Roar Invest AS
- Omsetning
- –
- 2025
- Resultat
- 9,4 mill
- +59,7 %
Om Roar Invest AS
Roar Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Roar Tveit er styrets leder. Selskapet endte året med et overskudd på 9,39 mill kr. Egenkapitalen var 11,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roar Tveit med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 925 innen andre egeninvesteringsselskaper i Bergen, og ett av 13 763 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 346 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Investering i verdipapirer og eiendom.
API og MCPGET /company/819888892
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819888892" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819888892",
"name": "ROAR INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "819888892" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Roar Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Roar Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Roar Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 9,39 mill kr | 14,79 mill kr | 11,05 mill kr | 3,75 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −29 060 kr | 5,88 mill kr | 10,20 mill kr | 5,16 mill kr | 5,04 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −30 900 kr | −27 650 kr | 5,35 mill kr | 2,28 mill kr | 3,07 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −17 792 kr | 31 124 kr | 5,35 mill kr | 5,30 mill kr | 49 649 kr |
| 2021 | 0 kr | −25 416 kr | 5,06 mill kr | 5,35 mill kr | 5,27 mill kr | 77 545 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/819888892/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819888892/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819888892",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": null, "operating_profit": null, "net_profit": 9390852, "equity": 11047152, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -29060, "net_profit": 5879349, "equity": 5156300, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "819888892" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Roar Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Roar Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Roar Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 10.11.2017API og MCPGET /company/819888892/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819888892/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819888892",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "819888892" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Roar Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Roar Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roar Tveit | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/819888892/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819888892/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819888892",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "819888892" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Roar Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Roar Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.11.2017 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/819888892/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819888892/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819888892",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "819888892" })Spør AI-assistenten
Når ble Roar Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Roar Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Roar Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 74,7 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,95 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 85,0 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/819888892/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819888892/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819888892",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": null,
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "819888892" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Roar Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Roar Invest AS blant de 13714 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Roar Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
ROAR INVEST AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Valmue Opportunity AS | Bergen | 50,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Valmue Private Debt AS | Bergen | 0,3 % | 2022 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Roar Invest AS
Hvor stor er bransjen Roar Invest AS tilhører?
Roar Invest AS er ett av 925 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Bergen, og ett av 13 763 på landsbasis.
Hvor lenge har Roar Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Roar Invest AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 15 % av selskapene i bransjen.
Er Roar Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Roar Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Roar Invest AS med?
Roar Invest AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Investering i verdipapirer og eiendom.
Hvem eier Roar Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Roar Tveit største eier i Roar Invest AS med 100 % av aksjene.
Hvor stor aksjekapital har Roar Invest AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Roar Invest AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Roar Invest AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Roar Invest AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.