Brannstasjonen Utvikling AS
- Omsetning
- 85,4 mill
- 2025
- Resultat
- −2,8 mill
- 7 års regnskap
Om Brannstasjonen Utvikling AS
Brannstasjonen Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Bjørnar Lunde Gilje er styrets leder. I 2025 hadde Brannstasjonen Utvikling AS en omsetning på 85,39 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2,78 mill kr. Egenkapitalen var −17,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vestbo BBL med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 94 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Haugesund, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 806 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling.
Formål
Utvikling av eiendom.
API og MCPGET /company/821686482
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821686482" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821686482",
"name": "BRANNSTASJONEN UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "821686482" })Spør AI-assistenten
Når ble Brannstasjonen Utvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Haugesund holder Brannstasjonen Utvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Brannstasjonen Utvikling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 85,39 mill kr | −2,78 mill kr | −2,78 mill kr | 40,42 mill kr | −17,11 mill kr | 57,53 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −14,04 mill kr | −14,04 mill kr | 110,87 mill kr | −14,33 mill kr | 125,20 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −96 516 kr | −96 516 kr | 63,23 mill kr | −293 835 kr | 63,52 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −111 539 kr | −111 906 kr | 12,94 mill kr | −197 319 kr | 13,14 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −107 410 kr | −107 410 kr | 10,32 mill kr | −85 413 kr | 10,41 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er varekostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/821686482/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821686482/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821686482",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 85392444,
"operating_profit": -2777936,
"net_profit": -2777936,
"equity": -17108198,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -14036427,
"net_profit": -14036427,
"equity": -14330262,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "821686482" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Brannstasjonen Utvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Brannstasjonen Utvikling AS per år.
Hvordan har omsetningen til Brannstasjonen Utvikling AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 16.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 23.04.2024Revisor
1Sist endret 23.02.2026API og MCPGET /company/821686482/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821686482/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821686482",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "821686482" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Brannstasjonen Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Brannstasjonen Utvikling AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Brannstasjonen Utvikling AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Vestbo BBL50 %
- Haugesund Boligbyggelaghadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vestbo BBL | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Sjø Investering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 37,5 % | 75 |
| Eiendom Og Prosjektutvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 25 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/821686482/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821686482/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821686482",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VESTBO BBL", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SJØ INVESTERING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 37.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "821686482" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Brannstasjonen Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Brannstasjonen Utvikling AS eier Vestbo BBL, og hvem eier resten?
Er Brannstasjonen Utvikling AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2026 | Styre ↗ |
| 23.2.2026 | Revisor ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.11.2022 | Styre ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/821686482/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821686482/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821686482",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "821686482" })Spør AI-assistenten
Når leverte Brannstasjonen Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Brannstasjonen Utvikling AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Brannstasjonen Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Bjørnar Lunde Gilje(Styrets leder)+Nils Inge Vikanes(Styremedlem)−Svend Inge Heimgård Stueland(Styrets leder)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 100,9 % av driftsinntektene — 18,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,3 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -3,3 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -42,3 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,03 | 2,04 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 100,9 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 2,3 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/821686482/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821686482/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821686482",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 85392444, "percentile": 0.9854 },
"operating_margin": { "value": -0.0325, "percentile": 0.3456 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "821686482" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Brannstasjonen Utvikling AS blant de 13694 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Brannstasjonen Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Brannstasjonen Utvikling AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Brannstasjonen Utvikling AS
Hvor stor er bransjen Brannstasjonen Utvikling AS tilhører?
Brannstasjonen Utvikling AS er ett av 94 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Haugesund, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Brannstasjonen Utvikling AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Brannstasjonen Utvikling AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Brannstasjonen Utvikling AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,2 %. Brannstasjonen Utvikling AS lå på −3,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Brannstasjonen Utvikling AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Brannstasjonen Utvikling AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Brannstasjonen Utvikling AS?
Styrets leder i Brannstasjonen Utvikling AS er Bjørnar Lunde Gilje. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Brannstasjonen Utvikling AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vestbo BBL største eier i Brannstasjonen Utvikling AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Sjø Investering AS med 37,5 %.
Hva omsatte Brannstasjonen Utvikling AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 85,39 mill kr. Egenkapitalen var −17,11 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Brannstasjonen Utvikling AS?
Driftsresultatet for 2025 var −2,78 mill kr (driftsmargin −3,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Brannstasjonen Utvikling AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Brannstasjonen Utvikling AS økonomisk helse-vurderingen D (Svak) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.