- Omsetning
- 4,9 mill
- +13,7 %
- Resultat
- 285 359
- +341,7 %
Om Gabler Borettslag
Gabler Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Roger Børresen er styrets leder. I 2025 hadde Gabler Borettslag en omsetning på 4,95 mill kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 285 359 kr. Egenkapitalen var 967 905 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 213 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Skien, og ett av 47 216 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 293 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag
API og MCPGET /company/821015502
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821015502" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821015502",
"name": "GABLER BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "821015502" })Spør AI-assistenten
Hva driver Gabler Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gabler Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gabler Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,7 % fra 2024 · +130,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,95 mill kr | 3,05 mill kr | 285 359 kr | 135,92 mill kr | 967 905 kr | 134,96 mill kr |
| 2024 | 4,35 mill kr | 2,91 mill kr | 64 598 kr | 135,58 mill kr | 682 546 kr | 134,90 mill kr |
| 2023 | 3,87 mill kr | 2,34 mill kr | −166 276 kr | 135,50 mill kr | 617 948 kr | 134,88 mill kr |
| 2022 | 2,78 mill kr | 1,59 mill kr | 109 055 kr | 135,68 mill kr | 784 225 kr | 134,89 mill kr |
| 2021 | 2,15 mill kr | 941 171 kr | 51 471 kr | 135,67 mill kr | 675 170 kr | 135,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/821015502/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821015502/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821015502",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4949766,
"operating_profit": 3051451,
"net_profit": 285359,
"equity": 967905,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4351477,
"operating_profit": 2910431,
"net_profit": 64598,
"equity": 682546,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "821015502" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gabler Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gabler Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Gabler Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 09.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2024Revisor
1Sist endret 05.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 16.12.2024API og MCPGET /company/821015502/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821015502/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821015502",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "821015502" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Gabler Borettslag?
List alle roller i Gabler Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gabler Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gabler Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Skien | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.7.2026 | Revisor ↗ |
| 9.7.2026 | Styre ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2024 | Forretningsfører ↗ |
| 12.6.2024 | Styre ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/821015502/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821015502/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821015502",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "821015502" })Spør AI-assistenten
Når ble Gabler Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gabler Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gabler Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)+Bo Dahl Sørlie(Styremedlem)+Ellen Høimyhr Loraas(Varamedlem)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)−Bo Dahl Sørlie(Varamedlem)−Olav Kristiansen(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 36,5 % av driftsinntektene — 31,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 61,6 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 18,34 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 139,43 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,5 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,7 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 1,8 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 36,5 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/821015502/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/821015502/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "821015502",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 4949766, "percentile": 0.8848 },
"operating_margin": { "value": 0.6165, "percentile": 0.9158 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "821015502" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gabler Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gabler Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Gabler Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+20 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Gabler Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gabler Borettslag?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 213 i Skien.
Er Gabler Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 24 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 293 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Gabler Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Gabler Borettslag hadde en driftsmargin på 61,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Er Gabler Borettslag et aktivt selskap?
Gabler Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Gabler Borettslag med?
Gabler Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvilken selskapsform har Gabler Borettslag?
Gabler Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvem sitter i styret i Gabler Borettslag?
Roger Børresen er registrert som styreleder i Gabler Borettslag, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Gabler Borettslag?
Gabler Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 4,95 mill kr og et overskudd på 285 359 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Gabler Borettslag?
Egenkapitalen i Gabler Borettslag var 967 905 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 0,7 % av totalkapitalen.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Gabler Borettslag?
I Enhetsregisteret har Gabler Borettslag registrert nettsiden www.skien.bbl.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.