- Omsetning
- 3,5 mill
- −67 %
- Resultat
- 708 881
- −98,7 %
Om Entec Group AS
Entec Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ulstein, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jogeir Romestrand er daglig leder, og Håvard Fred Haanes er styreleder. I 2025 hadde Entec Group AS en omsetning på 3,55 mill kr, en nedgang på 67 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 708 881 kr. Egenkapitalen var 102,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Brimer Holding AS med 18,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen produksjon av løfte- og håndteringsutstyr i Ulstein, og ett av 124 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Investering i selskap, aksjer eller drive annen næringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/819819092
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819819092" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819819092",
"name": "ENTEC GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "28.220",
"nace_desc": "Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ULSTEIN", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "819819092" })Spør AI-assistenten
Når ble Entec Group AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ulstein holder Entec Group AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Entec Group AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025 · −67 % fra 2024 · −66,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,55 mill kr | −1,92 mill kr | 708 881 kr | 102,59 mill kr | 102,42 mill kr | 173 510 kr |
| 2024 | 10,77 mill kr | −11,49 mill kr | 54,81 mill kr | 111,89 mill kr | 101,71 mill kr | 10,17 mill kr |
| 2023 | 10,19 mill kr | −7,12 mill kr | 16,94 mill kr | 258,43 mill kr | 196,91 mill kr | 61,53 mill kr |
| 2022 | 10,42 mill kr | −2,87 mill kr | 5,51 mill kr | 273,86 mill kr | 187,71 mill kr | 86,15 mill kr |
| 2021 | 10,51 mill kr | 180 830 kr | 7,37 mill kr | 216,88 mill kr | 117,02 mill kr | 99,86 mill kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 utgjorde lønnskostnadene rundt 17 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 17 mill kr (16 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 720 000 kr
API og MCPGET /company/819819092/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819819092/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819819092",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3549389,
"operating_profit": -1915423,
"net_profit": 708881,
"equity": 102421115,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10765823,
"operating_profit": -11494062,
"net_profit": 54805960,
"equity": 101712234,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "819819092" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Entec Group AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Entec Group AS per år.
Hvordan har omsetningen til Entec Group AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 28.11.2024Styre
2Sist endret 02.02.2026Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/819819092/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819819092/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819819092",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "819819092" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Entec Group AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Entec Group AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Entec Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 6 endret eierandel
- Midvest I AShadde 10,1 %
- Jond Invest AShadde 6,2 %
- Brimer Holding AS14,2 % → 18,1 %
- Rome AS14 % → 17,9 %
- Brakali Group AS8,7 % → 11,1 %
- Rintor Invest Ltd NUF8,1 % → 10,3 %
- Imo-Invest AS7,2 % → 9,2 %
- Allis AS6,7 % → 8,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Brimer Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,1 % | 345 234 |
| Rome AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,9 % | 340 827 |
| Brakali Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,1 % | 210 993 |
| Rintor Invest Ltd NUF | Selskap | Ordinære aksjer | 10,3 % | 197 317 |
| Imo-Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,2 % | 176 406 |
| Allis AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,6 % | 163 456 |
| Grødet Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 118 750 |
| Russebøen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 118 750 |
| Terøy Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 118 750 |
| Olibor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 117 845 |
10 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/819819092/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819819092/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819819092",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BRIMER HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.09, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ROME AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 17.86, "year": 2025, … },
…
],
"total": 10
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "819819092" })Spør AI-assistenten
Er Entec Group AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Entec Group AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Entec Group AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 26 beregnede eiere.
Datterselskaper av Entec Group AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/819819092/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819819092/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819819092",
"chain": [
{ "org_no": "819819092", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "819819092" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Entec Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Entec Group AS | BEDR | Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr | Ulstein | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 13.12.2025 | Revisor ↗ |
| 6.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2025 | Styre ↗ |
| 28.11.2024 | Daglig leder ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Styre ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/819819092/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819819092/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819819092",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "819819092" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Entec Group AS sist endret?
Har Entec Group AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Entec Group AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 136,4 % av driftsinntektene — 120,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -54,0 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 20,0 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 40,3 % |
| Likviditetsgrad | 69,58 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,7 % | 20,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -67,0 % | +6,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 16,8 % | 26,7 % |
| Annen driftskostnad | 136,4 % | 16,2 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/819819092/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819819092/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819819092",
"nace_code": "28.220",
"industry_count": 95,
"revenue": { "value": 3549389, "percentile": 0.4839 },
"operating_margin": { "value": -0.5396, "percentile": 0.1549 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "819819092" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Entec Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Entec Group AS blant de største selskapene innen produksjon av løfte- og håndteringsutstyr?
Hvor solid er Entec Group AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Entec Group AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| ENTEC ↗ | 201813369 | 300644 | Registrert | 10.10.2028 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
ENTEC GROUP AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Entec Evotec AS | Ulstein | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Bue Salmon ASA | Askvoll | 0,9 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Godt å vite om Entec Group AS
Hvor stor er bransjen Entec Group AS tilhører?
Entec Group AS er ett av 5 selskaper innen produksjon av løfte- og håndteringsutstyr i Ulstein, og ett av 124 på landsbasis.
Hvor lenge har Entec Group AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Entec Group AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 26 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Entec Group AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for produksjon av løfte- og håndteringsutstyr er en driftsmargin på 6 %. Entec Group AS lå på −54 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Entec Group AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Entec Group AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Entec Group AS?
Organisasjonsformen til Entec Group AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Entec Group AS?
Jogeir Romestrand er registrert som daglig leder i Entec Group AS.
Hvem er største aksjonær i Entec Group AS?
Største aksjonær i Entec Group AS er Brimer Holding AS med 18,1 % av aksjene, fulgt av Rome AS (17,9 %) og Brakali Group AS (11,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Entec Group AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Entec Group AS 1 selskap, deriblant Entec Evotec AS.
Hva omsatte Entec Group AS for i 2025?
Entec Group AS hadde i 2025 en omsetning på 3,55 mill kr og et overskudd på 708 881 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Entec Group AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Entec Group AS en egenkapital på 102,42 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,8 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.