Stecam Management AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- −2,8 %
- Resultat
- 719 732
- +7,4 %
Om Stecam Management AS
Stecam Management AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Martin Lima er daglig leder, og Martin Lima er styreleder. I 2025 hadde Stecam Management AS en omsetning på 2,70 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 719 732 kr. Egenkapitalen var 658 780 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Martin Lima med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 419 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Stavanger, og ett av 16 126 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Konsulenttjenester innen IT.
Formål
Konsulenttjenester innen informasjonsteknologi, prosjektledelse, rådgivning samt hva hermed står i forbindelse, investering i næringsvirksomhet, herunder aksjer og andeler, samt deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/821880432
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821880432" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821880432",
"name": "STECAM MANAGEMENT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "821880432" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stecam Management AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stecam Management AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stecam Management AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,70 mill kr | 1,47 mill kr | 719 732 kr | 2,09 mill kr | 658 780 kr | 1,43 mill kr |
| 2024 | 2,78 mill kr | 1,32 mill kr | 670 182 kr | 2,19 mill kr | 139 048 kr | 2,05 mill kr |
| 2023 | 701 822 kr | 581 921 kr | −91 859 kr | 1,60 mill kr | −531 134 kr | 2,13 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −61 kr | −511 324 kr | 1,19 mill kr | −439 276 kr | 1,63 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −232 kr | 49 180 kr | 1,50 mill kr | 72 048 kr | 1,43 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/821880432/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821880432/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821880432",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2703005,
"operating_profit": 1471974,
"net_profit": 719732,
"equity": 658780,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2779470,
"operating_profit": 1318363,
"net_profit": 670182,
"equity": 139048,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "821880432" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stecam Management AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stecam Management AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stecam Management AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 20.07.2023Styre
1Sist endret 13.12.2018API og MCPGET /company/821880432/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821880432/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821880432",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "821880432" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stecam Management AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stecam Management AS?
List alle roller i Stecam Management AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Martin Lima | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/821880432/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821880432/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821880432",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "821880432" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stecam Management AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stecam Management AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stecam Management AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Stavanger | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 20.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.7.2023 | Daglig leder ↗ |
| 20.7.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/821880432/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821880432/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821880432",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "821880432" })Spør AI-assistenten
Når ble Stecam Management AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stecam Management AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stecam Management AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,2 % av driftsinntektene — 8,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,5 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 26,6 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 31,5 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 2,17 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 109,3 % | 9,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,8 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 43,4 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 2,2 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/821880432/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821880432/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821880432",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7355,
"revenue": { "value": 2703005, "percentile": 0.7868 },
"operating_margin": { "value": 0.5446, "percentile": 0.8794 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "821880432" })Spør AI-assistenten
Er Stecam Management AS blant de største selskapene innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?
Hvor solid er Stecam Management AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stecam Management AS på i bransjen?
Investeringer
STECAM MANAGEMENT AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 Sverd Venture AS | Stavanger | 14,3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| 123 Housing AS | Oslo | 7,5 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Combion AS | Sola | 2,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Soolo AS | Sandnes | 0,3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Norsk Renewables AS | Stavanger | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stecam Management AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stecam Management AS?
Det er registrert 16 126 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 419 i Stavanger.
Er Stecam Management AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 542 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Stecam Management AS bedre enn andre i bransjen?
Stecam Management AS hadde en driftsmargin på 54,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 7,4 % for konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer.
Er Stecam Management AS et aktivt selskap?
Stecam Management AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Stecam Management AS?
Stecam Management AS driver innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, med NACE-kode 62.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Konsulenttjenester innen IT.
Hvem er daglig leder i Stecam Management AS?
Daglig leder i Stecam Management AS er Martin Lima, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Stecam Management AS?
Martin Lima er registrert som styreleder i Stecam Management AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Stecam Management AS?
Største aksjonær i Stecam Management AS er Martin Lima med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Stecam Management AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,70 mill kr, ned 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 658 780 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Stecam Management AS?
I 2025 hadde Stecam Management AS et driftsresultat på 1,47 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 54,5 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.