Glomma-Nes AS
Org.nr 819698252
Om Glomma-Nes AS
Glomma-Nes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Eidsvoll, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jon-Olav Engebretsen Sigvartsen er styrets leder. Selskapet er ett av 271 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Eidsvoll, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 852 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper og selskapsandeler, samt alt som står i forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Dobling av omsetning til 18M kr er imponerende, men skjuler en skjør finansiell struktur med kun 2M kr i egenkapital mot 57M kr i gjeld — en egenkapitalandel som plasserer selskapet i bunnkvartilen for bransjen. Heleiet av JOS GRUPPEN AS opererer dette eiendomsselskapet som et typisk holdingvehikkel, der formålet (aksjer og verdipapirer) ikke helt samsvarer med NACE-koden for eiendomsutleie. Den negative resultatslinjen kombinert med høy belåning gjør selskapet sårbart for renteendringer og verdifall på underliggende eiendeler.
API og MCPGET /company/819698252
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819698252" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819698252",
"name": "GLOMMA-NES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EIDSVOLL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "819698252" })Spør AI-assistenten
Hvor i Eidsvoll holder Glomma-Nes AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Glomma-Nes AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Glomma-Nes AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,71 mill kr | 1,53 mill kr | −1,39 mill kr | 59,21 mill kr | 2,08 mill kr | 57,13 mill kr |
| 2024 | 8,29 mill kr | 1,14 mill kr | −2,04 mill kr | 56,38 mill kr | 2,08 mill kr | 54,29 mill kr |
| 2023 | 35,18 mill kr | 1,30 mill kr | −1,67 mill kr | 64,05 mill kr | 4,13 mill kr | 59,93 mill kr |
| 2020 | 48,85 mill kr | 3,67 mill kr | 2,05 mill kr | 66,75 mill kr | 4,80 mill kr | 61,94 mill kr |
| 2019 | 26,31 mill kr | 2,81 mill kr | 1,78 mill kr | 28,68 mill kr | 2,76 mill kr | 25,92 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/819698252/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819698252/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819698252",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17712280,
"operating_profit": 1528734,
"net_profit": -1385363,
"equity": 2083326,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8292574,
"operating_profit": 1141158,
"net_profit": -2041942,
"equity": 2083326,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "819698252" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Glomma-Nes AS per år.
Hvordan har omsetningen til Glomma-Nes AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Glomma-Nes AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 11.10.2017Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2019Revisor
1Sist endret 11.10.2017API og MCPGET /company/819698252/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819698252/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819698252",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "819698252" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Glomma-Nes AS?
List alle roller i Glomma-Nes AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Glomma-Nes AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jos Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/819698252/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819698252/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819698252",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JOS GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "819698252" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Glomma-Nes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Glomma-Nes AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Glomma-Nes AS eier Jos Gruppen AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Jos Gruppen AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/819698252/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819698252/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819698252",
"chain": [
{ "org_no": "919384654", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "819698252", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "819698252" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Glomma-Nes AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Glomma-Nes AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Glomma-Nes AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Eidsvoll | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/819698252/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819698252/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819698252",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "819698252" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Glomma-Nes AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Glomma-Nes AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Glomma-Nes AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 90,8 % av driftsinntektene — 82,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -7,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 3,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 5,77 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 27,42 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -66,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +113,6 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 90,8 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 0,5 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/819698252/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/819698252/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "819698252",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 17712280, "percentile": 0.9631 },
"operating_margin": { "value": 0.0863, "percentile": 0.2618 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "819698252" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Glomma-Nes AS på i bransjen?
Hvor ligger Glomma-Nes AS blant de 64582 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Glomma-Nes AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Glomma-Nes AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Glomma-Nes AS?
Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 271 i Eidsvoll.
Er Glomma-Nes AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 852 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Glomma-Nes AS i Enhetsregisteret?
Glomma-Nes AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Glomma-Nes AS?
Glomma-Nes AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper og selskapsandeler, samt alt som står i forbindelse med dette.
Hvem sitter i styret i Glomma-Nes AS?
Jon-Olav Engebretsen Sigvartsen er registrert som styreleder i Glomma-Nes AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Glomma-Nes AS?
Største aksjonær i Glomma-Nes AS er Jos Gruppen AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Glomma-Nes AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,71 mill kr, opp 114 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,08 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Glomma-Nes AS?
I 2025 hadde Glomma-Nes AS et driftsresultat på 1,53 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 8,6 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Glomma-Nes AS?
Glomma-Nes AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.