Pur Service AS
- Omsetning
- 9,1 mill
- +1,2 %
- Resultat
- 369 465
- +14,6 %
- Ansatte
- 27
- +3 siden mars
Om Pur Service AS
Pur Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Jens Petter Nebo er daglig leder, og Carl-Fredrik Schinnes er styreleder. I 2025 hadde Pur Service AS en omsetning på 9,11 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 369 465 kr. Egenkapitalen var 374 972 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vemork AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 28 innen rengjøring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 6 482 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tilby renholdstjenester til bedriftsmarkedet og alt som naturlig faller inn under dette.
Formål
Drive renholdstjeneser for næringslivet og alt som naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/821991412
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821991412" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821991412",
"name": "PUR SERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.210",
"nace_desc": "Rengjøring av bygninger",
"employees": 27,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "821991412" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Pur Service AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Pur Service AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pur Service AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,2 % fra 2024 · +587,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,11 mill kr | 485 465 kr | 369 465 kr | 4,57 mill kr | 374 972 kr | 4,19 mill kr |
| 2024 | 9,00 mill kr | 504 728 kr | 322 420 kr | 4,16 mill kr | 355 507 kr | 3,80 mill kr |
| 2023 | 4,56 mill kr | 201 367 kr | 156 001 kr | 1,90 mill kr | 134 487 kr | 1,77 mill kr |
| 2022 | 1,41 mill kr | 78 684 kr | 82 034 kr | 546 001 kr | 27 626 kr | 518 376 kr |
| 2021 | 1,33 mill kr | −46 253 kr | −76 413 kr | 687 620 kr | 30 000 kr | 335 001 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 72 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 58 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/821991412/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821991412/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821991412",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9110678,
"operating_profit": 485465,
"net_profit": 369465,
"equity": 374972,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9002608,
"operating_profit": 504728,
"net_profit": 322420,
"equity": 355507,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "821991412" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pur Service AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pur Service AS per år.
Hvordan har omsetningen til Pur Service AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 04.01.2019Styre
3Sist endret 24.10.2026Revisor
1Sist endret 29.04.2025API og MCPGET /company/821991412/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821991412/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821991412",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "821991412" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Pur Service AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Pur Service AS?
List alle roller i Pur Service AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vemork AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/821991412/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821991412/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821991412",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VEMORK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "821991412" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pur Service AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Pur Service AS eier Vemork AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Pur Service AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vemork AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/821991412/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821991412/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821991412",
"chain": [
{ "org_no": "913066367", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "821991412", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "821991412" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Pur Service AS?
Hvem eier Pur Service AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pur Service AS | BEDR | Rengjøring av bygninger | Øvre Eiker | 27 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.10.2026 | Styre ↗ |
| 11.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.4.2025 | Revisor ↗ |
| 24.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.12.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/821991412/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821991412/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821991412",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-24", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "821991412" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Pur Service AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pur Service AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Pur Service AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Carl-Fredrik Schinnes(Styrets leder)+Jens Petter Nebo(Styremedlem)−Jens Petter Nebo(Styrets leder)
- Stilling utlystRenholder bedrift Drammen/Lier
- Stilling utlystRenholder Hønefoss
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→27
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 14,3 % av driftsinntektene — 9,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 8,2 % | 24,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 11,18 | 1,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 98,5 % | 24,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,2 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 337 432,519 kr | 393 922,659 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,3 % | 5,0 % |
| Lønnskostnad | 72,3 % | 71,7 % |
| Annen driftskostnad | 5,9 % | 14,4 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/821991412/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821991412/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821991412",
"nace_code": "81.210",
"industry_count": 1482,
"revenue": { "value": 9110678, "percentile": 0.8739 },
"operating_margin": { "value": 0.0533, "percentile": 0.568 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "821991412" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Pur Service AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Pur Service AS på i bransjen?
Hvor ligger Pur Service AS blant de 1482 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Pur Service AS
Hvor stor er bransjen Pur Service AS tilhører?
Pur Service AS er ett av 28 selskaper innen rengjøring av bygninger i Øvre Eiker, og ett av 6 482 på landsbasis.
Hvor lenge har Pur Service AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Pur Service AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Pur Service AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Pur Service AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Pur Service AS?
Jens Petter Nebo er registrert som daglig leder i Pur Service AS.
Hvem er største aksjonær i Pur Service AS?
Største aksjonær i Pur Service AS er Vemork AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Pur Service AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,11 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 374 972 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Pur Service AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Pur Service AS en egenkapital på 374 972 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 8,2 %.
Hvor stor aksjekapital har Pur Service AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Pur Service AS er 30 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket revisjonsselskap bruker Pur Service AS?
I Enhetsregisteret er Pur Service AS registrert med revisor Es Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.