrie Verksted AS.
Hvem er styreleder i Det Glutenfrie Verksted AS?
Styrets leder i Det Glutenfrie Verksted AS er Frode Hellmann. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Det Glutenfrie Verksted AS?
Største aksjonær i Det Glutenfrie Verksted AS er Nordic Refreshment Company AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Det Glutenfrie Verksted AS for i 2025?
Det Glutenfrie Verksted AS hadde i 2025 en omsetning på 10,57 mill kr og et overskudd på 225 617 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Det Glutenfrie Verksted AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Det Glutenfrie Verksted AS?
I Enhetsregisteret er Det Glutenfrie Verksted AS registrert med regnskapsfører Randi Regnskap AS og revisor Hlo Revisjon & Rådgivning AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.