Tveteraas Capital II AS
- Omsetning
- 8,6 mill
- −72,5 %
- Resultat
- 1,1 mill
- −96,5 %
Om Tveteraas Capital II AS
Tveteraas Capital II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Kristine Tveteraas er daglig leder, og Kristine Tveteraas er styreleder. I 2025 hadde Tveteraas Capital II AS en omsetning på 8,64 mill kr, en nedgang på 72 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,12 mill kr. Egenkapitalen var 249,14 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tveteraas Invest AS med 34 % av aksjene. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Finansvirksomhet. Investering i verdipapirer.
Formål
Eie aksjer og andeler i norske og utenlandske selskaper
API og MCPGET /company/820517792
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820517792" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820517792",
"name": "TVETERAAS CAPITAL II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "820517792" })Spør AI-assistenten
Er Tveteraas Capital II AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tveteraas Capital II AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tveteraas Capital II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −72,5 % fra 2024 · +111,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,64 mill kr | 1,58 mill kr | 1,12 mill kr | 297,92 mill kr | 249,14 mill kr | 48,78 mill kr |
| 2024 | 31,40 mill kr | 31,34 mill kr | 32,55 mill kr | 277,22 mill kr | 228,02 mill kr | 49,20 mill kr |
| 2023 | 14,30 mill kr | 9,38 mill kr | 10,00 mill kr | 244,23 mill kr | 242,47 mill kr | 1,76 mill kr |
| 2022 | 4,20 mill kr | 716 065 kr | 336 367 kr | 201,10 mill kr | 199,47 mill kr | 1,63 mill kr |
| 2021 | 4,08 mill kr | 5,93 mill kr | 5,18 mill kr | 124,22 mill kr | 5,16 mill kr | 119,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 30 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/820517792/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820517792/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820517792",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8640267,
"operating_profit": 1583678,
"net_profit": 1124420,
"equity": 249142543,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 31396681,
"operating_profit": 31338183,
"net_profit": 32550804,
"equity": 228018123,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "820517792" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tveteraas Capital II AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Tveteraas Capital II AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tveteraas Capital II AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 01.03.2018Styre
3Sist endret 21.05.2019Regnskapsfører
1Sist endret 08.10.2021Revisor
1Sist endret 03.08.2021API og MCPGET /company/820517792/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820517792/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820517792",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "820517792" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tveteraas Capital II AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tveteraas Capital II AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tveteraas Capital II AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tveteraas Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 34,0 % | 34 000 |
| Minami AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12,5 % | 12 500 |
| Victoria AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,5 % | 11 500 |
| E Tveterås Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 000 |
| B O Tveterås AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,0 % | 7 000 |
| Be-No Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,0 % | 6 000 |
| Liv Tveterås AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 000 |
| J Tveterås AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 4 000 |
| Gro Sande AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,5 % | 2 500 |
| Henrik Porsmo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,5 % | 2 500 |
12 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/820517792/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820517792/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820517792",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TVETERAAS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 34, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MINAMI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 12
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "820517792" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tveteraas Capital II AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tveteraas Capital II AS eier Tveteraas Invest AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Tveteraas Capital II AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 42 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tveteraas Capital II AS | BEDR | Uoppgitt | Stavanger | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2025 | Kapital ↗ |
| 22.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2024 | Kapital ↗ |
| 17.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2023 | Kapital ↗ |
| 17.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/820517792/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820517792/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820517792",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "820517792" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tveteraas Capital II AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Tveteraas Capital II AS sist endret?
Har Tveteraas Capital II AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 30,1 % av driftsinntektene — 22,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,3 % | 25,3 % |
| Resultatmargin | 13,0 % | 47,1 % |
| Egenkapitalandel | 83,6 % | 85,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,41 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -72,5 % | -30,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 30,1 % | 7,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/820517792/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820517792/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820517792",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45447,
"revenue": { "value": 8640267, "percentile": 0.995 },
"operating_margin": { "value": 0.1833, "percentile": 0.4656 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "820517792" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tveteraas Capital II AS blant de 45447 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tveteraas Capital II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tveteraas Capital II AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+39 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tveteraas Capital II AS
Hvor lenge har Tveteraas Capital II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tveteraas Capital II AS ble etablert i 2018 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Er Tveteraas Capital II AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tveteraas Capital II AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tveteraas Capital II AS?
Kristine Tveteraas er registrert som daglig leder i Tveteraas Capital II AS.
Hvem er styreleder i Tveteraas Capital II AS?
Styrets leder i Tveteraas Capital II AS er Kristine Tveteraas. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem eier Tveteraas Capital II AS?
Tveteraas Capital II AS eies i hovedsak av Tveteraas Invest AS (34 %). Totalt er det registrert 12 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Tveteraas Capital II AS med overskudd?
Tveteraas Capital II AS hadde i 2025 en omsetning på 8,64 mill kr og et overskudd på 1,12 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Tveteraas Capital II AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Tveteraas Capital II AS en egenkapital på 249,14 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 83,6 %.
Hvor stor aksjekapital har Tveteraas Capital II AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Tveteraas Capital II AS er 400 000 kr (100 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.