Evenro AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 13 133
- 5 års regnskap
Om Evenro AS
Evenro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Even Nyquist Rognlien er styrets leder. I 2025 hadde Evenro AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 13 133 kr. Egenkapitalen var 528 206 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Even Nyquist Rognlien med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 230 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 766 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 346 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet
Deleier i andre selskaper. I tillegg skal det kunne bli engasjert for konsulenttjenester innen ulike tekniske og relaterte områder.
Formål
Eierskap i andre selskaper samt ulike kategorier tjenesteyting innen teknikk.
API og MCPGET /company/820333152
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820333152" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820333152",
"name": "EVENRO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "820333152" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Evenro AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Evenro AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Evenro AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −16 549 kr | 13 133 kr | 2,16 mill kr | 528 206 kr | 1,63 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −13 353 kr | −12 996 kr | 515 313 kr | 515 073 kr | 240 kr |
| 2023 | 0 kr | −13 335 kr | −12 503 kr | 528 308 kr | 528 068 kr | 240 kr |
| 2022 | 0 kr | −13 501 kr | −13 501 kr | 2,12 mill kr | 540 571 kr | 1,58 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −13 038 kr | −13 038 kr | 2,13 mill kr | 554 072 kr | 1,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 16 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/820333152/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820333152/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820333152",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -16549, "net_profit": 13133, "equity": 528206, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -13353, "net_profit": -12996, "equity": 515073, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "820333152" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Evenro AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Evenro AS per år.
Hvordan har omsetningen til Evenro AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 29.01.2018Regnskapsfører
1Sist endret 24.05.2019API og MCPGET /company/820333152/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820333152/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820333152",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "820333152" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Evenro AS?
List alle roller i Evenro AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Evenro AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Even Nyquist Rognlien | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 85 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/820333152/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820333152/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820333152",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "820333152" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Evenro AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Evenro AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2018 | Kapital ↗ |
| 26.4.2018 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/820333152/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820333152/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820333152",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "820333152" })Spør AI-assistenten
Når leverte Evenro AS sist godkjent årsregnskap?
Har Evenro AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Evenro AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 24,5 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,28 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 3,09 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,5 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/820333152/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820333152/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820333152",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13717,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "820333152" })Spør AI-assistenten
Er Evenro AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Evenro AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Evenro AS blant de 13717 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
EVENRO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Prevla Holding AS | Oslo | 1,1 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Godt å vite om Evenro AS
Hvor stor er bransjen Evenro AS tilhører?
Evenro AS er ett av 3 230 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 766 på landsbasis.
Hvor lenge har Evenro AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Evenro AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 13 % av selskapene i bransjen.
Er Evenro AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Evenro AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Evenro AS?
Evenro AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Deleier i andre selskaper.
Hvem eier Evenro AS?
Evenro AS eies i hovedsak av Even Nyquist Rognlien (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Evenro AS for i 2025?
I 2025 omsatte Evenro AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 13 133 kr.
Hvor mye egenkapital har Evenro AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Evenro AS en egenkapital på 528 206 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 24,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Evenro AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Evenro AS er 85 000 kr (85 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Evenro AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2026. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.