Elgfaret 4 AS
- Omsetning
- 1,7 mill
- +2,4 %
- Resultat
- 688 517
- −10,7 %
Om Elgfaret 4 AS
Elgfaret 4 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Marker, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Even Gulbrand Eng er styrets leder. I 2025 hadde Elgfaret 4 AS en omsetning på 1,71 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 688 517 kr. Egenkapitalen var 3,54 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Skogstad & Eng AS med 66 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Marker, og ett av 1 657 i Norge. Det ble etablert samme år som 51 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg, eie og utleie av fast eiendom og alt som naturlig hører sammen med det.
API og MCPGET /company/820042662
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820042662" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820042662",
"name": "ELGFARET 4 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MARKER", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "820042662" })Spør AI-assistenten
Hvor i Marker holder Elgfaret 4 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Elgfaret 4 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Elgfaret 4 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +2,4 % fra 2024 · +71 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,71 mill kr | 1,34 mill kr | 688 517 kr | 15,28 mill kr | 3,54 mill kr | 11,75 mill kr |
| 2024 | 1,67 mill kr | 1,32 mill kr | 771 283 kr | 8,29 mill kr | 2,85 mill kr | 5,44 mill kr |
| 2023 | 1,67 mill kr | 1,31 mill kr | 776 766 kr | 7,62 mill kr | 2,08 mill kr | 5,54 mill kr |
| 2020 | 999 993 kr | 133 377 kr | −111 877 kr | 8,48 mill kr | 1,67 mill kr | 6,81 mill kr |
| 2019 | 999 993 kr | 492 067 kr | 279 705 kr | 7,50 mill kr | 1,78 mill kr | 5,71 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,6 mill kr (30 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,8 mill kr (31 % av balansen)
API og MCPGET /company/820042662/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820042662/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820042662",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1710298,
"operating_profit": 1341695,
"net_profit": 688517,
"equity": 3535710,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1671005,
"operating_profit": 1317015,
"net_profit": 771283,
"equity": 2847193,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "820042662" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Elgfaret 4 AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Elgfaret 4 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Elgfaret 4 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 09.12.2017Regnskapsfører
1Sist endret 29.01.2018API og MCPGET /company/820042662/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820042662/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820042662",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "820042662" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Elgfaret 4 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Elgfaret 4 AS?
Hvem er regnskapsfører for Elgfaret 4 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Skogstad & Eng AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,0 % | 540 404 |
| Robert Slevigen | Person | Ordinære aksjer | 34,0 % | 278 390 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/820042662/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820042662/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820042662",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SKOGSTAD & ENG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 66, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "820042662" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Elgfaret 4 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Elgfaret 4 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Elgfaret 4 AS eier Skogstad & Eng AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Elgfaret 4 AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/820042662/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820042662/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820042662",
"chain": [
{ "org_no": "995618222", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "820042662", "owner_pct": 66, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "820042662" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Elgfaret 4 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Elgfaret 4 AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Elgfaret 4 AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Marker | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2021 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 12.11.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 12.11.2021 | Revisor ↗ |
| 9.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/820042662/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820042662/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820042662",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "820042662" })Spør AI-assistenten
Når leverte Elgfaret 4 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Elgfaret 4 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Elgfaret 4 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 23,1 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 3,32 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,5 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/820042662/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/820042662/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "820042662",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1286,
"revenue": { "value": 1710298, "percentile": 0.3951 },
"operating_margin": { "value": 0.7845, "percentile": 0.9873 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "820042662" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Elgfaret 4 AS blant de 1286 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Elgfaret 4 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Elgfaret 4 AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Investeringer
ELGFARET 4 AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tvillinggata 25 AS | Marker | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Ramstadveien 8a AS | Marker | 60,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Elgfaret 4 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Elgfaret 4 AS?
Det er registrert 1 657 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, hvorav 5 i Marker.
Er Elgfaret 4 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 51 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Elgfaret 4 AS et aktivt selskap?
Elgfaret 4 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Elgfaret 4 AS?
Elgfaret 4 AS driver innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, med NACE-kode 47.520 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp, salg, eie og utleie av fast eiendom og alt som naturlig hører sammen med det.
Hvem sitter i styret i Elgfaret 4 AS?
Even Gulbrand Eng er registrert som styreleder i Elgfaret 4 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Elgfaret 4 AS?
Største aksjonær i Elgfaret 4 AS er Skogstad & Eng AS med 66 % av aksjene, fulgt av Robert Slevigen (34 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Elgfaret 4 AS?
I 2025 omsatte Elgfaret 4 AS for 1,71 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 688 517 kr.
Hvor ligger Elgfaret 4 AS?
Forretningsadressen til Elgfaret 4 AS er Elgfaret 4, 1870, ØRJE i Marker kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.